Haberler

BMW X2 konsepti Paris’te ortaya çıktı
BMW’nin uzun süredir konuşulan mini SUV modeli X2, konsept modeli ile Paris Otomobil Fuarı‘nda tanıtıldı.

2. jenerasyon BMW X2 temel alınarak geliştirilen BMW X2 Concept, akıcı sport coupe tasarımı ile heyecan verici gözüküyor. Kalabalığın arasından sıyrılmak isteyen genç kitleyi hedefleyen X2 Concept, asimetrik böbrek ızgaraları ve geniş hava delikleri gibi detaylar sayesinde agresif görünen bir ön yüze sahip. Bal peteği formundaki adaptif lazer farlar geleceğin teknolojisini gözler önüne sererken BMW’nin yeni tasarım felsefesi ile ilgili ciddi ipuçları veriyor.

BMW X2’nin 21 inç boyutundaki jantları her ne kadar güçlü bir SUV görüntüsü çizse de üzerindeki abartılı lastikler onun bir konsept otomobil olduğunu hemen belli ediyor. Fütüristik çizgilere sahip yan aynalar, Tesla Model S’ten alışkın olduğumuz gömülü kapı kolları ve şişkin formdaki çamurluklar aracın dış bölümü ile ilgili ince dokunuşlar arasında yer alıyor. X2 konseptinin yan profil detaylarını ise C sütununa yerleştirilen BMW logosu tamamlıyor.

BMW X2 konseptinin arka tarafında da yenilikçi detaylar göze çarpıyor. Bagaj kapağı ile arka tampon arasında girinti ve çıkıntıların bulunması yapay bir derinliğin oluşmasını sağlamış. Bununla beraber iki geniş egzoz ucu, uzun-ince stop tasarımı ve yüksek eşiğe sahip bagaj kapağı arka tarafta X2’ye sportif bir hatchback görünümü kazandırıyor.

BMW X2’in kaputunun altında X1 modelinde de gördüğümüz üç ve dört silindirli turbo motor seçeneklerinin bulunması bekleniyor. BMW fuarda X2’nin ne zaman seri üretime geçeceği ile ilgili bir bilgi paylaşmazken, aracın seri üretim sürümünün 2017 Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılması ve 2018’de yollara çıkması bekleniyor. Aracın fiyatı konusunda da 2 serisinden biraz daha pahalı olacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Etiketler

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı