Golf 7 DE ESP KAPANIYOR !!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
bu yazilim acigi degil bilerek koyulmus bir sistem. Bu acikca ortada. Sadece isi zorlastirmislar. Oraya esp yi kapatan kodu yazmislar. Kapanincada ekrana esp off yazdirmislar. Yazilim acigi olsa ekrana esp off yazmaz. O yaziyi kim yazicak oraya

Araba ilerleyince geri açıyormuş herhalde durduğunda kaymasın diyedir.

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Mqb de ESP kapamak ne kadar mantıklı :D hani arabanın özü dengeli ve kaliteli olsa Golf5 gibi olsa okey de zaten araç belli hadi kapadın oversteer yaptın peki o direksiyonla mı toplayacaksın zaten gaza bastıktan 2 saniye sonra tepki veriyor :D oversteer yapacak sen toplamak için gaza basacaksın da ohooo...

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Mqb de ESP kapamak ne kadar mantıklı :D hani arabanın özü dengeli ve kaliteli olsa Golf5 gibi olsa okey de zaten araç belli hadi kapadın oversteer yaptın peki o direksiyonla mı toplayacaksın zaten gaza bastıktan 2 saniye sonra tepki veriyor :D oversteer yapacak sen toplamak için gaza basacaksın da ohooo...
MQB kötü diyorsun:D. Passat B8 de zaten golf 5 platformu. Bu arada Autohold harici düz yolda bir anda basınca 1.4 150 anında gaz emrine genelde cevap veriyor.

Son düzenleme:

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
MQB kötü diyorsun:D. Passat B8 de zaten golf 5 platformu. Bu arada Autohold harici düz yolda bir anda basınca 1.4 150 anında cevap veriyor.

Golften Passata çekiyorsunuz hahahah
Bilginle konuşmadığın bariz belli Passat B8 de tekerlek aralarında ki mesafeye kadar oynadılar ki hiç Passat B8 kullanıp zorladığın oldu mu pardon ehliyet var mı?

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Golften Passata çekiyorsunuz hahahah
Bilginle konuşmadığın bariz belli Passat B8 de tekerlek aralarında ki mesafeye kadar oynadılar ki hiç Passat B8 kullanıp zorladığın oldu mu pardon ehliyet var mı?
Ben sadece MQB diğer türevlerde iyi dedim yani senin gibi komple çöpe bir platformu atmadım. Ayrıca golf den passat a çekmek gibi bir amacım da yok. Yani anlayacağın üzere mqb iyi bir platform da olabilir bazı modellere göre. Evet B7 den B8 e geçmiş biri olarak zaten ikisi arasında dağlar kadar fark var her konuda onuda fark ediyorum. Hatta passat b8 ilk çıktığı zaman lastiklerin tamponları yaklaştığını hep söylediler.

Deniz_Acikgul

Profesör
20 Eyl 2016
108
101
1,085
Hatay
Sizin de ne kadar fazla tecrübe ettiğiniz belli. Birileri kuyuya taş attı. Sevmeyenler de her seferinde bunh kullanarak güya kötülediğini zannediyor. Komik sadece

MertEren

Panpa
8 Eyl 2016
1,216
2,194
3,770
26
İstanbul
Esp kapanıyor diye sevinmişsin ama ülkemizdeki araba kullanan kişilerin büyük çoğunluğu arabasında esp olduğunu bile bilmiyor. Esp denilen şey şuan olmasa ülkemizdeki kazalar gözle görünür oranda ciddi seviyede artardı. Espye sövüleceğine sevilmesi daha iyi bence haberimiz olmadan başkası tarafından öldürülmemizi sağladı belkide defalarca.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Buna DSC sport gibi birşey atıyolar öldürmeyecek kadar kayıyo, araba ne olursa olsun en temizi o aslında. hatta golflere insancıl hızlardaki understeer'de sadece arka lastikleri frenlemek suretiyle oversteere çevirip yola sokanı da yapılıyormuş, hiç araştırmadım bilmiyorum.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Esp kapanıyor diye sevinmişsin ama ülkemizdeki araba kullanan kişilerin büyük çoğunluğu arabasında esp olduğunu bile bilmiyor. Esp denilen şey şuan olmasa ülkemizdeki kazalar gözle görünür oranda ciddi seviyede artardı. Espye sövüleceğine sevilmesi daha iyi bence haberimiz olmadan başkası tarafından öldürülmemizi sağladı belkide defalarca.
ESP nin sağladığı güvenliğe biz zaten karşı değiliz. Hatta esp çok yararlı bir sistem. Ama iş arabayla boş yollarda gazlamaya ve eğlenceye geldig8nde arava esp yüzünden hemde platformu iyi olduğu halde izin vermiyorsa esp kapanınca seviniriz.

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Altyapı iyimidir kötümüdür bilmem ama her arabanın bir limiti vardır, bileğin dozunu fazla kaçırmamakta fayda var.

Ekli dosyalar

• CllSXUzWYAAMfSG.jpg
    CllSXUzWYAAMfSG.jpg
    87.9 KB · Görüntüleme: 351

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Altyapıya gelmesinin sebebi esp genelde altyapısı iyi olan arabalarda kapanıyor ondan gelmiş olabilir. :)

Bir keresinde de şu vw şunu eksik yapmış dediğinizi de biz duysak keşke
Passat da yalıtımı, golf de arka kapı üstleri sert ve ambiyans aydınlatma yok. Biz görüyoruz neler eksik. Passat da konfor pek iyi degil fakat bizim b8 de adaptif şasi var o yüzden konfor tatmin ediyor.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770

Hocam olay mqb de değil bence passat,tiguan,a3 yol tutuşları iyi mesela sen daha iyi bilirsin belki viraj demir çubukları filan zayıf olabilir.

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Golf'üm olduğundan değil de şunu merak ediyorum;
Hangi saykopat yarım kontak açıp üstüne dörtlüleri yakıp üstüne de 5 kez dip gaz yaptı ve esp'nin bu şekilde kapatıldığını buldu cidden cok merak ediyorum ahshahaha ilk tepkisi şu olsa gerek "hay ananı avradını gibiyim naptım lan ben?! nası geri devreye sokucam simdi ben bunu" çılgın golfçüler sizi :D

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Golf'üm olduğundan değil de şunu merak ediyorum;
Hangi saykopat yarım kontak açıp üstüne dörtlüleri yakıp üstüne de 5 kez dip gaz yaptı ve esp'nin bu şekilde kapatıldığını buldu cidden cok merak ediyorum ahshahaha ilk tepkisi şu olsa gerek "hay ananı avradını gibiyim naptım lan ben?! nası geri devreye sokucam simdi ben bunu" çılgın golfçüler sizi :D
Valla hocam bende ilk yapanı görünce Hadi lan ordan demiştim. Yapan arkadasin dediklerini uyguladiktan sonra devreden çıktığını görünce de vay anasını çıkmıyor çıkmıyor dediler ne oldu dedim. Ama galiba araba ilerleyince geri devreye alıyor.

Son düzenleme:

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Hocam olay mqb de değil bence passat,tiguan,a3 yol tutuşları iyi mesela sen daha iyi bilirsin belki viraj demir çubukları filan zayıf olabilir.
Dostum anlamayan adam değilsin, mantık olarak Golf TDI DSG bir araçta ESP kapatsam çok eğleneceğimi sanmam
TDI motorlarda DSG şanzıman kalkışta bile 2 saniye sonra tepki veriyor, önden çeker arabayı gazla yolda tutarsın TDI ve DSG ikilisi çok büyük kayıp yaratır + araç belli uzatmaya gerek yok

Onur

Profesör
8 Eyl 2016
535
911
1,770
Yalnız tamamen kapanmıyordur heralde belli bi açıdan sonra devreye giriyordur diye düşünüyorum deneyen varsa yazsın hocam.Bu arada b7 passat ta direk kapama tuşu var:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım