FeaturedHaberler

Yeni Volvo XC40’a talep tavan yaptı
İsveçli otomobil üreticisinin ödüllü crossover-SUV modeli Volvo XC40 dünya genelinde 80.000 siparişe ulaştı. Bu gelişmelerin ardından firma otomobilin üretimini artırma kararı verdi.

Volvo,  XC40’a gelen yoğun talebin ardından Avrupa ve Çin pazarlarındaki üretimini artırıyor. Volvo, Belçika ve Çin’de fabrikalarında üretilen otomobillerin artacağını açıkladı. Artışın 2019’un ilk yarısından itibaren başlayacağı söylenirken, ne kadar bir artış olacağının bilgisini ise paylaşmadı.

XC40’ın elde ettiği başarının ardından V40’ın yeni neslinin de Kompakt Modüler Platform üzerinde temellendirileceği açıklamasını yapan Volvo, elektrikli otomobillerinde de aynı platformu kullanacağını belirtti. 2019’da ortaya çıkacak firmanın ilk elektrikli otomobilin ardından, Volvo XC40’ın ürün gamına da elektrikli motor seçeneği eklenecek.

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Elektriklisi alınır 🙂 Kim derdi bir gün Volvo 3 Almandan daha şık ve kaliteli olacak diye. Elite yazmıyorum keza yıllardır elit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu