FeaturedHaberler

Karma, E-Flex isimli elektrikli platformunu tanıttı

Tüm araçlar bu platformu kullanacak
Bir süredir yeni bir elektrikli otomobil platformu geliştirdiğini bildiğimiz Karma, yeni E-Flex platformunu tanıttı.

Karma Automotive’nin yeni elektrikli platformunun adı  E-Flex oldu. Marka yeni platformunu çok yönlü olarak tanımlıyor. Bu platform markanın tüm elektrikli modellerinde kullanacak.

Marka 2020 Revero GT modelinde ilk olarak bu platformu kullanılacak. Model, daha yeni ve kapasiteli versiyonları ile önümüzdeki haftalarda karşımıza çıkacak. Karma bataryalı elektrikli otomobiller için ürettiği yeni bir versiyonu da konsept olarak tanıtacak.

Karma

Karma CEO’su Kevin Pavlov konuştu

Firma şimdilik platform hakkında fazla bir detay paylaşmasa da Marka’nın CEO’su Kevin Pavlov: “Beş farklı ürüne bölünebilecek yeni bir fiziksel ürün ürettik. Kimileri buna tek boyutlu bir kaykay adını verse de biz kendisine E-Flex diyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Kevin Pavlov, E-Flex’in 22 farklı kurulum ile kullanılabileceğini Bu sayede platform bir elektrikli posta aracının temelini oluşturabildiği gibi, elektrikli bir hiper otomobilin omurgasında da olabileceğini söyledi.

Karma‘nın iddialarına göre bu platform üreticilerin, daha az maliyet ile daha hızlı otomobil üretmelerine olanak sağlayacak. Ayrıca platform otonom araçlar, yapay zeka sistemleri ve pek çok teknoloji ile de uyumlu olacak.

TESLA MODEL S P90D Testimizi izlemek için BURAYA tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu