Geyik Başlığı 3

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,261
45,893
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
İşte ben de değişir diye tahmin ettim ama Renault servisi ndekiler değişmiyor dedi telefonda ona kafam takildi
İnternete girip baktığında hemen her marka ve model için bakımlarda bazı kalemleri fazla, bazı kalemleri eksik yaptığını görebiliyorsun. 30 bin bakımında yakıt filtresini değiştiren ve değiştirmeyen var. Genel görüş olarak 20 bin km'de bir yani 2 bakımda bir şeklinde kabul görmüşlük var. Ama dizel araçta her bakımda değişmeli diye düşünüyorum. Çünkü bizdeki yakıt kalitesi pek iyi değil. Yetkili servis tabii kendi aracını daha iyi bilir.

Son düzenleme:

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
İnternete girip baktığında hemen her marka ve model için bakımlarda bazı kalemleri fazla, bazı kalemleri eksik yaptığını görebiliyorsun. 30 bin bakımında yakıt filtresini değiştiren ve değiştirmeyen var. Genel görüş olarak 20 bin km'de bir yani 2 bakımda bir şeklinde kabul görmüşlük var. Ama dizel araçta değişmeli diye düşünüyorum. Çünkü bizdeki yakıt kalitesi pek iyi değil. Yetkili servis tabii kendi aracını daha iyi bilir.
Kasım veya Aralık gibi servise götüreceğim arabayı o zaman tabi ki tekrar soracağım değişmiyor diye söylenirse de ben de değiştirin derim sonuçta bir o kadar para bayılıyoruz bu adamlara ve en iyi şekilde karşılığını almak hakkimiz

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
İnternete girip baktığında hemen her marka ve model için bakımlarda bazı kalemleri fazla, bazı kalemleri eksik yaptığını görebiliyorsun. 30 bin bakımında yakıt filtresini değiştiren ve değiştirmeyen var. Genel görüş olarak 20 bin km'de bir yani 2 bakımda bir şeklinde kabul görmüşlük var. Ama dizel araçta her bakımda değişmeli diye düşünüyorum. Çünkü bizdeki yakıt kalitesi pek iyi değil. Yetkili servis tabii kendi aracını daha iyi bilir.
Abi 1.6 tdi caddy'de 30binde bir diyor servis. Yani 2 bakımda bir oluyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,261
45,893
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Kasım veya Aralık gibi servise götüreceğim arabayı o zaman tabi ki tekrar soracağım değişmiyor diye söylenirse de ben de değiştirin derim sonuçta bir o kadar para bayılıyoruz bu adamlara ve en iyi şekilde karşılığını almak hakkimiz
Kesinlikle öyle.. Benim direkt olarak bildiğim dizel araçlarda her bakımda filtre değişmeli. Çünkü dizel yakıt benzinden daha kalın olduğu için filtrenin gözeneklerini daha çabuk tıkıyor. Benzinli araçlarda ise her 2 bakımda bir şeklinde bir uygulama olabiliyor. Ama benzinli araçlar için dizele göre daha geç değiştirilmesi yönünde davranıldığını biliyorum. Her bakımda muhakkak değiştirilmesinden yanayım dizel için.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,261
45,893
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Abi 1.6 tdi caddy'de 30binde bir diyor servis. Yani 2 bakımda bir oluyor.
Dediğim gibi servisler marka ve modellere göre değişik davranışlarda bulunabiliyor. 10 bin km'de bir diyen var 20 bin km'de bir diyen var. Maksimum 30 bin km'ye kadar kullanılmalı diyen var. Benzinliler genelde dizele göre daha geç değiştiriliyor ama dizelde her bakımda değişmeli. Hem dizel yakıtın kalınlığından hem de yakıt kalitesinin kötü olmasından dolayı.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Ufak bir Golf'e oturmuş hissi yaratıyor mu? Bu klişeye de hastayım, videolarda iç mekanı gösterince yaratamayacağına emin oldum zaten de yine de sorayım dedim :D
Valla yaratmıyor ya :D:D hacim olarak golf4 ayarında ama hissiyat hala o kadar iyi değil. Bu arada şimdiden ufak bir spoiler vereyim active info display alınırsa aracın içi 180 derece değişiyor valla daha kaliteli duruyor.

mecagil

Profesör
9 Eki 2016
670
1,139
2,320
Ankara
Marka
Ford
İbiza varken poloya para vermek pek mantıklı değil. İbizanın da üstüne 2-3 bişey katıp Fiesta alınır. Forza Fiesta!

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Valla yaratmıyor ya :D:D hacim olarak golf4 ayarında ama hissiyat hala o kadar iyi değil. Bu arada şimdiden ufak bir spoiler vereyim active info display alınırsa aracın içi 180 derece değişiyor valla daha kaliteli duruyor.
Bir de DSG'nin hızı yavaşlamış mı bana mı öyle geliyor?Ayrıca hayalet ekran bu sınıfa gereksiz. Tabi ki güzel özellik ama 70-80 bin liralık otomobile 5-10.000 tllik opsiyon fiyatı çok şişirir.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,261
45,893
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Normal şartlarda b sınıfının fiyatları çok arttığı için bu opsiyonla beraber fiyat akıl almaz seviyeye gelecektir. Ama gerçek şu ki active info display ile gelen passat sanki bir üst segment otomobil izlenimi veriyordu iç mekanda. O iki özelliğin eklenmesi arabayı komple değiştiriyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım