HABER Benzinin litre fiyatı kritik eşiği aştı!

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Forumda siyaset yapmayı hiç sevmem güncel politik bir görüşüm ya da duruşum da yok ama otomobile binme özgürlüğümü istiyorum.''Bu ülkede otomobile biniyorum'' diyorsanız durup bu cümleyi tekrar sakin kafa ile okuyunuz ve gerçekten de öyle olup olmadığını anlamış olursunuz zaten.

AcilStop

Elit Apaçi
3 Kas 2017
346
248
945
40
Lpgmize dokunmasalar bari
-bunlarin-inlerine-girecegiz-.jpg

CetinAdam

Profesör
23 Kas 2016
89
129
1,060
30
İstanbul
Marka
Honda
ATATÜRK'nın sevdiğim bir sözü vardır ;
'Uyuyan milletler ya ölür, ya da köle olarak uyanır.'

Milletimiz duygusal ve bilgisiz hareket ettiği için kandırılması da belinin bükülmesi de o kadar zor olmuyor.
Daha yeni aldığım habere gelecek olursak ERDOĞAN'a gazilik unvanı verilmiş, yorum yapmıyorum çünkü bir otomotiv sektöründe
çalışmaktaydım İnternette sosyal bir ağda üstten girip alttan çıkıp konuyu siyasete ve vergiye bağladığımdan dolayı işimden olmuştum partili biri tarafından şikayet edilerek 6 ay kadar önce..
Onu yakalayabilirim, ailesininde hayatını mahvedebilirim fakat hayallerim var benim. GreenCard çıkarda eğer gidersem size oradan kendi düşüncelerimi yazabilirim^^
Arabama gelecek olursak yatıyo öyle garajda, ortalama haftada bir kez yürütüyorum 10 günden fazla yatırmamaya çalışıyorum lastiklerini olması gerekenden biraz daha fazla şişirdim çünkü bir keresinde yatmaktan balans bozulmuştu 170 geçince direksiyonum titriyordu...

Son düzenleme:

Feridun

Profesör
24 Ara 2017
185
678
2,135
Ankara - Almanya
Marka
Nissan
ATATÜRK'nın sevdiğim bir sözü vardır ;
'Uyuyan milletler ya ölür, ya da köle olarak uyanır.'

Milletimiz duygusal ve bilgisiz hareket ettiği için kandırılması da belinin bükülmesi de o kadar zor olmuyor.
Daha yeni aldığım habere gelecek olursak ERDOĞAN'a gazilik unvanı verilmiş, yorum yapmıyorum çünkü bir otomotiv sektöründe
çalışmaktaydım İnternette sosyal bir ağda üstten girip alttan çıkıp konuyu siyasete ve vergiye bağladığımdan dolayı işimden olmuştum partili biri tarafından şikayet edilerek 6 ay kadar önce..
Onu yakalayabilirim, ailesininde hayatını mahvedebilirim fakat hayallerim var benim. GreenCard çıkarda eğer gidersem size oradan kendi düşüncelerimi yazabilirim^^
Arabama gelecek olursak yatıyo öyle garajda, ortalama haftada bir kez yürütüyorum 10 günden fazla yatırmamaya çalışıyorum lastiklerini olması gerekenden biraz daha fazla şişirdim çünkü bir keresinde yatmaktan balans bozulmuştu 170 geçince direksiyonum titriyordu...
Cetin bey soylenecek cok sey var ama anlayana. Ah ah ben yurt disindayim umarim sizde veya gelmek isteyenlerde gelir. Burdaki ve ordaki x sahsina okadar bir koru korune baglaniyorlarki anlatmak ne mumkun kelimeler yetmez. Deveye diken insani ......... Yapan yaranirmis yazik halimize olan sana bana garinana oluyor.

HusoRX7

Asfalt Kurutucu
14 Eyl 2016
24
20
595
Arkadaş benzin fiyatını geçtim daha temel ihtiyaç olan otomobili bile 0 olarak alamıyoruz en fakir avrupa ülkeleri bile bizden çok daha kolay ve az para harcayarak araç alabiliyorlar türkiyede araba kültürü artmamasının sebebi her geçen sene temel bir ihtiyaç olan otomobil alım maliyetlerinin artmasıdır ben şahsen yurt dışındada belirli dönem yaşadığım için hem oradaki alım gücünü hemde ülkemizdekini görüyorum ülkemizi resmen hindistana çevirdiler yakında insanlar polo bile alamaz olacaklar çok yazık gerçekten ve sorumlusu tamamen bu hükümettir başka sorumlu aramamanız lazım.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Arkadaş benzin fiyatını geçtim daha temel ihtiyaç olan otomobili bile 0 olarak alamıyoruz en fakir avrupa ülkeleri bile bizden çok daha kolay ve az para harcayarak araç alabiliyorlar türkiyede araba kültürü artmamasının sebebi her geçen sene temel bir ihtiyaç olan otomobil alım maliyetlerinin artmasıdır ben şahsen yurt dışındada belirli dönem yaşadığım için hem oradaki alım gücünü hemde ülkemizdekini görüyorum ülkemizi resmen hindistana çevirdiler yakında insanlar polo bile alamaz olacaklar çok yazık gerçekten ve sorumlusu tamamen bu hükümettir başka sorumlu aramamanız lazım.
Bu durumun sorumlusu tamamen Türk milletidir

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Bu durumun sorumlusu tamamen Türk milletidir
Düşünebilen, görebilen, yanlışı doğrudan ayırabilen insanlar en büyük suçlu. Diğerleri susuyorlar çünkü söyleyecek bir şeyleri yok. Düşünen insanlar ise söylemesi gerekenleri söylemiyor, haykırmıyor, bağırmıyor; birlik olamıyor ve bu diktaya karşı dik duramıyor. Şuan yazıyoruz, çiziyoruz fakat çıkardığımız gürültü, yarattığımız etki klavyemizin tuşlarının çıtırtısından bile daha az.

Birlik olunca ne olduğunu en iyi işçilerden öğrenebiliriz. İşçi grevlerinde herkes için kullanılan ortak sıfat işçidir, emekçidir. İşte bu bütünleştirici fikri şu veya bu ayırmadan sadece ''Halk'' sıfatını kullanarak benimseyip birlik olabildiğimiz vakit birilerini korkutabilir ve hızla ilerlemekte olduğumuz karanlık tünelden geri dönüp hakkımız olan aydınlığı geri kazanabiliriz.

2 Şubat 2018 tarihinde başlamak üzere metal ve türevi tüm sanayi kollarında çalışan 130 binden fazla işçi grev kararı aldı. Patron sevici hükümet işçiyi patrona yem etmekte kararlı olduğundan, bu grev milli güvenliği bozucu nitelikte denerek engellendi. İşçilerin açıklamalarını takip ediyorum, en çok güçlerine giden şey kendilerine terörist muamelesi yapılması. Ayrıca işçiler grev yasağını tanımama kararı aldı, istediklerini alana kadar devam edecekler.
Burada dikkat çekmek istediğim şey birlik olmanın ne kadar önemli oluşu. Bu adamlar ülke ihracatının en büyük payını oluşturuyor. Çok yakın tarihte bundan daha küçük grevlerle bile ekonomik dengeleri alt üst ederek birilerini korkutmayı başarmışlardı. Bunun koca bir halka yayıldığını düşünsenize. Bir şeylerin yakılıp yıkılmasına gerek yok, amaç anarşi değil; hak olan düzeni geri kazanmak.

İşçilerin sloganı ''Bugün direnmezsen, yarın dilenirsin.''
Fakirleştirdikleri halk bugün susarsa, yarın o zengin ettikleri zümreden dilenmek zorunda kalacak. Suçlu bizleriz.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Düşünebilen, görebilen, yanlışı doğrudan ayırabilen insanlar en büyük suçlu. Diğerleri susuyorlar çünkü söyleyecek bir şeyleri yok. Düşünen insanlar ise söylemesi gerekenleri söylemiyor, haykırmıyor, bağırmıyor; birlik olamıyor ve bu diktaya karşı dik duramıyor. Şuan yazıyoruz, çiziyoruz fakat çıkardığımız gürültü, yarattığımız etki klavyemizin tuşlarının çıtırtısından bile daha az.

Birlik olunca ne olduğunu en iyi işçilerden öğrenebiliriz. İşçi grevlerinde herkes için kullanılan ortak sıfat işçidir, emekçidir. İşte bu bütünleştirici fikri şu veya bu ayırmadan sadece ''Halk'' sıfatını kullanarak benimseyip birlik olabildiğimiz vakit birilerini korkutabilir ve hızla ilerlemekte olduğumuz karanlık tünelden geri dönüp hakkımız olan aydınlığı geri kazanabiliriz.

2 Şubat 2018 tarihinde başlamak üzere metal ve türevi tüm sanayi kollarında çalışan 130 binden fazla işçi grev kararı aldı. Patron sevici hükümet işçiyi patrona yem etmekte kararlı olduğundan, bu grev milli güvenliği bozucu nitelikte denerek engellendi. İşçilerin açıklamalarını takip ediyorum, en çok güçlerine giden şey kendilerine terörist muamelesi yapılması. Ayrıca işçiler grev yasağını tanımama kararı aldı, istediklerini alana kadar devam edecekler.
Burada dikkat çekmek istediğim şey birlik olmanın ne kadar önemli oluşu. Bu adamlar ülke ihracatının en büyük payını oluşturuyor. Çok yakın tarihte bundan daha küçük grevlerle bile ekonomik dengeleri alt üst ederek birilerini korkutmayı başarmışlardı. Bunun koca bir halka yayıldığını düşünsenize. Bir şeylerin yakılıp yıkılmasına gerek yok, amaç anarşi değil; hak olan düzeni geri kazanmak.

İşçilerin sloganı ''Bugün direnmezsen, yarın dilenirsin.''
Fakirleştirdikleri halk bugün susarsa, yarın o zengin ettikleri zümreden dilenmek zorunda kalacak. Suçlu bizleriz.
Heh işte tam olarak eskiden ben de böyleydim, bu kafadaydım. :) Hatta çıkardığım sesin yanında tepki göstermekten öte somut fayda sağlayan işler de yaptım. Sonra arkamı döndüm bir baktım, 2 yıl sonra her şey uçmuş gitmiş, kimseler sahip çıkmamış. Bunu görünce, düşünen, söyleyen ve uygulayan insanı nasıl küstürdüklerini anladım. O zamandan beri bu millete her şey müstehak derim. :) Sen de fazla yorma kendini, bu millet birlik olmaz. İşçiler ezilir, patronlar ezer, para pul olur, halk fakirleşir, karanlığa gidildikçe gidilir. Halkın %50'sini bugün direnmeyip yarın dilenmeyi tercih eden insanlar oluşturuyor zaten. O yüzden kendini yorduğuna değmez, sal gitsin. =)

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Kritik eşik mi ? Yahu 5 TL bile normal değildi ki.. Bazı eşikler aşılalı çok oldu
Derin nefes al ve rahatla :D

Son düzenleme:

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Kritik eşik mi vardı ?

Haha... şuraya yazıyorum .. 10 lira olsa kimsenin gıkı çıkmaz..
Gıkı çıkacak olanlar vergi mi veriyor acaba bu ülkede ? Esnaf ver gi mi veriyor ... geçiniz bunlar.. bir alış veriş yaptığınızda kalkıp kaç tanesi size fiş veriyor ... 3-5 lira bile olsa KK ile alışveriş yapıyorumki en azından vergi versinler diye...

Koskoca otele gidiyorsunuz ... vergi levhasında yazan rakam benim brüt maaş tan az...

Vergi zenginden alınmaz.. vergi fakirden de alınmaz...
Vergi yakalanan dan alınır ...

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Din suc olamazki.cahili para ( patates , buzdolabi vs ) ile kandirdilar bir sure. Sonra din tarafindan vurdular . Halbuki ataturk din ve devlet islerini bosuna ayirmamisti zaten sonra ayin 15 inde sonuclarini gorduk. Hala ders almadilar.
Suclu olan din degil cahillik suc. Okuyup arastirmamak suc. Kimse cahil kalmak istemez ama dagdaki coban nasil oss yi kazanabiliyorsa suc yasanilan yerde degil demektir. Suc cahil kafalarda.

Son düzenleme:

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Dinle ne alakası vardır ? Din tüm dünyadadır ama dini yaşamayı beceremeyen yine insanlardır. Dinin suçu yoktur

Cahil toplumları sömürmenin en kolay ve maliyetsiz yolu dindir, heralde ondan böyle yazdı.
Yoksa dediğiniz gibi, okumadığımız ve cehaletimizi aşamadığımız için Dini de doğru düzgün yaşayamıyor milletimiz.

Hoş zaten küçük zihinler (çocuklar) dini değerlendirebilecek zihin kapasitesine sahip olmadan bunlar ile boğuluyor ya neyse, ayrı bir konu .. hiç açmayalım :)

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Cahil toplumları sömürmenin en kolay ve maliyetsiz yolu dindir, heralde ondan böyle yazdı.
Yoksa dediğiniz gibi, okumadığımız ve cehaletimizi aşamadığımız için Dini de doğru düzgün yaşayamıyor milletimiz.

Hoş zaten küçük zihinler (çocuklar) dini değerlendirebilecek zihin kapasitesine sahip olmadan bunlar ile boğuluyor ya neyse, ayrı bir konu .. hiç açmayalım :)
Yani o konunun devami hic hos degil malum kucuk yaslarda bastirilan kisilerin buyuyunce sapkinliklari cok asiri oluyor o yuzden imamhatip konusu bu ulkede her zaman tartisma konusu olmaya devam edecektir

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım