Haberler

Castrol’den güç gösterisi
Game of Thrones’un ”The Mountain” karakteri, titanyum gücündeki Castrol EDGE SUPERCAR’ı tanıttı!

Dünyanın lider madeni yağ üreticilerinden Castrol, Titanium FST teknolojisiyle geliştirilmiş ve şirketin bugüne kadar ürettiği en güçlü motor yağı olan “Castrol EDGE” serisinin “SUPERCAR” ürününü, İstanbul’da düzenlenen görkemli lansman ile tanıttı.

İstanbul’da düzenlenen tanıtım toplantısı, Game of Thrones’un ”The Mountain” (Dağ) lakaplı karakteri Thor Björnnson ile yüksek performanslı otomobillerde kullanılmak üzere dünyanın önde gelen süper otomobil üreticileri tarafından onaylı Castrol EDGE SUPERCAR’ı bir araya getirerek tam bir güç gösterisine sahne oldu.

Castrol’ün ürün teknolojisinde geldiği noktanın 117 yıllık rekorlarla pekişmiş bir tarihçeye dayandığını belirten Castrol Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya Direktörü Kamuran Yazganoğlu, “Castrol’ün şimdiye kadar ürettiği en güçlü motor yağı Castrol EDGE serisinin süper otomobillerde test edilmiş “SUPERCAR” ürününün tanıtımı için Thor Björnnson’dan daha güçlü bir partner düşünemezdik. Bu iki güç sembolü arasında sınırları zorlamak, maksimum performans ve titanyum gücü gibi gerçekten dikkat çekici kesişmeler var. Thor’un ulaştığı insanüstü gücünün arkasında kendisinin de hep bahsettiği gibi durmadan en iyisi olmak için çalışmak yer alıyor. Castrol olarak bizim de bugün sahip olduğumuz Titanyum gücünün arkasında başarılarla dolu 117 yıllık bir Castrol mirası yükseliyor.” dedi.

İnsanlığın Atlantik’i aşarken de, uzayın derinliklerinde Mars’a inerken de Castrol’e güvendiğini belirten Yazganoğlu, Castrol’ün yüksek sıcaklıklara da, uzayın eksi -270°C soğuğuna da dirençli madeni yağ ürettiğine ayrıca dikkat çekti. Güç ve performansın Castrol’un DNA’sında sürekli var olduğuna vurgulayan Yazganoğlu, “Castrol 1906’dan bu yana motor sporlarında dev markalarla dünyanın en iyi takımlarıyla en zorlu şartlar altında motor yağını test etti. 21 kez dünya kara – hız rekorlarının kırılmasında rol aldı, şampiyonluklar elde etti. Kuşkusuz, sınırları zorlayan, rekorlarla beslenen bir yapımız var. Bu yapı bizim itici gücümüz. Hep sınırları zorladık ve aştık. Castrol ilk günden bu yana hep madeni yağ üreticisi oldu. Madeni yağ sektörü ve Castrol, birlikte gelişti ve büyüdü. Şimdi bu birikimlerimizin üzerine, olağanüstü miktarlarda beygir gücü üreten süper otomobillerde test edilip onaylanan Castrol EDGE SUPERCAR ürünümüzü pazara sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Castrol Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya Direktörü Kamuran Yazganoğlu ile tanıtım esnasında sahne alan Thor Björnsson ise Türkiye’de olmaktan yana mutlu olduğunu belirterek “Çocukluğumda ve gençlik yıllarımda hep uzun ve atletik bir yapım vardı. Spor hayatıma basketbolla başladım. Hemen her delikanlı gibi motor sporlarına da ilgim vardı. Yarışlarda otomobillerin üzerinde Castrol’ü görerek büyüdüm. Hala da görüyorum. Ancak otomobil içine sığmak ve bir pilot olmak için pek şansım yoktu. Genlerim kariyerimi belirledi.” dedi. 2.06 metre boyunda ve 190 kg ağırlığındaki Game of Thrones dizisinin ünlü karakteri, basın toplantısı esnasında Türkçe olarak “maşallah bana” sözleri ve nazar değmemesi açısından kendi kulağını çekip 3 kere tahtaya vurmasıyla da katılımcılara keyifli anlar yaşattı.

-Castrol Hakkında

Dünyanın önde gelen madeni yağ markalarından Castrol, yenilikçilik ve öncü isimlerin hayallerini gerçekleştirme konusunda gurur duyduğu bir mirasa sahip. Bugün, şirketin Castrol EDGE, Castrol MAGNATEC ve Castrol Power1 de dahil olmak üzere yüksek performans sergileyen madeni yağlarının çoğu dünya çapında 140’a yakın ülkede bulunuyor.

Emrullah TEKGÖZ

1994'te doğdum. Atılım Üniversitesi İşletme (İngilizce) okumaktayım. Otomobil tutkum hayatımda her zaman büyük yeri olan AE101'in efsanevi mekanik tınısıyla başladı, E46 320i ve E39 540i ile bu tutku yerini aşka bıraktı. Bu aşk atmosferik Avensis 3 FL ile devam etmekte.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu