FeaturedHaberler

Tofaş fabrikalarından mutlu eden Doblo kararı
Ülkemizde en çok tercih edilen modellerden biri olan Fiat Doblo cephesine ait bir üretim durdurma kararı mevcuttu. Tofaş’dan yapılan son açıklamalar ise bu durumu değiştiriyor.

Bir süredir ülkemizde en çok satılan modellerden biri olan Doblo konusunda üretime durdurma iddiaları vardı. Bu iddialara yetkili isimlerden açıklama geldi. marka Bursa fabrikasında üretilen Doblo modelinin üretim süresinin 1 yıl uzatılmasına  karar verdi. Bununla beraber büyük bir yatırım da yapılacak.

Tofaş yaptığı açıklamada, “Bu kapsamda en son 28 Mayıs 2013 tarihli özel durum açıklaması ile 2009-2021 olarak kamuya duyurulan proje süresi 2022 yılsonuna kadar uzatılmıştır. 2009-2020 döneminde proje kapsamında yaklaşık 1.1 milyon adet üretim gerçekleşmiş olup, yeni yatırımın ve süre uzatımının da katkısıyla tüm proje döneminde yaklaşık yüzde 75’i ihracat pazarlarına yönelik olmak üzere, yaklaşık 1.25 milyon adet üretim hedeflenmektedir” ifadelerine yer verdi.

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Kasa bazlı bi durum. Aslında sevinilecek değil üzülünecek bi durum. Normalde bu yılda kasa yenilenmesi planlanırken 1 yıl ertelenmiş ama haber çok iyi güzellenmiş Fiat tarafından

    Aynen öyle doblo 5 senede bir makyaj 10 senede 1 kasa platform değişir :DTofaş Türk kendi bilir banne :D

  2. Corona patladığından bu yana yeni ticari araçlar çıkamadı gitti bir türlü. Bir tek Caddy çıkabildi sanırım o zamandan bu yana. Nasıl olsa satışlar az ortalık karışık diye çıkarmıyorlar yeni kasaları, birazda markaların işine geldi tabi bu durum bence. Her ne kadar modelin gelişimine para akıtmak yerine bir an önce piyasaya çıkarmak isterler ama bu onlara ekstra geliştirme süreside getirdi. Ufak konularda model üzerinde çalışacak daha çok zamanları oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu