FeaturedHaberler

Yenilenen Toyota Auris Cenevre’ye hazırlanıyor
Cenevre Otomobil Fuarı her yıl olduğu gibi bu yıl da Avrupa pazarını ilgilendiren otomobillere odaklı olacak. Toyota ise bu fuardan kendi payını çıkarmayı hedefliyor. Dev Japon marka tamamen yenilenen Auris‘i Cenevre’de tanıtmadan önce modelin siluetini ortaya çıkaran bir görsel paylaştı.

Şu anda hatchback ve station wagon versiyonu mevcut olan C sınıfı model üçüncü nesline kavuşmuş olacak ve Toyota’nın tüm yeniliklerini bünyesinde barındıracak.

Marka, Auris’in daha dinamik bir dış tasarımının olacağını iddia ediyor. Aynı zamanda yeni Auris, Toyota’nın dual hybrid stratejisine liderlik eden otomobil olacak. Bu strateji otomobilin iki farklı hibrit seçeneğinin olacağına işaret ediyor. Yeni 2 litrelik hibrit ünite 1.8 litrelik hibrit ünitenin yanında sunulacak.

Toyota, Cenevre’ye dolu dolu geliyor

Toyota Aygo.

Toyota Cenevre’de yalnızca Auris’i tanıtmakla kalmayacak, aynı zamanda markanın en ikonik spor otomobilini hayata döndürme vaatlerinin bir sonucu olarak modern bir yarış konseptini de gösterime sunacak. “Yarış” kelimesi kafamızı kurcalasa da bu konseptin uzun zamandır beklenen Supra‘ya işaret olduğu ortada gibi görünüyor.

Aynı zamanda yeni Aygo, i-Series ve Fine-Comfort Ride konseptleri de Cenevre’ye konuk olacak. Bütün bu gelişmeler Japon markanın ürün gamını baştan yaratacak ve Volkswagen‘e doğrudan rakip olacak gibi görünüyor.

Sergen Satır

Merhaba, ben Sergen. 1997 doğumluyum, İzmirliyim. Mütercim-tercümanlık öğrencisiyim, bir de otomobillere son derece meraklıyım. Otomobillere olan ilgim ve bilgim her geçen gün artıyor. Edindiğim deneyimlerin çoğunu Otopark.com'a borçluyum. Şimdi ise hedefim Otopark'ı olduğundan çok daha iyi bir konuma getirmek.

İlgili Makaleler

10 Yorum

 1. Tasarıma bakılırsa tutan çift renk lake Toyota'nın yeni kasalarının yüzü olacak

 2. Her yeni tasarımı başka bir otomobile benzetenlere gıcık olurum ama karanlık fotoğraftaki araç direk olarak Clio 4'e benziyor.

 3. Yeni Auris’in silueti Renault Clio 4 ile aynı duruyor. Bir aracın silüeti Clio 4’e bu kadar mı benzer!

 4. Toyota’nın tasarımları hiç beğenilmiyor. Çok eleştiriliyor Toyota’nın eski nesil kullanıcıları da olmasa Toyota bugün iflasın eşiğindeydi. Genç nesle nazaran Toyota’yı bugün ayakta tutan ve satışlarda bu kadar başarılı olmasını sağlayan eski nesil kullanıcılarıdır. Toyota 10 yılda tasarım ve kalite olarak çok geriye gitti rakipleri ise kendilerini çok geliştidi Toyota’nın da bu konuda kendini yenilemesi şart

 5. Toyota’ya CHR’dan sonra tasarım konusunda hayat veren model olacaktır. Toyota tasarım olarak son yıllarda çok geriledi. Toyota gibi bir dünya devinin bu kadar çirkin tasarımlara sahip olması çok şaşırtıcı. Mazda ve Hyundai’nin son yıllardaki tasarımlarını çok beğeniyorum Toyota’nın yerinde olsam bu iki markadan tasarımcı transfer ederdim. Aygo çok çirkin duruyor tıpkı Yaris, Auris, Corolla, RAV4, Land Cruiser gibi. Hepsi birbirinden çirkin tasarımlara sahipler

 6. valla arkadaşlar siz türkiye’nin küçük penceresinden bakmışsınız. ama toyota dünya devi.tasarım falan çoğu kimsenin umurunda değil. abd’deki adamın camry tasarımı çok umurunda mı zannediyorsunuz. adam işimi görsün yeter sorun çıkarmasın kafasında.
  tasarım umurunda olan adam italyan otomobili alır. gidip başa birşey aramaya gerek yok.

  bizimki gibi passat alıp ona tapan adamlar yok abd’de. ya da elin suudisi land cruiser’ın çizgilerine mi hayran.. ya da taylanddaki taksi şöförü çok umurunda mı?
  ben sizi 40’tan fazla ülkeyi görmüş biri olarak söyleyeyim toyota dünya’yı kendine bağlamış. abd dahil her yeri bağlamışlar adamlar.

  . şimdi hyundai onu takip ediyor. vw ve fiat grubunun da brezilya’da etkili olduğunu gördüm ama uzakdoğu’da ülkelerin nüfusu çok fazla bu da etkiliyordur gelirleri.

  ben toyota’nın türkiye’yi çok sallamadığını düşünüyorum.bu vergi sistemiyle de çok sallanacak bir ülke değiliz açıkçası. sıfır supra yaptım buyrun 400 bin tl’den başlıyor dese kim alacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu