HABER Muhip ile BMW 320d Uzun Dönem Testi

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,276
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Zaten ben hep söylüyorum. Bana göre en iyi dizel motoru bmw üretiyor. Bu hacim ve güçlerle beraber bu kadar düşük tüketime imza atmak direkt mühendislik başarısıdır.
Vallahi uzun yolda benim araçla en az 4,1 litre görebildim 100 km'de. Bu değeri de yasal hız limitleri olan 50-70-90-110 km hızlara uyarak elde ettim. Gazı resmen okşayarak eziyordum. Eğer öyle rahat rahat 3.20 dizel uzun yolda 4-4,3 görüyorsa 100 km'de, bizimkileri uçurumdan atalım net yani :D
Abi yemin ediyorum 3.20d gördükçe kamyonetin depo kapağını açasım gelmiyor :D :D
Hem az yaktır hem istediğin zaman sol şeritte yapıştır bide BİXENON'lar var ki yani sırf o farlar için alınır :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Abi yemin ediyorum 3.20d gördükçe kamyonetin depo kapağını açasım gelmiyor :D :D
Hem az yaktır hem istediğin zaman sol şeritte yapıştır bide BİXENON'lar var ki yani sırf o farlar için alınır :D
Çok güzel araç gerçekten. Param olsa gidip sıfır bir tane alırım ve araba defterini de uzun yıllar kapatırım.

Yalnız Sinan videoda da bahsetti. Bu aracın bu kadar az yakmasında ki en büyük etken motordan ziyade zf şanzımanın başarısı. Baksana abi araba son viteste 2 bin devirle 130-140 yapıyor. Ben son viteste 140 yapmak için yanlışım olmasın ama 2500 devire falan çıkıyorum. 3.20 dizelden zf şanzımanı çıkar, manule şanzıman koy bu kadar az değerler tutturmak mümkün olmaz bana kalırsa. Zf'in yaptığı optimum ayarlamaları ben kendi bacağımla yapmaya çalışıyorum :D :D

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Çok güzel araç gerçekten. Param olsa gidip sıfır bir tane alırım ve araba defterini de uzun yıllar kapatırım.

Yalnız Sinan videoda da bahsetti. Bu aracın bu kadar az yakmasında ki en büyük etken motordan ziyade zf şanzımanın başarısı. Baksana abi araba son viteste 2 bin devirle 130-140 yapıyor. Ben son viteste 140 yapmak için yanlışım olmasın ama 2500 devire falan çıkıyorum. 3.20 dizelden zf şanzımanı çıkar, manule şanzıman koy bu kadar az değerler tutturmak mümkün olmaz bana kalırsa. Zf'in yaptığı optimum ayarlamaları ben kendi bacağımla yapmaya çalışıyorum :D :D
170'le giderken 3bin devir falan çeviriyor bizimki de benzinli olmasına rağmen. ZF o konuda cidden abes :D

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Şimdi tamamen izledim videoyu. Muhip'in söylediği değerler o araba için efsane. Söylediği güzergahta 5,5 falan yakıyormuş, aynı sürüş tarzı ve yol durumuyla sakin kullanımla beraber benimki de 4,5-5 arasında değişir. Söylediği güzergahta fazla şekilde kilit trafikte kalmıyor belli ki. Kilit trafikli yerlerde uzun süre kalındığında tüketim biraz daha açılabilir sadece. Ama bu aracın 5,5 yaktığı yerde benimki şu kadar yakıyor diye kıyasa tuttuğum zaman da utanıyorum açıkça söyleyeyim :D
soyledıgı guzergahı hatta bıraz otesı tuzlayı zamanında okulum dolayısı ıle 3 sene gıttım geldım. bırsey soracam benzınlıkten galonla benzın alabılıyormuyum ornegın pet sıseye falan ? bırsey deneyecemde

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
170'le giderken 3bin devir falan çeviriyor bizimki de benzinli olmasına rağmen. ZF o konuda cidden abes :D
Zaten o yüzden bmw araçları az tüketim tutturabiliyor. Vites oranları öyle güzel ayarlanıyor ki sen yüksek süratlere çıkıyorsun ama şanzıman motoru hiç bağırtmıyor, devir çevirterek yormuyor. Hal böyle olunca da araba az yakıyor. Benim araçta falan öyle bir durum yok :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
soyledıgı guzergahı hatta bıraz otesı tuzlayı zamanında okulum dolayısı ıle 3 sene gıttım geldım. bırsey soracam benzınlıkten galonla benzın alabılıyormuyum ornegın pet sıseye falan ? bırsey deneyecemde
Hocam yanlışım olmasın ama artık o şekilde akaryakıt satmıyor benzinlikler diye biliyorum. Geçen bir benzinlikte isteyen oldu da vermediler. Ama yine de sormak lazım.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Hocam yanlışım olmasın ama artık o şekilde akaryakıt satmıyor benzinlikler diye biliyorum. Geçen bir benzinlikte isteyen oldu da vermediler. Ama yine de sormak lazım.
abı o zaman nasıl yakabılırım ben ? o yolda en az yaktıgım zaman 9.5 yaktım ben bu nedır ama ya vallahı bunaldım ıyıce

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
veriyolar abi geçen komşunun arabayla yola kaldık gittim bi bidonla aldım :p
Verdiler dimi. Ben aracı geçen gün benzinlikte yıkarken birisi geldi 5 litre bidona benzin almak istedi de eleman ' abi artık öyle yakıt satamıyoruz yasakladılar falan ' dedi. Belki de o eleman yemiştir adamı :D

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Verdiler dimi. Ben aracı geçen gün benzinlikte yıkarken birisi geldi 5 litre bidona benzin almak istedi de eleman ' abi artık öyle yakıt satamıyoruz yasakladılar falan ' dedi. Belki de o eleman yemiştir adamı :D

gelen elemanın tipinden korkmuştur bi yerleri yakmasın diye vermemiştir :D :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Uçurumdan atmak en ucuz yollu seçeneklerden biri sanırsam :D
Olabilir harbiden. Milletin sağı solu belli olmuyor gider kendini falan yakar elemanın başı belaya girer :D

aynen orası zonguldak :D :D

sımdı zamanında cok pahalı demıstım 320 ye. 6 senede 85 bın km yaptıgıma gore ortalama 30 mılyar benzıne vermısımdır.acaba bmw alsaydım nolacaktı hesaplayayım. benım ufak bır ısım var gelıyorum

dur yapmaasdasfasdf

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
sımdı zamanında cok pahalı demıstım 320 ye. 6 senede 85 bın km yaptıgıma gore ortalama 30 mılyar benzıne vermısımdır.acaba bmw alsaydım nolacaktı hesaplayayım. benım ufak bır ısım var gelıyorum
İstediğin hesabı yap abi. Zararlı bile çıksan 2000 motor 184 hp'lik bir aracı cayır cuyur kullanıyorsun, sonra her benzinliğe girişte yüzün gülerek ayrılıyorsun. Bunun verdiği psikolojik rahatlığı hiç bir para sağlayamaz :D

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
İstediğin hesabı yap abi. Zararlı bile çıksan 2000 motor 184 hp'lik bir aracı cayır cuyur kullanıyorsun, sonra her benzinliğe girişte yüzün gülerek ayrılıyorsun. Bunun verdiği psikolojik rahatlığı hiç bir para sağlayamaz :D
ya benım ama atmo ama 110 bg tork kont

sahıbınden az kullanılmış mazda 3 ısteyen ?

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım