HABER Audi A1'in baz versiyonunu merak ediyor musunuz?

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Şimdi gerekli gereksiz mevzusuna açıklık getireyim :
Öncelikle otomotiv firmaları için maliyetler önemli. Yakın bir dönemde çoğu marka amiral gemisi diye nitelendirebileceğimiz otomobilleri üretmeme kararı aldı. Mesela yakın bir dönemde buna Mondeo'yu örnek gösterebilirim. Firma bunları üretmek istemez mi ? Tabii ki ister ancak satışlar beklenenden düşük seyrederse istese de istemese de o aracın üretimini durdurmak zorunda kalır ve rüzgar hangi yöne esiyorsa o yöne yönelir. Avrupa'da küçük otomobiller revaçta, ayrıca SUV furyası almış başını gitmiş. Küçük otomobillerin revaçta olmasının başlıca sebepleri ; boyutları dolayısıyla kullanım kolaylığı, yakıt tüketimi, yıllık düşük masrafı vb.. olarak sıralayabiliriz.
Üretimi sonlanan D segmentlerini yakın bir dönemde gördük, peki hiç üretimi sonlanan B segment gördünüz mü yakın dönemde ?
Şimdi Avrupalı abiler de Premium Small Car Segment diye kendi çaplarında bir segment oluşturmuşlar. Bu segmentte hangi markalar var ? Kabaca Mini, Audi A1, Alfa Romeo Mito ve DS3 olarak sayabiliriz..
Audi A1 modeliyle Mini'den sonra en çok satan Premium small car segment arabası. Yıllık ortalama 90-100.000 bandında bir satış rakamı var ve Mini ile ciddi rekabet ediyor.. http://carsalesbase.com/european-car-sales-data/audi/audi-a1/
Avrupa'da küçük otomobiller Türkiye'ye kıyasla çok daha fazla kullanılıyor. Kısaca bir aracın Türkiye'de satıp satmaması o aracın gereksiz veya anlamsız olduğu anlamına gelmez. A1'in amacı Mini ile rekabettir. Mini Avrupa'da ortalama 130-140 bin yıllık satışa ulaşırken A1 de 90-100 bin yıllık satışa ulaşıyor. Tabii ki Mini A1'e göre köklü geçmişi olan kült bir marka, bir yaşam biçimi..Ancak görüldüğü üzere adamlar VW'nin bir yıllık Türkiye satış rakamı kadar tüm Avrupa'ya bir yılda A1 modelini satıyor..
Scirocco da ulkemizde cok satti ama su anda onun uretimi durdu ve A1 uretilmeye devam ediyor. Bir de bu acidan bakmak lazim

Son düzenleme:

spartacus

Elit Apaçi
22 Tem 2018
291
483
945
Marka
Alfa Romeo
1- ortalama 250.000 tl verirsiniz yani:D
2- otopark batıyor diye bişi demedim,nereden uyduruyorsunuz bilmiyorum:D
3- peugeot için: oda sizin fikriniz ben size tepki gösterdim mi?
4-nasıl istersem öyle yazarım ,eğer kural ihlali varsa yönetim cezayı verir,zaten genel olarak sert bir kişiliğim yok yazılarımdan farketmişsinizdir.
5- bi çuval para vermedik hatta inanması güç bir rakama geldi :)
peki

Bebebiskuvisi

Profesör
9 Eyl 2016
432
736
1,645
Adamlar hobi sahibi olabilecek kadar ekonomik refaha sahip olduklarından böyle boş paket satabiliyorlar. O kapaklı jantlar adamı garajına kadar götürsün yeter. 1 hafta sonunda bir pist canavarına çevirilmiş olarak garajdan Nürburgring’e doğru yol alır. Dijital ekranda ise biraz oynayarak istenen her bilgi eklenebilir.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,828
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Dijital ekranlı arabada kapak jant da pek bir garip kombinasyon olmuş. Ayrıca multimedya ekranı muhtemelen sonradan takılabiliyor olsa da boş bıraktığı yer bildiğin ticari araçlar için eşya gözü kıvamına gelmiş. Orayı daha iyi kotarmak lazım.

Aynısını demeye geldim.

Dış bakıştan insana E hani Premiumdu bu dedirtiyor başta.Kullanmadan bilemeyiz ama yine de bence vasat olmuş.Audi de şu direksiyon aynılaştırma furyasına girdi.Bu direksiyon bu araca olmamış,böyle bir arabaya kaba duruyor.Aynı direksiyon Q3-Q5-Q7-A4-A5 te kullanılıyor,bizim araba A4 B9 kasa ve bu direksiyondan var ama A4 e gidiyor mesela.

Bir diğer olayda standart dijital kadran saçmalığı.Niye standart yapıyorsun bunu,özellikle kapak jant varken.A4 te bile şuan standart değilken..Bizim gibi yarı dijital yarı analog sevenler için büyük skandal bu bence..

edit:Jantlara bir daha baktımda,kapak jant sevmeme rağmen bu arabada harbiden mok gibi olmuş :D

Son düzenleme:

ESEB19

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
423
425
1,395
Marka
Volkswagen
Adamlar hobi sahibi olabilecek kadar ekonomik refaha sahip olduklarından böyle boş paket satabiliyorlar. O kapaklı jantlar adamı garajına kadar götürsün yeter. 1 hafta sonunda bir pist canavarına çevirilmiş olarak garajdan Nürburgring’e doğru yol alır. Dijital ekranda ise biraz oynayarak istenen her bilgi eklenebilir.
Evet orada insanların hobisi var fakat çoğu kişi arabayı amaç değil araç edinmiş alman atasözü ile. Kendini taşısın yeter bu nedenle genç ise smart küçük aile ise golf büyük aile ise passat sw ile gezerler silecek suyunu koymak haricinda motor kapağını açmazlar yapanlar yokmu tabiki var fakat bu tip araçlar ile değil 10 kişiden 3 kişi saydığım araçlar harici egzantrik araç kullanıyorsa 1i türk 1i yaşını almış meraklı alman 1i gerçekten hobi edinmiştir o bile 20k€ yi vermez a1e e60 m5 ohalda kim alır a1 i biraz zengin kızlar ve nadiren genç zengin erkekler

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Şimdi bunun multimedya kumandaları direksiyonda var, aşağıda usb girişi var. Multimedya sistemi ekran olarak göstergeyi mi kullanacak? Yoksa ben yanlış anladım da müzik sistemi hiç mi yok?
Muhtemelen hemen her şey dijital gösterge ekranından izlenecektir hocam. Radyo, istasyon isimleri, mp3 ismi gibi şeylerin hepsi o gösterge ekranında gözükecektir.

Aslında orta kısmı birazcık daha şık yapsalar bir audi tt havası alınırmış :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,655
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aslında orta kısmı birazcık daha şık yapsalar bir audi tt havası alınırmış :D
Zaten ben multimedya ekranı olsun diye ısrarcı değilim. Kadran işimi gördükten sonra gerisine lüzum yok. Tek sıkıntı göğüs kısmında bırakılan o boşluk. O kısmı halletseler otomobilin iç mekanını ben zaten oldukça beğendim.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Zaten ben multimedya ekranı olsun diye ısrarcı değilim. Kadran işimi gördükten sonra gerisine lüzum yok. Tek sıkıntı göğüs kısmında bırakılan o boşluk. O kısmı halletseler otomobilin iç mekanını ben zaten oldukça beğendim.

Markalar maalesef donanım eksiğini kapatmak yerine sen fakirsin bak böyle bir donanım var diye gözümüze sokmayı seviyor. Oraya güzel kapaklı bir göz yapılsa kim ne diyebilir ki.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,655
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Markalar maalesef donanım eksiğini kapatmak yerine sen fakirsin bak böyle bir donanım var diye gözümüze sokmayı seviyor. Oraya güzel kapaklı bir göz yapılsa kim ne diyebilir ki.
Yani.. Orayı halletmek aslında çok zor değil ama kasten öyle bırakılmış belli. Belki müşteri rahatsız olsun da bir üst paketini alsın diye de olabilir bilemiyorum. Neyse ki multimedya sistemleri sonradan monte edilebiliyor. Allah'tan çaresiz bırakan bir detay değil.

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Bence fazla tepki verilmiş, sonuçta bi insan altyapısı daha kaliteli ama daha boş araba almak isteyebilir. Ben en ucuz yoldan ulaşımımı sağlayacak araba bakıyorsam üretici bana multimedya almama seçeneği sunuyorsa ne ala. Sonuçta ortadaki ekran ve direksiyondan bu işleri halledebiliyorsam orda ayrı bi ünite olmasına gerek yok. Oraya teyp koyacağına ekrana bluetoothla bağlanmak daha avantajlı aynı paraya. Hatta jant kapaksız yapsalarmış en baz modeli ondan da para kırpılır az daha ucuza alınırdı :D :D sonuçta bu arabanın dolu versiyonları kocaman ekranlıları bir sürü teknolojik oyuncaklı olanları yok mu? İsteyen ondan alır :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım