FeaturedHaberler

Yeni Toyota Supra’nın ilk teaser görüntüsü yayınlandı!
Toyota, aylardır merakla beklenen yeni Supra ile ilgili ilk teaser görüntüsünü paylaştı. Yeni Toyota Supra, açıklanan tarihe göre çok kısa bir süre sonra aramızda olacak!

Efsanenin geri dönüşü: Yeni Toyota Supra!

Toyota, uzun süredir kamuflajlı olarak pek çok yerde görüntülenen yeni Supra ile ilgili olarak Twitter’dan bir paylaşımda bulundu. “Efsanenin geri dönüşü” başlığı altında yapılan paylaşımda Toyota Supra’nın arka bölümünden bir kare de paylaşıldı. Paylaşımın altındaki açıklamada yenilenen modelin marka tarihindeki en ikonik spor otomobil olacağı vurgusu dikkat çekiyor.

6 Mart’ta kapılarını açacak Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak olan yeni Supra, BMW Z4 ile aynı platformda üretilecek. Arkadan itişli aracın Avrupa pazarında 2.0 litre hacimli ve 195 beygir güç üreten turbo motor seçeneğiyle satılacağı söyleniyor. Amerika pazarında ise daha hacimli bir motor, Supra’ya 248 beygir güç üretecek. Son olarak aracın 3.0 litre hacminde ve 335 beygir güç üreten bir performanslı versiyonunun da üretileceği gelen bilgiler arasında yer alıyor.

* Haber görseli hayran çalışmasıdır.

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. 2jz ciler tetikte bekliyor piyasaya çıkar çıkmaz kaputun altındaki bmw den devşirme motoru çöpe atıp 2jz sokmak için 😀

  2. Supra Supra’lıktan çıkmış bildiğin FT-1 olmuş. Biz eski Supra’ları özledik keşke atasından birşey alabilmiş olsaydı yeni Supra ama nerede. Nerede eski Supra nerede yeni Supra! Toyota tüm ümitlerimizi bitirdin..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu