HABER Benzin ve motorine büyük zam!

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Akaryakıt dağıtım şirketleri bu gece yarısından geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına 16, motorine ise 11 kuruş zam yaptı.

Ankara’da litresi ortalama 4,81 liradan satılan benzinin litre fiyatı 4,97 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul’da 4,76 liradan 4,92 liraya, İzmir’de ise 4,78 liradan 4,94 liraya yükselecek. Motorinin litre fiyatı ise Ankara’da 4,21 liradan 4,32 liraya, İstanbul’da 4,16 liradan 4,27 liraya, İzmir’de ise 4,19 liradan 4,30 liraya çıkacak.

Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük çaplı değişiklikler gösteriyor.

Akaryakıt dağıtım şirketleri, perşembe günü motorine 9 kuruş zam yapmıştı. Bu zam ile beraber motorine 1 haftada yapılan zam toplamda 20 kuruşa ulaştı.

Kaynak: Milliyet

Bu yazıyı ana sayfa portalımızdan okumak için tıklayınız..

mevlut olcy

Profesör
8 Eyl 2016
105
81
1,035
Petrolün varil fiyatı 50 dolar civarı. İçinde 159 litre ham petrol var bundan ne kadar ürün çıkıyor arkadaşlar benzin motorin vs olarak. Yani benzinin mazotun litresi kaçtan giriyo..Devlet bize ne kadarıni vergi olarak geciriyo onu merak ediyorumm

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,304
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Haberin üzerine gittim 4.77'den 29,5 lt ile doldurdum depoyu.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,188
45,756
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Petrolün varil fiyatı 50 dolar civarı. İçinde 159 litre ham petrol var bundan ne kadar ürün çıkıyor arkadaşlar benzin motorin vs olarak. Yani benzinin mazotun litresi kaçtan giriyo..Devlet bize ne kadarıni vergi olarak geciriyo onu merak ediyorumm
Mazotun %60 küsürü, benzinin ise %66 küsürü vergi direkt olarak. Eylül ayında rafineri, dağıtıcı ve bayi karı dahil 1.57 kuruşa mal edilip 4.66 kuruşa satılan benzinin içindeki vergi tutarı 3.08 kuruştu. Rafineri, dağıtıcı ve bayi karı dahil 1.56 kuruşa mal edildiği halde pompa satış fiyatı 3.98 liraya yükselen 1 litre motorinin içindeki toplam vergi 2.39 kuruş olmuştu. Yani fiyatın büyük kısmını devlet alıyor. Kaynak da sözcü gazetesi.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,304
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bu gidişle benim arabayla E46 M3'ü 1 seneye kalmaz kafa kafaya takas edebilirim.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
valla ne zaman zam haberi görsem şu abi aklıma geliyor. Yukarıda arkadaş yazmış ya "müstahak" diye harbiden öyle deveye diken insana s*ken yaranır derler...
J3bmmJ.jpg
Hocam müstahak diyen bendim çünkü bu ulkeyi 2 kömür , patates ve buzdolabına tabiri caizse ülkeyi satan insanlar yüzünden şu an biz bunları çekiyoruz. üstelik ben tek cocugum. benım babam muhendıs ben uzakyol vardiya zabitiyim ve ortalamadan bıraz yuksek maas almamıza ragmen ılerde ben bile tek çocuk yapmayı dusunuyorum nasıl bakayım dıye. adam yapıyor 7- 8 cocuk okuma yazması yok buraya bascan dıyorlar sonra dusunmuyor ben ne yaptım dıye. kımseyı kucumsemıyorum asla benım haddıme degıl ama asgarı lıse mezunu veya bır kultur sınavı ıle oy verılseydı su an bu durumda olmazdık neyse gercekten delı sinirliyim sonumuz hayrolsun.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,635
1
64,450
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Önceden benzin motorin vs yüzde olarak zam gelirdi şimdi direk kuruş kuruş geliyor....

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Çare ZOE. Onda da pil kirası var, aylık €75 mu ne. Bir de içten yanmalı motoru olmadığı için ısınmak sorunmuş. Uzun yolu falan zaten unutmak gerekiyor. Şaka bir yana pil kirası olmasa devamlı şehir içi kullanan biri olarak düşünürdüm, kışın montla sürerdik artık ne yapalım.

Ekli dosyalar

• tr-araclar-zoe-elektrikli-003.jpg.ximg.l_full_m.smart.jpg
    tr-araclar-zoe-elektrikli-003.jpg.ximg.l_full_m.smart.jpg
    83.7 KB · Görüntüleme: 64

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Hocam müstahak diyen bendim çünkü bu ulkeyi 2 kömür , patates ve buzdolabına tabiri caizse ülkeyi satan insanlar yüzünden şu an biz bunları çekiyoruz. üstelik ben tek cocugum. benım babam muhendıs ben uzakyol vardiya zabitiyim ve ortalamadan bıraz yuksek maas almamıza ragmen ılerde ben bile tek çocuk yapmayı dusunuyorum nasıl bakayım dıye. adam yapıyor 7- 8 cocuk okuma yazması yok buraya bascan dıyorlar sonra dusunmuyor ben ne yaptım dıye. kımseyı kucumsemıyorum asla benım haddıme degıl ama asgarı lıse mezunu veya bır kultur sınavı ıle oy verılseydı su an bu durumda olmazdık neyse gercekten delı sinirliyim sonumuz hayrolsun.
Ülkenin durumunu aklı başında, sağlıklı düşünebilen her birey anlayabilir hocam. Şuraya da şu videoyu koymak istiyorum;

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,304
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Çare ZOE. Onda da pil kirası var, aylık €75 mu ne. Bir de içten yanmalı motoru olmadığı için ısınmak sorunmuş. Uzun yolu falan zaten unutmak gerekiyor. Şaka bir yana pil kirası olmasa devamlı şehir içi kullanan biri olarak düşünürdüm, kışın montla sürerdik artık ne yapalım.
Yok hocam Renault'nun z.e. araçları hiç akıl kârı değil. Hangi senaryoyla hesap yapsak zarara sokuyor. Resmen adamı keriz yerine koyuyor Renault.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,188
45,756
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ülkenin durumunu aklı başında, sağlıklı düşünebilen her birey anlayabilir hocam. Şuraya da şu videoyu koymak istiyorum;
Hocam zaten bu partinin seçmen modelini gözlemlediğimizde üç tip karakter öne çıkıyor; Kuran'ı ve islamı bilmeyen dindar kesim, sadece görünene inanan cahil yahut yarı cahil kesim, çok zengin olup menfaati için saf tutan kesim. Diğer partilere bakarsak, muhalefet partilerinin içindeki 1-2 milletvekili dışında partilerinin ideolojisine uyan, uygun hareket eden kimse kalmadı fakat en azından bu partilerin bir ideolojisi, savunduğu görüş var. Akp'de gördüğüm kadarıyla bir ideoloji temeli yok. Dün ak dediğine yarın kara diyebilen, çıkarlarına nasıl uygunsa o şekilde hareket eden insanlar topluluğu görüyorum sürekli. Kendini eğitebilen ve menfaatinin, hırsının kurbanı olmamış insanların bu partiye düzenli olarak oy verdiğini ben zaten görmedim hiç.

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Hocam zaten bu partinin seçmen modelini gözlemlediğimizde üç tip karakter öne çıkıyor; Kuran'ı ve islamı bilmeyen dindar kesim, sadece görünene inanan cahil yahut yarı cahil kesim, çok zengin olup menfaati için saf tutan kesim. Diğer partilere bakarsak, muhalefet partilerinin içindeki 1-2 milletvekili dışında partilerinin ideolojisine uyan, uygun hareket eden kimse kalmadı fakat en azından bu partilerin bir ideolojisi, savunduğu görüş var. Akp'de gördüğüm kadarıyla bir ideoloji temeli yok. Dün ak dediğine yarın kara diyebilen, çıkarlarına nasıl uygunsa o şekilde hareket eden insanlar topluluğu görüyorum sürekli. Kendini eğitebilen ve menfaatinin, hırsının kurbanı olmamış insanların bu partiye düzenli olarak oy verdiğini ben zaten görmedim hiç.
ya şimdi bi haber okudum yine kan beynime sıçradı. Konu ile alakasız ama 15 temmuz'da şehit olanların yakınları askerlik yapmayacak, askerde olanları da istek halinde terhis edilecekmiş. Ya benim yakın akrabam Şırnak'da kolunu kaybetti çatışma sırasında kolunu. Çocuğa gazilik ünvanı bile vermedi karaktersizler. Ama 15 Temmuz'da yaralanan herkese gazi ünvanı verildi, en baba yardımlar yapıldı, eşine dostuna iş olanağı sağlandı. Allah kahretsin bunları başka bir şey demiyorum artık. Hükümet uğuruna değil de vatan uğruna şehit olan kardeşlerimin kanlarında boğulurlar inşallah.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım