Haberler

Mustang ve F-150’ye hibrit dopingi

Ford Mustang ve Ford F-150 modellerinin hibrit versiyonları geliyor.

2020 yılında ürün gamına gireceği belirtilen iki model için hazırlıklarına tam gaz devam eden Ford, önümüzdeki beş yıl içinde on üç farklı elektrikli otomobilin satışına başlamayı planlıyor.

Yeni Hibrit Ford Mustang !

Hibrit Mustang‘in V8 motorla geleceğini belirten kaynaklar, otomobilin daha yüksek torka sahip olacağını ve bu torkun çok düşük bir devirde kullanılabileceğini ifade ediyorlar. Hibrit versiyonda dört veya altı silindirli motorların tercih edilip edilmeyeceğiyle alakalı net bir bilgi bulunmazken Mustang Hibrit‘in”burnout” için özel olarak tasarlanacağı belirtiliyor.

F150 Hibrit ile alakalı herhangi bir teknik bilgi paylaşılmazken firma yetkilileri, F150‘nin daha güçlü olacağını ve bu sayede taşıma kapasitesinin de artacağının altını çiziyorlar.

F-150 Hibrit’de kamyon tesisinde üretilecek

Mustang Hibrit‘i 700 milyon $‘lık yatırımla Michigan Flat Rock’daki fabrikasında üretmek isteyen Ford, işler istediği gibi giderse F-150 Hibrit modelini de Dearborn’daki kamyon tesisinde üretmeyi planlıyor.

Etiketler

Burak Yavuz

1985 Ankara doğumluyum. Fırat Üniversitesi Otomotiv Öğretmenliği mezunuyum.Şuan bir hava yolu şirketinde uçak yapısal teknisyeni olarak çalışıyorum. 6-7 yaşımdan beri arabalarla iç içeyim. 1992 yılından bu yana biriktirdiğim, otomobil dergilerinden oluşan geniş bir koleksiyonum var. Videolarını ve haberlerini beğenerek takip ettiğim otopark.com ailesine :"Nasıl yardımcı olabilirim?" düşüncesiyle katıldım. Kimi zaman mutluluğumuza kimi zaman da hüznümüze ortak olan otomobillerin, A noktasından B noktasına gitmeye yarayan vasıtalar olmadığını gösteren OTOPARK.com ailesinin bir ferdi olmaktan dolayı çok mutluyum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı