KAPALI Dakika bir Gol bir Alfa Romeo Giulietta ve sorunları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Herkese merhabalar. Bildiğiniz üzere 03.05.2018 tarihinde 11.000 kilometrede olan bir Alfa Romeo Giulietta almıştık. Bugün saat 17.30 gibi İstanbul'da çok hafif bir yağmur vardı fakat aynı zamanda hava hem açıktı hemde ılık sayılabilirdi. Trafikte bir süre vakit geçirdikten sonra eve döndüğümüzde aracın ön farlarının buğu yaptığını gördüm. Aracımız 01.11.2016 trafik çıkışlı olduğu için henüz garantisi devam ediyor.

Sizce bu durum neden kaynaklanmış olabilir? Farların buğu yapmasını engellemek adına neler yapabiliriz?

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Bunu her araba yeni araba yapiyor. Her markada birebir gordum cogunda da ben tecrube ettim. Ama tabi 11 bin km artik yeni sifatindan gecmis demek benim dedigim bugu genelde parcalar birbirine alistiktan sonra maks 1 haftada geciyordu. Sizin sorun icin farlarin onune a4 kagidi koy. Bir sure calistir. Bu farin iyice isinmasini saglayip kurutacaktir buharini suyunu. Ertesi gunlerde yine olursa sorun var demektir onada camini degistirerek cozum buluruz.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Bunu her araba yeni araba yapiyor. Her markada birebir gordum cogunda da ben tecrube ettim. Ama tabi 11 bin km artik yeni sifatindan gecmis demek benim dedigim bugu genelde parcalar birbirine alistiktan sonra maks 1 haftada geciyordu. Sizin sorun icin farlarin onune a4 kagidi koy. Bir sure calistir. Bu farin iyice isinmasini saglayip kurutacaktir buharini suyunu. Ertesi gunlerde yine olursa sorun var demektir onada camini degistirerek cozum buluruz.
Tamamdır ilerleyen günlerde yaparsa öyle deneyeyim. Farların camı değişmiyor abi komple far değişiyor artık.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Belki de görünmeyen bir yerinde ufak bir çatlak, kırık vardır. Kaputu falan bir aç bakabildiğin yerlere bak.
Aklıma geldi de farlardan birinde çizik var diyordun sanki bu araba mıydı doğru mu hatırlıyorum? Eğer çizik varsa dediğimin doğruluk oranını biraz daha yükseltir.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yepyeni mercedes E dahil her arabada gordugum bir sey. Kendi aracimda da sinyallerin oldugu kucuk bir kisim ara ara bugulaniyor. Belli sure sonra da kendisi geciyor. Yani her arabada olabilen bir sey. Fakat duzenli olarak oluyorsa ve bir turlu gecmiyorsa muhtemelen far su aliyor demektir. Bir sure kontrol edin, gecerse sorun yok demektir.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Yarim saat önce aşağıya inip aracı kontrol ettim. Buğudan eser yoktu. Yarın far kapağına bakacağım en kötü garantiden far değişimine kadar işi uzatacağım.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Tamam da her yeni arabada görülen bir seymis. Ayriyeten kendisi geçiyorsa sorun yok denmis. E kendisi geçmiş ve araba yeni bir araba :D yani burda isi far değişimine götürecek bir şey var mi? Burda aksedilen sorulara tecrübelerden ve bilgilerden gelen cevapları tiiye almiyorsun gibi gozukmus. Belki gerçekte öyle değildir bilemem ama öyleyse üzüldüm senin adına. Kafaya takacak bir olay değil ben de çok görüyorum yeni model arabalarda

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hadi vagdan da ornek verelim bari. Google'da golf far bugulanmasi diye aratirsan bi xenon'lu versiyonlarda bu hususta cokca sikayet eden var vw forumlarinda. Bunlarin cok buyuk kismi normal seyler. Ama insanlar pirpirik tabii. Farin aydinlatma kalitesini dusuren bir sey olmadigi muddetce degisim gerekecek bir mevzu yoktur.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
buhu kendiliğinden kayboluyorsa garantiye girmez ki abicim ? materyallerin normal olayı o
Buğu kendiliğinden kayboluyor abim ama sonuçta her yağmur yağdığından sonra böyle olmamalı bence. Bide biliyorsun ben biraz takıntılıyım acaip gözüme çarpıyor böyle ufak şeyler. Daha önce hiç rastlamamıştım ondan garip geldi. Tabii malzemenin doğası buysa yapacak birşey yok.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Hadi vagdan da ornek verelim bari. Google'da golf far bugulanmasi diye aratirsan bi xenon'lu versiyonlarda bu hususta cokca sikayet eden var vw forumlarinda. Bunlarin cok buyuk kismi normal seyler. Ama insanlar pirpirik tabii. Farin aydinlatma kalitesini dusuren bir sey olmadigi muddetce degisim gerekecek bir mevzu yoktur.
Abi durum VAG falan degil ki sen çok yanlış anladın. Onlarda da olabilir sadece bana göre olmaması gerekiyor. Daha önce hiç rastlamadığım için çok garip geldi. Eğer ufacık bir yağmurda bu şekli alıyorsa ağır yağmurda far allahlık olabilir. Zaten Alfa Romeo'nun daha doğrusu yeni nesil FCA'ların elektronikleri gel gitli fardan elektrik sistemine zarar gelirse uğraş dur valla :(. Galiba araba yeni olduğu için ben fazla pimpirikliyim bilemiyorum :(.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Tamam da her yeni arabada görülen bir seymis. Ayriyeten kendisi geçiyorsa sorun yok denmis. E kendisi geçmiş ve araba yeni bir araba :D yani burda isi far değişimine götürecek bir şey var mi? Burda aksedilen sorulara tecrübelerden ve bilgilerden gelen cevapları tiiye almiyorsun gibi gozukmus. Belki gerçekte öyle değildir bilemem ama öyleyse üzüldüm senin adına. Kafaya takacak bir olay değil ben de çok görüyorum yeni model arabalarda
Öyle birşey demedim ki. Sadece daha önce bu tarz bir duruma sağlam yağmurda kalmış olan bir 3 Serisinde rastlamıştım. Benim garibime gitti açıkçası. Madem malzeme bu şekilde yapacak birşey yok ama biraz can sıkıcı bi durum.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Abi durum VAG falan degil ki sen çok yanlış anladın. Onlarda da olabilir sadece bana göre olmaması gerekiyor. Daha önce hiç rastlamadığım için çok garip geldi. Eğer ufacık bir yağmurda bu şekli alıyorsa ağır yağmurda far allahlık olabilir. Zaten Alfa Romeo'nun daha doğrusu yeni nesil FCA'ların elektronikleri gel gitli fardan elektrik sistemine zarar gelirse uğraş dur valla :(. Galiba araba yeni olduğu için ben fazla pimpirikliyim bilemiyorum :(.
Vag'dan ornek vermemin sebebi bu hususta golf sahipleri de sikayetci ama durum anormal degil. 2018 kasa full led farli e serisinde bile bu nemi gorebilirsin. Belli olcu ve sure boyunca bu cok normal. Eger su aldigina yonelik kafana takilan bir sey varsa yikamaya gotur tazyikli suyu tut bakalim ne olacak. Zaten servis de bunu yapar once.

Son düzenleme:

Patri

Profesör
22 Eyl 2016
258
440
1,395
Benim aracın kitapçığında yazıyor, yıkamadan sonra, yağmurdan sonra buğu yapar kafaya takma diyor :) Buğuyu daha çabuk yok etmek istiyorsan farı yak. Hayırlı olsun aracınız.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Vag'dan ornek vermemin sebebi bu hususta golf sahipleri de sikayetci ama durum anormal degil. 2018 kasa full led farli e serisinde bile bu nemi gorebilirsin. Belli olcu ve sure boyunca bu cok normal. Eger su aldigina yonelik kafana takilan bir sey varsa yikamaya gotur tazyikli suyu tut bakalim ne olacak. Zaten serviste bunu yapar once.
Valla inşallah almıyordur abi. Cumartesi arabayı detaylı temizliğe bırakacaz orada baktiracagim detaylı ne olur ne olmaz eğer bi sıkıntı varsa garanti bitmeden hallolsun maksat.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Benim aracın kitapçığında yazıyor, yıkamadan sonra, yağmurdan sonra buğu yapar kafaya takma diyor :) Buğuyu daha çabuk yok etmek istiyorsan farı yak. Hayırlı olsun aracınız.
Teşekkür ederim :). Farlar yanık olduğu halde buğu yaptı bizim makina. Demekki yeni arabalar bu şekilde bilmiyordum daha doğrusu denk gelmemistim öğrenmiş oldum :).

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım