FeaturedHaberler

2020 Land Rover Defender, kamuflajıyla araziye indi!
Land Rover’ın ikonik modeli olan Defender, önümüzdeki yıl tamamen yenilenen yüzüyle duyurulacak. Kamuflajıyla araziye inen yeni Land Rover Defender, marka için önemli bir sürpriz ile gelecek!

Land Rover Defender, 21 yıl sonra Amerika’ya dönüyor!

Resmi test görselleri yayınlanan Land Rover Defender’ı İngiliz markanın imza modeli olarak tanımlamak yanlış olmaz. 35 yıllık bir geçmişi bulunan modelin İngiltere’deki testlerinden bazı resmi görüntüler yayınlandı. Kamuflajlı haliyle pek fazla detay vermeyen yeni Defender’ın köşeli tasarımını koruduğunu, fakat modern hatlara evrildiğini söyleyebiliriz. Bununla beraber test görsellerinde göze çarpan Amerika detayı ise modelin yıllar sonra pazara dönüş yapacağını müjdeliyor.

Land Rover’dan yapılan açıklamada modelin 21 yıllık bir aranın ardından yeniden Kuzey Amerika pazarında satışa sunulacağı belirtildi. Gelecek ay Amerika’nın pek çok bölgesinde test edilecek olan Land Rover Defender, –40 ile 49 derece arasında sıcaklıklarda denenecek. Ayrıca yaklaşık 4.000 metre maksimum rakım da çetin koşullar arasında görülebilir.

Önümüzdeki yılın ikinci yarısında duyurulacak olan yeni Defender, dış tasarımı kadar teknolojik yenilikleriyle de öne çıkacak. Modelin, gelişmiş sürücü destek sistemleri ve bağlantı seçenekleri ile marka için “devrim niteliğinde” bir araç olacağı bildiriliyor.

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

6 Yorum

 1. Retro tasarımı korumalarını beklerdim. Böyle ikonik araçlar baştan aşağıya değiştirilince ben bir soğuyorum.

 2. Katılıyorum, ilgi çekici gelmedi bana yani defenderin o klasik tasarımı çok daha hoş gelmekte.

  Screenshot_20181230-095740.jpg

  Bu çok daha hoş geliyor gözüme. Ama tabiki land de diğer modelleri ile bir tasarım bütünlüğü sağlamaya illaki çalışacaktır.

 3. Basri Amca demiş ki:

  Katılıyorum, ilgi çekici gelmedi bana yani defenderin o klasik tasarımı çok daha hoş gelmekte.

  Eki Görüntüle 16734

  Bu çok daha hoş geliyor gözüme. Ama tabiki land de diğer modelleri ile bir tasarım bütünlüğü sağlamaya illaki çalışacaktır.Hepsini görüntüle…

  Bence hatalı bir yaklaşım. Elde böylesine bir araç, model varken izlenmesi gereken yol Mercedes'in G serisinde izlediği gibi bir yol olmalıydı. Hatları ufak tefek yumuşatarak, modernleştirerek devam etmelilerdi. Jeep'te Renegade'de yedi bu haltın bir benzerini, şimdi gerçek Renegade neydi, o ikonik araç neydi hatırlayan yok.

  İlla yapacaksan bu tasarımda bir araç adına Defender deme, diyeceksende G-Klasse yolunu izle…

 4. Munferit demiş ki:

  Bence hatalı bir yaklaşım. Elde böylesine bir araç, model varken izlenmesi gereken yol Mercedes'in G serisinde izlediği gibi bir yol olmalıydı. Hatları ufak tefek yumuşatarak, modernleştirerek devam etmelilerdi. Jeep'te Renegade'de yedi bu haltın bir benzerini, şimdi gerçek Renegade neydi, o ikonik araç neydi hatırlayan yok.

  İlla yapacaksan bu tasarımda bir araç adına Defender deme, diyeceksende G-Klasse yolunu izle…Hepsini görüntüle…

  Ben zaten aynisi olsun demek istememiştim. Ama bu tasarımı daha günümüz araç modellerine yakınlaştırarak, bu ruhu diyebiliriz herhalde kaybetmeden güncel bir tasarım yapmak daha iyi olabilir di anlamında yazmıştım

 5. Basri Amca demiş ki:

  Ben zaten aynisi olsun demek istememiştim. Ama bu tasarımı daha günümüz araç modellerine yakınlaştırarak, bu ruhu diyebiliriz herhalde kaybetmeden güncel bir tasarım yapmak daha iyi olabilir di anlamında yazmıştımHepsini görüntüle…

  Bende kendimi ifade edememişim tabi 😀
  Hatalı yaklaşım diye, tasarım bütünlüğü yakalamak adına Land Rover'ın yaptığına söylemiştim. Yoksa aynı fikirdeyiz 😀

 6. Bende ilk basta idrak edemedim aynı şeyi söylüyoruz ama hatalı yaklaşım kafamda soru işaretleri döndü 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu