Bu güne kadar hiç yolda kaldınız mı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Merhaba
Bu güne kadar hiç yolda kaldınız mı . Tecrubelerinizi anlatabilirmisiniz.

Ben bu videoyu çektikten 10 dk sonra Renault Broadway ile 2008 yılında yolda kaldım. Çanakkale - İstanbul dönüşü sırasında arabanın şarj dinamosu bozuldu. Yolda tenha bir yerde adamın biri o zaman ile 125 lira gibi bir rakama yeni bir şarj dinamosu sattı, montajını yaptı. Fakat 50 km sonra tekrar dinamoyu kaybettik. Fakat babam yüksek devir ve hızda aküden gelen elektrik ile ateşlemeyi devam ettirerek bizi evimize ulaştırdı.
Araba amcama aitti. Bu olaydan sonra yaşadığım endişe ve korku bana kesinlikle eski arabalardan uzak durmamı öğretti

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Sene bilmiyorum kaç. Babamda serçe var ama 20 yıl falan önceden bahsediyorum. Araba cabrio ve kırmızı :)
Sıfır motor yaptırıyorlar ve usta motor kulaklarını takmayı unutuyor. Manavgattan antalyaya giderken motor düşüyor yere.

Sene bilmiyorum gene kaç. Bmw 520i var e28 1986 model. Kaç kez conta yaktık hatırlamıyorum.

Bunun gibi bir suru olay var ama ben bunların hiçbirinde gerçekten korkmadım. Zaten ustamız vardı baya bi ne zaman yolda kalsak hallediyorduk bir şekilde.

Önümüzdeki kış dönemi bakalım taunusla kalacak miyim pek sanmıyorum ama hayırlısı :) Taunus turkiyenin her yerini gezdi ve 1 2 kere sorun çıkardı benim bildiğim öyle düşünebiliriz :D

Cussler

Panpa
5 Eki 2016
3,477
8,934
4,970
Marka
Toyota
2007 aurisle 2012de iki kere yolda kaldık, ikiside yarı otomatik debriyajının aşırı ısınması yüzündendi
İlkinde eve yakınken araba şanzıman ışığını yakıp vitesi boşa alıp kaldı öyle, park yerine iterek götürdüm arabayı:D
İkincisinde kurban bayramında tam köprü girisinde kaldık, 20dk şanzımanın sogumasini bekleyip devam ettik
Birkaç hafta sonra da sattık
Annemle babama servis de bende dedim okadar manuelde kullanın diye dedi dinlemediler:)

Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Geçen sene ya da ondan önceki sene idi galiba benim sattığım R9 ile yolda bir kere ciddi ciddi kaldım, aracı ilk aldığım zamanlardaydı pek bir bilgim yoktu ve benzinde sağlıklı çalışmayan aracın LPG'sini dibine kadar kullanarak LPG aldıktan sonra bir ışıkta pat dedi istop etti.Tabii trafik ortasında kalan ben tüm acemiliğimle aracı gaza boğdum, karbüratörü havalandırdıysam da o gün araba çalışmak istemedi uygun bir yere ittim, bizimkilerden biri gelip o da denedi yine olmadı sonradan beni aldı ertesi sabah marşa bastığımızda ikiletmeden aldı.O gün pek çalışmak istemedi sanırsam,o_O sonrasındaki günlerde ufak tefek toplasam 5-10 defa yolda bırakmıştır, soğuk hava sebebi ile olduğu için uzun bir süre istop ede ede uğraşıp motoru ısıttıktan sonra keyfi yerine geliyordu.Her ne kadar bol bol kötü tecrübem de olsa yolda kalmaktan, çalışmamasından hiç bir şekilde dert yanmadım, hatta ilk 3-5 marşı almayınca güldüğüm dahi oluyordu.:DEski araçlarında ruhu başka bence, zor da çalışsalar arıza da verseler, çözümleri basit tamiri ucuz olduğundan kesinlikle cep ve zihin yormuyor ama bol sensörlü 2005 ve sonrası araçları 20 sene sonra tahayyül edemiyorum artık sigorta kutusunu çekiçleye çekiçleye sanayiye çekeriz.

Son düzenleme:

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,267
1
9,392
4,970
kocaeli
Broadway'i az mu vurdururduk be :)

Hatırladığım , bir defa hayal meyal hatırlıyorum . Uzak bir yerden dönüyorduk arabanin bir hortumu yırtılmışti . Sonra petrolden yol yardım geldi yapmıştık birşeyler :)

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cussler

Panpa
5 Eki 2016
3,477
8,934
4,970
Marka
Toyota
Toyota kullanıcısıyım..
Bizd öyleyiz ama...
2007 aurisle 2012de iki kere yolda kaldık, ikiside yarı otomatik debriyajının aşırı ısınması yüzündendi
İlkinde eve yakınken araba şanzıman ışığını yakıp vitesi boşa alıp kaldı öyle, park yerine iterek götürdüm arabayı:D
İkincisinde kurban bayramında tam köprü girisinde kaldık, 20dk şanzımanın sogumasini bekleyip devam ettik
Birkaç hafta sonra da sattık
Annemle babama servis de bende dedim okadar manuelde kullanın diye dedi dinlemediler:)

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
bmw varken otobanda yumruk kadar taş üzerinden geçtim lastik yarıldı. sağa çekip stepneyi taktım, devam.. istanbula geri dönünce de ön arka komple yeni lastik aldım

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
6 aylık arabanın köy yolunda lastiğini patlattım. Tek başımaydım bir de lastik değiştirmeyi de bilmiyordum. Motor sorunu değil ama lastik yüzünden.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Allah'a şükür şu ana kadar hiç yolda kalmadık, sadece bir broadwayımız 2005 yılında abimin kolunun kırıldığı gün çalışmamıştı inatla, aküsü de yeniydi ve yaz ayıydı ama inatla çalışmadı hastaneye başka arabayla gitmek zorunda kalmıştık. Akşamında kapının önüne geldiğimizde tek marşta çalışmıştı. İlk iş olarak satmıştık zaten onu, başka anımız da 2-3 defa aküden dolayı vurdurmak da onlar pek sayılmaz.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Bir düğün için transit kiralamıştık, ön lastik patladı, stepnenin de havası inikti zorla da olsa benzinliğe kadar gidip hallettik, sonra aynı gün aynı yolda yakıt bitti bi de öyle kaldık, kamyoncu durdu sağolsun yakıt verdi devam ettik.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,655
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Mini boy stepnelere maalesef uygulamalı tecrübe ederek ayar olduğum doğrudur. Şile yolu Ömerli mevkinde kamyonun üzerinden düşen yontulmamış kalasın üzerinden geçtim. Arka lastik gümledi, sapa şile yollarında öylece kaldım. Otoyolun kenarında aracı bıraktım, Ömerli'ye kadar yürüdüm. Tamirci bulup çıkma lastiğe para bayıldım. Zaten cebimde 3-5 kuruş vardı o da lastikçiye gitti. Mini boy stepne olayını bulanlara buradan selam olsun.. Belki o an lastik alacak param ya da durumum yok. Mükemmel akıl etmişler, beyin bedava pırıl pırıl.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Sene 2007 falan, babam ışıklarda arkadaşıyla kapıştı 100+ giderken stop etti araba, babam giderken geri çalıştırdı fln. Sonra bidaha etti durduk çalışmadı, 5 dakka sonra çalıştı biraz gittik, sonra bidaha etti bu şekilde eve gidene kadar 2 kere yolda durup bekledik. Sorun krank mili sensörüymüş.

Yine o dönemler bu bayağı dağın ortasında yaşağdığımız sorundu, radyatör borusu alttan kaçak yapmıştı, hafif hararet yaptı araba, babam da elektrik bandıyla bantladı devam ettik sorun yoktu. Hatta kasaba gibi bir yerde durduk usta conta yakar bu bayağı masrafı var vs dedi biraz git hararet yapar falan dedi babam da güvenmedi hiç durmadan gittik ahdnhandn boru da 10 liraymış. Ustaya güvensek bize saplayacaktı.
Bunlar arabayı aldıktan 1 2 sene sonra yaşadığımız sorunlar, bakımsızlıktan heralde, bunlardan sonra hiç arıza yapmadı aslında hiçbirinde yolda da kalmadık diyebilirz.

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
Salda gölü yolları nasıl. İstanbuldan günübirlik gidilirmi. Kalmak istesem kalacak yerler nasıl.
Gününirlik gidilmez nerdeyse 700km salda gölüne gelmeden burdurda öğretmen evinde kalabilirisiniz ben bu sene öyle yaptım kişi başı 40 tl gibi bir ücret ödedim ve tavsiyem salda gölüne sabah saatlerinde gidin yüzmek için öğlenden itibaren hem suyun dini balcıklaşıyor hemde aşşırı bir yanık oluyorsunuz beyaz kumun etkisiyle

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Gününirlik gidilmez nerdeyse 700km salda gölüne gelmeden burdurda öğretmen evinde kalabilirisiniz ben bu sene öyle yaptım kişi başı 40 tl gibi bir ücret ödedim ve tavsiyem salda gölüne sabah saatlerinde gidin yüzmek için öğlenden itibaren hem suyun dini balcıklaşıyor hemde aşşırı bir yanık oluyorsunuz beyaz kumun etkisiyle

Cevrede kazıksız yeme içme yerleri varmıdır :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım