FeaturedHaberler

Tofaş Türk, otomobil üretimi hakkında yeni kararını açıkladı!
Koronavirüs salgını sebebi ile üretimi durduran Tofaş Türk, yeni bir açıklama yaparak fabrikalarının geleceğine karar verdi.

Bildiğiniz gibi koronavirüs salgını sebebi ile birçok şirket üretimlerine ya ara vermiş yada tamamen durdurmuştu. Ülkemizde de Ford, Tofaş ve Oyak Renault gibi otomotiv devleri de aynı kararı vererek üretimlerine ara vermişti. Ancak gerek önlemlerin sıkılaşması gerek ise ekonomik sebepler ile kapanan fabrikaların tekrar açılması gerek. Bu öncü kararı ilk verenlerden biri Oyak Renault olarak önemli bir açıklama yaptı.

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası AŞ tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yapılan açıklamada, “Konuya ilişkin en son 15 Nisan 2020 tarihinde yapmış olduğumuz açıklamada Koronavirüs (Covid-19) etkileri çerçevesinde, yurt dışından gerçekleşen tedarik ve teslimat süreçlerindeki aksamalar değerlendirilerek, Fabrikamızda 4 Mayıs 2020 tarihine kadar üretime ara vereceğimiz kamuya bildirilmiş olup, yaşanmaya devam eden benzer gelişmeler sonucunda söz konusu süre 11 Mayıs 2020 tarihine kadar uzatılmıştır. Konuyla ilgili önemli gelişmeler yatırımcılarımızla ayrıca paylaşılacaktır.”denildi.

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu