FeaturedHaberler

Türkiye’deki ilk Tesla mağazasının lokasyonu belli oldu!
Uzun zamandır ülkemizde satış ve servis hizmeti vermesi için merakla beklenen Tesla, yıl sonuna kadar ilk mağazasını hizmete alacak. Elektrikli otomobil devinin Türkiye’deki satış ve servis merkezlerinin lokasyonları nihayet netleşti!

Tesla’nın ilk satış mağazası Zorlu Center’da açılacak!

En son Elon Musk’ın bizzat dile getirdiği Türkiye hamlesi ile Tesla resmen ülkemizde faaliyet göstermeye başlayacak. Tüm dünyanın ilgiyle merak ettiği markanın Türkiye yapılanmasının oluşturulması ise son aşamaya geldi. Satış ve servis çalışanları için mülakatlara başlayan marka, ilk mağazasını 2019’un ilk çeyreğinde Beşiktaş’ta bulunan Zorlu Center alışveriş merkezinde açacak. Ancak bu mağazada şu anlık sadece Model S ve Model X’in satış hizmetleri gerçekleştirilecek.

Tesla, asıl yatırımı ise satış sonrası hizmetler ayağına gerçekleştirecek. Bu kapsamda Bakırköy’de bulunan Otomol Otomotiv ile anlaşan marka, servis noktasını yıl bitmeden bu noktada açacak. Tüm Tesla araçlarına hizmet verecek servisin yanı sıra bu noktada bir de Supercharger istasyonu bulunacak. Yine yıl sonuna kadar bu istasyon haricinde Türkiye’de toplam 10 istasyonun daha açılacağının altını çizelim.

Peki sizce Tesla, elektrikli modelleri ile ülkemizde nasıl bir satış grafiği izleyecek? Cevaplarınızı aşağıda bulunan yorum bölümüne bekliyoruz.

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

10 Yorum

 1. AlkanExclusive demiş ki:

  Gelen Zorlu'ya gidiyor yav. Amazon'da Zorlu'da açsın. :DHepsini görüntüle…

  Açabilir valla, Amazon la beyaz eşya tarafında ortak projeler var çünkü.

  Ayrıca, bizimkiler elektrikli araba şarj cihazı geliştiriyorlar, otomobil pil fabrikası da kurulacak (yerli otomotiv muhabbeti) o noktada da bu ortaklık olursa, zorlu rovaseta yapmış olur.

 2. Zorlu Vestel City'e akıllı telefonlar için pil üretim tesisi açmıştı galiba, büyütüp yerli arabaya çevirebilirler o işi.

 3. Yok, telefon pilleri direkt çin'den ithal ediliyor

 4. stan demiş ki:

  Yok, telefon pilleri direkt çin'den ithal ediliyorHepsini görüntüle…

  Aynen yanlış biliyormuşum, geçen sene pil için nikel kobalt fabrikası açmışlar. Gerçi elektrikli otolarda onun da oranını düşürüyorlar Tesla'da %3 civarı olması lazım şuanda 🙂

 5. Vallahi dolar 3 iken Model 3’ü ciddi ciddi düşünüyordum almayı, şimdi isterse apartmanın altına dükkan açsın Tesla, inip de bakmanın anlamı yok artık.

 6. Ozgur Gunes demiş ki:

  Vallahi dolar 3 iken Model 3’ü ciddi ciddi düşünüyordum almayı, şimdi isterse apartmanın altına dükkan açsın Tesla, inip de bakmanın anlamı yok artık.Hepsini görüntüle…

  Özgür. Dolar 3 olduda o zamanlar polo 75000 tl iken aynı polo şimdi 110000 bin tl. Doların artması sadece model3 etkilemedi. 420 bin tl bmw 520 alıcağına (172 beygir ) az daha koy model s 75d al.

 7. İstanbullu demiş ki:

  Özgür. Dolar 3 olduda o zamanlar polo 75000 tl iken aynı polo şimdi 110000 bin tl. Doların artması sadece model3 etkilemedi. 420 bin tl bmw 520 alıcağına (172 beygir ) az daha koy model s 75d al.Hepsini görüntüle…

  E işte, artık golf molf alabiliyoruz o paralara sıfır 😀 suç teslanın değil yani

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu