Turk Telekomun Müthiş İnternet Hızı (!)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Coskun

Elit Apaçi
14 Kas 2016
82
39
970
Tokat
Marka
BMW
Turk Telekom adlı dolandırıcı firma pazartesi günü oluşturduğum arıza kaydı ile ilgili maksimum 48 saat için ekiplerin halledeceğini söyledi. Hız testi bugüne aittir. 16 megabit sınırsız aknli tarifemin internet hızına bakın. Allah için bunları şikayet edebileceğim bir yer yok mu. Abonelikten de ayrılamıyoruz taahüt var 600 lira ceza istiyorlar bir yardımcı olun lütfen
Screenshot_2017-10-01-12-13-39.png

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
Bizde de aynı durum mevcuttu, Superonline'ın taahhüt cezasını ödeme kampanyasından faydalanıp ona geçtik, şu an aynı fiyata 60 mbps internet kullanıyoruz. Kampanya devam ediyorsa siz de değiştirin.

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
TTnet çok sıkıntılı bir firma zaten geçen tivibuya üye olayım dedim 1 hafta boyunca hergün bir sonraki güne randevuyu ertelediler en son vazgeçtim de kurtuldum kabus gibi randevu verdikleri saatler de absürt bir gün 22.30a bile randevu verdiler

Coskun

Elit Apaçi
14 Kas 2016
82
39
970
Tokat
Marka
BMW
TTnet çok sıkıntılı bir firma zaten geçen tivibuya üye olayım dedim 1 hafta boyunca hergün bir sonraki güne randevuyu ertelediler en son vazgeçtim de kurtuldum kabus gibi randevu verdikleri saatler de absürt bir gün 22.30a bile randevu verdiler
Afedersiniz bana koyan tarafıda aylık 110 tl ödeyip 1 haftadır internet kullanamamam

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
Afedersiniz bana koyan tarafıda aylık 110 tl ödeyip 1 haftadır internet kullanamamam
Benzer durumu biz de yaşamıştık bir de umursamazlar, artık internet evlerde su gibi elektrik gibi ihtiyaç, internet servis sağlayıcısı bunun bilincinde değil

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,276
21,695
5,320
26
Avcılar-Darıca
Ben taşınınca nakil yaptırtmıştım yaklaşık 2 ayda gelip bağladılar ama yine gelmezlerdi de işi soruşturmaya taşıdım ertesi gün sabah geldiler bağladılar. Bütün bina tövbe etmiş Vodafone falan kullanıyordu inat ettim bende Ttnet diye aradım dedim sizin adamlarımız Vodafone'ye çalışıyor binada herkes geçmiş falan artık nasıl etki uyandırdıysa 3.5 atmıştı gelenler. (Yer: Darıca)
16 mbt hızım var sözde 6.5-7 veriyorlar sorunca da hızınız yeterli diyor tırrek ben onların hakkından gelirdim ama dua etsinler şehir dışındayım :D

Kısacası TTNET pişmanlıktır ilçeden ilçeye farklılık gösterir ama altyapı ve çalışan kalitesine göre uçurum fark oluyor.

Coskun

Elit Apaçi
14 Kas 2016
82
39
970
Tokat
Marka
BMW
Ben taşınınca nakil yaptırtmıştım yaklaşık 2 ayda gelip bağladılar ama yine gelmezlerdi de işi soruşturmaya taşıdım ertesi gün sabah geldiler bağladılar. Bütün bina tövbe etmiş Vodafone falan kullanıyordu inat ettim bende Ttnet diye aradım dedim sizin adamlarımız Vodafone'ye çalışıyor binada herkes geçmiş falan artık nasıl etki uyandırdıysa 3.5 atmıştı gelenler. (Yer: Darıca)
16 mbt hızım var sözde 6.5-7 veriyorlar sorunca da hızınız yeterli diyor tırrek ben onların hakkından gelirdim ama dua etsinler şehir dışındayım :D

Kısacası TTNET pişmanlıktır ilçeden ilçeye farklılık gösterir ama altyapı ve çalışan kalitesine göre uçurum fark oluyor.
Aynen hocam aynen

1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
38:22:37:12
Marka
Bugatti

ewt benim de 16mbit hızım var fakat alt yapı bısı bısı dedi şubedeki kadın 8mbit werioz dedi banane dedım yukseltın ınternette dalgalanma olursa olsun ws fln ıste 12mbta çıkardılar... 4 mbıt gırdı bana :S

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
ewt benim de 16mbit hızım var fakat alt yapı bısı bısı dedi şubedeki kadın 8mbit werioz dedi banane dedım yukseltın ınternette dalgalanma olursa olsun ws fln ıste 12mbta çıkardılar... 4 mbıt gırdı bana :S
Bi de 16mbit parası alıp 8mbit veriyorlar. Ispartada 1 sene kullandım da aynısı bana da oldu. E dedim ben neden 16mbit parası veriyorum her ay? Yapıcak bişi yokmuş

1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
Marka
Bugatti
Bi de 16mbit parası alıp 8mbit veriyorlar. Ispartada 1 sene kullandım da aynısı bana da oldu. E dedim ben neden 16mbit parası veriyorum her ay? Yapıcak bişi yokmuş
Hakkımızı da arayamıyoruz ki sıkıntı orada başlıyor maalesef. 10 gün parayı ödemeyi geciktirdim diye 30 lira kapama açma parası verdim :D hll spr dwm <3 :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,650
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Vallahi kendinize uygun bir paket bulursanız satış sonrası hizmet için uydunet'e geçmenizi tavsiye edebilirim. Böyle bir hizmet yok. Ufak bir arıza olduğu anda müşteri hizmetlerine kaydı bıraktığınız takdirde maksimum 1 saat içinde sıkıntıyı çözüyorlar. Yıllardır kullanıyoruz daha bir kere mağdur edildiğimizi hatırlamıyorum. Evde bile sorun varsa anında ekip geliyor gerçekten çok başarılılar.

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,131
1
3,131
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Ben bir sene önce online oyunlarda yaşadığım lag sorunu illallah dedirttiği için ttnet'ten yakamı kurtarma çabalarına giriştim, bana 430 lira civarı fatura çıkardılar. Superonline 400 lirasını ödeyeceğini söyledi. Hemen geçtim. Başvuru yaptığım akşamına gelip bağladılar, ücretsiz bir de tablet hediye ettiler. Aynı paraya 25mbit fiber internet kullanıyordum. Ben o bedeli ttelekoma 4 taksit halinde ödedim. Superonline benden 60 TLlik faturamı 0 tl göstererek 6-7 ay arasında geri ödeyecekti ki, ben 5. ayda olması lazım, taşınmak zorunda kaldım.

Taşındığım yerde telefon altyapısı bile kurulmamıştı henüz. ADSL'i geçtim ev telefonu bile kullanamıyorduk yani. Superonline'a durumu anlatan bir dilekçe yazdığımda önce dilersem aboneliğimi dondurabileceğimi, istemezsem hiçbir bedel ödemeden, sadece modemi geri vererek sonlandırabileceğimi söylediler. Yapılan araştırma sonrası bulunduğum yere hizmet getirmelerinin minimum 6 ay süreceğini öğrendiklerinde, benim dilekçem ve modemimi bölge bayisine teslim ettiğimden sonra hemen arayarak üyeliğimi sonlandırdılar.

Ben bundan sonra bu lanet olası Türk telekoma 4.5 ay boyunca yalvardım. Müdürlüklerine dilekçe yazdım, BTK'ya şikayet ettim, Bimer'e şikayet ettim, bizzat gidip saha şefleriyle görüştüm. Binada altyapı hazırdı, binaya kadar fiber bağlantısı için binanın altına kutu da koymuşlardı. Sadece genel müdürlükten hizmetin onaylanması için tam 4.5 ay bekledik. Tabi bu süre zarfında Superonline bölge bayisiyle de kanka olduk. adamlar artık kurumsal dili bırakıp, "abi sen canını sıkma, telekom gelsin bağlat internetini. bizim prosedür halledilince biz yine senin taahhüt bedelini öderiz bize geçersin" dediler :D Kaçınılmaz son, yine TTelekom kullanıyorum. bu sefer sözde fiber. kapıya talep toplamaya gelen görevliye ısrarla elli defa belirtmeme, elindeki forma de 100 gb AKN'li tarifeyi istediğimi büyük harflerle yazmama rağmen yine gidip 35gb AKN'li tarifeye üye yaptılar. 25mbit hız veriyorlar sözde. bağladıkları ilk birkaç gün haricinde daha görmedik.

Artık saldım kendimi, Superonline gelene kadar 56k çevirmeli hızda bile bağlansam uğraşmıycam bunlarla. Firma olarak lanetlenmişler çünkü. Elini veren kolunu kaptırıyor. Bence siz de öyle yapın. Kaç paraysa bir kez verin, altyapınız müsaitse Superonline'a geçin.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,185
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
@Coskun hocam şikayet etseniz bile çok fazla alternatifiniz yok maalesef. ADSL altyapısı bu arkadaşların tekelinde.
Fiber filan dediğinizde Superonline, birkaç şanslı kullanıcı dışında küçük anlaşmazlıklarda mafyavari tavırlarla ciddi sıkıntı çıkarıyor.

Vodafone aboneliği denedim, kurumsal şekilde çok iyi yaklaşır gibiydi, onlarda da kurum içerisinde birbirlerinden bihaberler ve sahadaki altyapı bilgisiyle sistemlerindekiler örtüşmüyor vs. Yani Vodafone da yalan oldu bende, aboneliğim başlamadan bitti.

Uydunet gerçekten en memnun kaldığım hizmeti verdi. Ben zaten pek sorun yaşamadım, yaşayan arkadaşlarıma da hızlı geri dönüş yapıyorlardı. Olumsuz tarafı, altyapısı yaygın değil. Bir taşınma durumunda ortada kalıyorsunuz, uydunetinize üzülüyorsunuz :)

Ben artık saldım bu işleri, bana en iyi AKK veren Doping ADSL'e geçtim. Evin içine girdikten sonraki bütün sistem desteği bizzat bende, hatta eve verilecek internet hızını sahadaki ekiplerle beraber ayarlamıştım. :) O yüzden teknik destekleriyle minimum düzeyde iletişim halindeyim. Sadece 1 kez evin dışında porttan ötürü sıkıntı vardı, aradım, 2 iş günü içerisinde dönüş yapılacak dediler, 6 saat sonra düzeltildi.

"Maalesef kimi kime şikayet edeceksiniz" gibi bir durum var. Ben de zamanında TTNET ile mahkemelik olmuştum, üstüne takipsizlik filan çıktı. Sonrasında başka şehre taşındım, adsl'e mahkum kaldım. Bana abonelik yapmamışlardı, mecburen babamın üzerine abonelik almıştık. Altyapı olarak sadece ADSL olan yerlerde adamlara mahkumuz gibi bir şey.

LvntDmr67

Levo
Panpa
Beta Programı
27 Eki 2016
1,693
5,498
4,070
38
Ankara
Marka
Peugeot
Vallahi kendinize uygun bir paket bulursanız satış sonrası hizmet için uydunet'e geçmenizi tavsiye edebilirim. Böyle bir hizmet yok. Ufak bir arıza olduğu anda müşteri hizmetlerine kaydı bıraktığınız takdirde maksimum 1 saat içinde sıkıntıyı çözüyorlar. Yıllardır kullanıyoruz daha bir kere mağdur edildiğimizi hatırlamıyorum. Evde bile sorun varsa anında ekip geliyor gerçekten çok başarılılar.
+1

1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
Marka
Bugatti
@Coskun hocam şikayet etseniz bile çok fazla alternatifiniz yok maalesef. ADSL altyapısı bu arkadaşların tekelinde.
Fiber filan dediğinizde Superonline, birkaç şanslı kullanıcı dışında küçük anlaşmazlıklarda mafyavari tavırlarla ciddi sıkıntı çıkarıyor.

Vodafone aboneliği denedim, kurumsal şekilde çok iyi yaklaşır gibiydi, onlarda da kurum içerisinde birbirlerinden bihaberler ve sahadaki altyapı bilgisiyle sistemlerindekiler örtüşmüyor vs. Yani Vodafone da yalan oldu bende, aboneliğim başlamadan bitti.

Uydunet gerçekten en memnun kaldığım hizmeti verdi. Ben zaten pek sorun yaşamadım, yaşayan arkadaşlarıma da hızlı geri dönüş yapıyorlardı. Olumsuz tarafı, altyapısı yaygın değil. Bir taşınma durumunda ortada kalıyorsunuz, uydunetinize üzülüyorsunuz :)

Ben artık saldım bu işleri, bana en iyi AKK veren Doping ADSL'e geçtim. Evin içine girdikten sonraki bütün sistem desteği bizzat bende, hatta eve verilecek internet hızını sahadaki ekiplerle beraber ayarlamıştım. :) O yüzden teknik destekleriyle minimum düzeyde iletişim halindeyim. Sadece 1 kez evin dışında porttan ötürü sıkıntı vardı, aradım, 2 iş günü içerisinde dönüş yapılacak dediler, 6 saat sonra düzeltildi.

"Maalesef kimi kime şikayet edeceksiniz" gibi bir durum var. Ben de zamanında TTNET ile mahkemelik olmuştum, üstüne takipsizlik filan çıktı. Sonrasında başka şehre taşındım, adsl'e mahkum kaldım. Bana abonelik yapmamışlardı, mecburen babamın üzerine abonelik almıştık. Altyapı olarak sadece ADSL olan yerlerde adamlara mahkumuz gibi bir şey.
allah yar, allah var... for arabic guys :D
yallah yallah
aywa Şukrann ehlen ve sehlen
tunus-ta-34-arap-birligi-icisleri-bakanlari-9464346_4675_o.jpg

edit: istek üzere kılıç dansı da yapılır :D :D:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım