HABER Benzinin litre fiyatı kritik eşiği aştı!

1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
38:22:37:12
Marka
Bugatti
Cahil toplumları sömürmenin en kolay ve maliyetsiz yolu dindir, heralde ondan böyle yazdı.
Yoksa dediğiniz gibi, okumadığımız ve cehaletimizi aşamadığımız için Dini de doğru düzgün yaşayamıyor milletimiz.

Hoş zaten küçük zihinler (çocuklar) dini değerlendirebilecek zihin kapasitesine sahip olmadan bunlar ile boğuluyor ya neyse, ayrı bir konu .. hiç açmayalım :)
gayet iyi açıkladınız :)

Dinle ne alakası vardır ? Din tüm dünyadadır ama dini yaşamayı beceremeyen yine insanlardır. Dinin suçu yoktur
Çok alakası var knk. Herkesin ağzında şu söz var dini düzgün yaşamıyoruz :D Bana bir tane toplum gösterin dini doğru dürüst yaşayan. Araplar mı? İranlılar mı? Türkler mi? Hintliler mi? heh... Bir tane bile örnek yok. Demek ki suç milletlerde değil. :D

Din suc olamazki.cahili para ( patates , buzdolabi vs ) ile kandirdilar bir sure. Sonra din tarafindan vurdular . Halbuki ataturk din ve devlet islerini bosuna ayirmamisti zaten sonra ayin 15 inde sonuclarini gorduk. Hala ders almadilar.
Suclu olan din degil cahillik suc. Okuyup arastirmamak suc. Kimse cahil kalmak istemez ama dagdaki coban nasil oss yi kazanabiliyorsa suc yasanilan yerde degil demektir. Suc cahil kafalarda.
Cahili para ile bi yere kadar kandırırsınız. Ama din afyondur. Elinizdeki parayı alırlar, Hz. Ömer'in yamalı donundan bahsederler. Sonra nasılsa cennet var. 50-70 yıl fakirlik çekip orda hurilerle zenginlik içinde yaşayacağım sanıyorlar :D ahadsjlkasdaahahhaha :D aklıma geldikçe gülüyorum... :D

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan

Çok alakası var knk. Herkesin ağzında şu söz var dini düzgün yaşamıyoruz :D Bana bir tane toplum gösterin dini doğru dürüst yaşayan. Araplar mı? İranlılar mı? Türkler mi? Hintliler mi? heh... Bir tane bile örnek yok. Demek ki suç milletlerde değil. :D

Cahili para ile bi yere kadar kandırırsınız. Ama din afyondur. Elinizdeki parayı alırlar, Hz. Ömer'in yamalı donundan bahsederler. Sonra nasılsa cennet var. 50-70 yıl fakirlik çekip orda hurilerle zenginlik içinde yaşayacağım sanıyorlar :D ahadsjlkasdaahahhaha :D aklıma geldikçe gülüyorum... :D
ben gosterebılırım ornek. ataturk zamanında kı turkıye. o zamanda muslumandık ve dunyada hıcbır ulkede olmayan haklara ve ozgurluge sahıptık. dıger tum ulkelerın bızı ornek aldıgı ve en onemlısı saygı duyulan bır toplumduk.bız onların ayagına gıtmez onlar bıze gelırdı. ama tabı su anda da muslumanız ama ataturk yok. genel olarak baktıgımızda sorun dın de degıl. bızım tum sorunumuz cahıllık.

Son düzenleme:
1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
38:22:37:12
Marka
Bugatti
ben gosterebılırım ornek. ataturk zamanında kı turkıye. o zamanda muslumandık ve dunyada hıcbır ulkede olmayan haklara ve ozgurluge sahıptık. dıger tum ulkelerın bızı ornek aldıgı ve en onemlısı saygı duyulan bır toplumduk.bız onların ayagına gıtmez onlar bıze gelırdı. ama tabı su anda da muslumanız ama ataturk yok. genel olarak baktıgımızda sorun dın de degıl. bızım tum sorunumuz cahıllık.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
@Berkin @otoparkcom konu siyasete varmıştır, konunun kilitlenip silinmesi gerekiyor. Benzin fiyatı hakkında zaten yorumlarımızı bildirdik.Otomobil forumunda din mevzusuna girilmesi hoş değil.

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
@Berkin @otoparkcom konu siyasete varmıştır, konunun kilitlenip silinmesi gerekiyor. Benzin fiyatı hakkında zaten yorumlarımızı bildirdik.Otomobil forumunda din mevzusuna girilmesi hoş değil.
konu sıyasete varmadı kımse partı bıle konusmadı.ulkenın su andakı konumunu elestırmek herkesın hakkıdır. ısteyen elestırır ısteyen elestırmez ama toplulugun ıcınde her ıkı tarafta fıkrını belırtmekte ozgurdur . bu konularda bu forumda ılk defa yazılıp cızılmıyor zaten.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
konu sıyasete varmadı kımse partı bıle konusmadı.ulkenın su andakı konumunu elestırmek herkesın hakkıdır. ısteyen elestırır ısteyen elestırmez ama toplulugun ıcınde her ıkı tarafta fıkrını belırtmekte ozgurdur . bu konularda bu forumda ılk defa yazılıp cızılmıyor zaten.
Tamamdır,o zaman tartışılabilir, ben yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermemek için öyle demiştim, başkaları rahatsız olmadıysa sıkıntı yok.
@Sailor

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Tamamdır,o zaman tartışılabilir, ben yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermemek için öyle demiştim, başkaları rahatsız olmadıysa sıkıntı yok.
@Sailor
yok rahatsız olan varsa gelıp soylebılır veya fıkrını belırtebılır . eger kı ugrasmak ıstemezse gıdıp benı veya baskasınıda sıkayet edebılırler halıyle.ama ozellıkle bu forumda her turden konu konusuldugu ıcın ılk defa konu sapmıyor ve hıcbır sahıs kısı kurum kurulus vb konularda hakaret yok henuz. zaten bu baslıkta su ana dek bır tartısma cıkmadı honda cıvıc baslıgında bıle agır ıthamlar havada ucustu burada herkes sakın :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,189
6,820
Kocaeli
Marka
Opel

Güzel yaklaşım :)
@Sailor
Bu da güzel yaklaşım :D

upload_2018-1-29_16-26-36.png

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,350
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Dizel arabamızın bile şehir içinde tüketimi 31-32 kuruş oldu.50 liralık mazot alıyoruz 150-160 km sonra benzin lambası pat geri yanıyor.Araba önceden Türkiye’de lükstü şimdi lüks+ oldu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Din eleştirisini belirli bir dine indirgememek lazım, ki burada indirgendiğini düşünmüyorum. Her dönemde vardı dinin politik anlamda kullanılması problemi. He bunu o zamanlar kiliseler yapıyordu, şimdi ise siyasetçiler. Siyasetin pis arenasında paraya çevrilebilecek belirli şeyler vardır; din, aşırı milliyetçilik, aşırı eşitlik safsataları gibi gibi. Hepsi dengesiz kullanıldığında zararlı ve birilerinin işine yarayabiliyor. Ortadoğu' da da en çok para eden şey din, eleştiriler ondan. Laikliğin en temel misyonu da o aslında; dini, birilerinin kendi çıkarlarına hizmet etmesi için kullanılmasını engellemek. O yüzden laiklik diyene dinsiz diye saldırılıyor, birilerinin çarkına çomak sokulacak çünkü. Laikliğin amacı dinsizlik olsaydı doksan dört yıl önceden bu topraklarda din diye bir şey kalmazdı. Laikliğin asıl amacı dini korumak, tabi bunu anlat anlatabilirsen.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
o değilde eskiden araba 18kr yakar diyorduk.. eski dediğimde öyle çok değil he ...
dün hesap yaptım ... 250tl lik yakıt ile 850 falan gidiyorum ortalama .. olmuş 30kr...
Benim Leon TSI 20 küsür kr yakıyordu 2013 de .. vay be...

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Ya abi ben dinin siyasi politikadaki yerinden bahsetmiyorum, dinin milletin yaşam tarzındaki yerinden bahsediyorum. İslam dininde bilimin öğrenmenin çalışmanın önemi çok büyükken, kitabında sürekli anlatılırken bu dinin insanları tam tersini yapmakta. Düşünüp sorgulamak yerine duyduklarına inanmakta, kim Allah kitap derse o insanı kendine samimi bulmakta. Laf ettikleri o ülkeler milletler olmasa bilim bize kalsaydı eğer şuan hala yollarda at arabaları, atlar, eşekler geziyor, evde gaz lambalarıyla aydınlanıyorduk.
Yurt dışında Türkiye'yi sorduğun zaman ''Kocaman ve şaşalı camileri var'' diye anıyorlar biz hangi ülkeyi ''Kocaman kilisesi var veya kocaman dini yapıtları var'' diye anıyoruz ? Bunu bize kimse zorunlu kılmıyor biz kendimize zorunlu kılıyoruz

dreamer

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
610
695
1,770
a
Marka
Yok
Daha maaş almadan 500 lira harcadım benzine , bir de kredi kartı diye bir şey olmasaydı ne yapardık.

umtdrn

Asfalt Kurutucu
28 Eyl 2016
10
10
595
Harf İnkılabından duyduğunuz bu rahatsızlık ne yazıkki çok anlamsız. O dönemde tarihi kim okuyordu da unutmuş ? Osmanlıda okur yazar oranı en iyimser şekilde bakıldığında %4-5 oranında. Sadece adını soyadını yazmayı bilenleri saydığında %10 a ancak çıkarsın. Nereden çıkıyor bunlar , " Efendim , Harf inkılabı oldu , bir gecede alim cahil oldu " Bu koskoca bir yalandır...! Ayrıca latin alfabesine geçiş Osmanlı da daha önce de gündeme gelmiş ancak gerekli önem verilemediği için gerçekleşmemiştir. Cumhuriyet döneminin daha ilk yıllarında okur yazar oranı %30-40 lara hızla çıkmış , bugüne geldiğimizde ise zaten artık böyle bir problemin olmadığını görüyoruz. Son olarak İslamın insana verdiği haklar evet 1400 yılı bulur. Ancak bunu malesef işleyişe geçiren yine Cumhuriyettir. Cumhuriyet nüfus sayımında sadece erkeklerin ve hayvanların sayıldığı bir rejim değildir bunu sakın unutma... Osmanlı bizim geçmişimizdir , tarihimizdir . Sahip çıkmak görevimizdir ancak burada birbirimizi kandırmanın bir anlamı yok . Doğrularla tartışalım. Meseleye gelince , benzin 6 lira . Vatandaşta ses yok , kimse şikayetçi değil , herkes halinden memnun , problem yok....!

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Harf İnkılabından duyduğunuz bu rahatsızlık ne yazıkki çok anlamsız. O dönemde tarihi kim okuyordu da unutmuş ? Osmanlıda okur yazar oranı en iyimser şekilde bakıldığında %4-5 oranında. Sadece adını soyadını yazmayı bilenleri saydığında %10 a ancak çıkarsın. Nereden çıkıyor bunlar , " Efendim , Harf inkılabı oldu , bir gecede alim cahil oldu " Bu koskoca bir yalandır...! Ayrıca latin alfabesine geçiş Osmanlı da daha önce de gündeme gelmiş ancak gerekli önem verilemediği için gerçekleşmemiştir. Cumhuriyet döneminin daha ilk yıllarında okur yazar oranı %30-40 lara hızla çıkmış , bugüne geldiğimizde ise zaten artık böyle bir problemin olmadığını görüyoruz. Son olarak İslamın insana verdiği haklar evet 1400 yılı bulur. Ancak bunu malesef işleyişe geçiren yine Cumhuriyettir. Cumhuriyet nüfus sayımında sadece erkeklerin ve hayvanların sayıldığı bir rejim değildir bunu sakın unutma... Osmanlı bizim geçmişimizdir , tarihimizdir . Sahip çıkmak görevimizdir ancak burada birbirimizi kandırmanın bir anlamı yok . Doğrularla tartışalım. Meseleye gelince , benzin 6 lira . Vatandaşta ses yok , kimse şikayetçi değil , herkes halinden memnun , problem yok....!
Dogru yere yazdiginiza eminmisiniz ?

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai

Bu yorum ve benzerleri aşağıdaki parazite hitaben yazılmış. Buraya da ekleyelim.

Adsız.jpg

Adsız1.jpg

Bu aptalların da başka bildiği bir şey yok ha. Anca Atatürk dine zarar verdi cart curt. Klavye kullanabilen ot kafalı anasından babasından duyduğunu döşüyor buralara.

Atatürk yapabileceği en büyük kötülüğü yaptı zaten bu halka. Beyin yerine saman taşıyan koyun sürüsüne verdi düşünce özgürlüğünü, seçme seçilme hakkını, ulus egemenliğini; sonuç bu işte. Oysa hiç olmayacaktı, birilerinin sömürüsü olacaktık vuracaklardı kırbacı bize.

Fazla vicdanda zararlı. Cumhuriyeti kurmuşsun, güç elinde; ne kadar parazit varsa hepsinin kellesini uçuracaktın o zaman. Osmanlı isteriz diyorlar, bir sorun bakalım Osmanlı sizi istiyor mu ? Osmanlı' nın başına ne geldiyse arap seviciliğinden geldi. Kendine yardım eden devlete onlarca defa ayaklanan hain yaratıkların nesini severler anlamam ki ?

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Bu yorum ve benzerleri aşağıdaki parazite hitaben yazılmış. Buraya da ekleyelim.

Ekli dosyayı görüntüle 11255
Ekli dosyayı görüntüle 11256

Bu aptalların da başka bildiği bir şey yok ha. Anca Atatürk dine zarar verdi cart curt. Klavye kullanabilen ot kafalı anasından babasından duyduğunu döşüyor buralara.

Atatürk yapabileceği en büyük kötülüğü yaptı zaten bu halka. Beyin yerine saman taşıyan koyun sürüsüne verdi düşünce özgürlüğünü, seçme seçilme hakkını, ulus egemenliğini; sonuç bu işte. Oysa hiç olmayacaktı, birilerinin sömürüsü olacaktık vuracaklardı kırbacı bize.

Fazla vicdanda zararlı. Cumhuriyeti kurmuşsun, güç elinde; ne kadar parazit varsa hepsinin kellesini uçuracaktın o zaman. Osmanlı isteriz diyorlar, bir sorun bakalım Osmanlı sizi istiyor mu ? Osmanlı' nın başına ne geldiyse arap seviciliğinden geldi. Kendine yardım eden devlete onlarca defa ayaklanan hain yaratıkların nesini severler anlamam ki ?

Çok biliyor gibi yazan cahile not; İsrail kendi alfabesini kullanıyor, Kiril alfabesini değil. Emin değilim ancak dilimizde İbrani alfabesi deniyor olabilir, uluslararası çevrede "Hebrew" olarak geçer, ateşin yazıları diyorlardı sanırım kendi aralarında (bu kısımdan emin değilim). Kiril alfabesini ise Slav ülkeleri (Rusya, Sırbistan, Bulgaristan, Belarus, Ukrayna vs.) kullanıyor. Kiril alfabesini yaratan da Bizanslı iki misyoner (Kiril ve kardeşi, adı aklımda değil kardeşinin).

Bilmeden atıp tuttuğu zaten mesajın geri kalanından belli de, ben bildiğim bir kısmı aktarayım dedim.

Bilim, gelişme falan alfabe işi değil. Çalışma işi. Değişik değişik örnekler vermeye gerek yok, çalışan millet gelişiyor, refah seviyesini arttırıyor. Bu kadar basit.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan

Ekli dosyayı görüntüle 11255
Ekli dosyayı görüntüle 11256

Elemanin soyledikleri o kadar salakca ki anlatamam insallah foruma kayit olurda gelir buraya.
Ataturk din dusmani olsaydi bugun disarida bir tane cami goremezdiniz bir tane. Emin olun ataturk un o donemde yapamayacagi sey yok. O gunlerde oldurulen hoca efendiler bugunun yobazlari ketoculardan baska birsey degildi yazik bilmeden atip tutmus.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Çok biliyor gibi yazan cahile not; İsrail kendi alfabesini kullanıyor, Kiril alfabesini değil. Emin değilim ancak dilimizde İbrani alfabesi deniyor olabilir, uluslararası çevrede "Hebrew" olarak geçer, ateşin yazıları diyorlardı sanırım kendi aralarında (bu kısımdan emin değilim). Kiril alfabesini ise Slav ülkeleri (Rusya, Sırbistan, Bulgaristan, Belarus, Ukrayna vs.) kullanıyor. Kiril alfabesini yaratan da Bizanslı iki misyoner (Kiril ve kardeşi, adı aklımda değil kardeşinin).

Bilmeden atıp tuttuğu zaten mesajın geri kalanından belli de, ben bildiğim bir kısmı aktarayım dedim.

Bilim, gelişme falan alfabe işi değil. Çalışma işi. Değişik değişik örnekler vermeye gerek yok, çalışan millet gelişiyor, refah seviyesini arttırıyor. Bu kadar basit.
Valla genelde osmanli sevenlerin klasik cumlelerini yazmis her kimse. Hepsi ayni fabrikadan cikmis gibi hebele hubele benzer yerlerden vurmaya calisan fikir yoksunu beyni sulanmis kimseler. O yuzden cok sinirlenmedim bunlarin hepsi ayni. Dogus nasil demisti bunlar babadan ogula...

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım