Karar veremiyorum, bunaldım artık :(

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Selam herkese,

Geçen hafta salı 116i nin satışını verdiğimden beri yüzüm gülmedi. Hay vermez olaydım diyorum sürekli. Mondeo alacaktık, içime sinmedi almadım. Babam tek arabamızı gitti duvara vurdu. Cam 3 haftada anca gelir dediler, arka camı poşetli geziyoruz. Bugün İstanbul Intercity’den araba alıyordum, çekiciyle Ankara ya getirtecektim. Araba 46 binde değilmiş, 64 binde çıktı. Bir sürü çizik çıktı arabada. Oh rahatladım dedim, olsun getirin yinede dedim, 2500 tl indirim yaptılar, tüm çizikler ücretsiz onarılacak dediler. Şu ilanı görünce vazgeçtim:

İSOTO Kayseriden 2015PEUGEOT 308 ALLURE 1.6BLUEHDİ AUTO CAMTAVAN
İlan No: 625577129
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...lure-1.6bluehdi-auto-camtavan-625577129/detay

Aradım, arabada bazı noktalarda göçükler ve çizikler var dediler. Aldığınız zaman bir pasta cila ile tertemiz olur dediler ve son 91 olurmuş. 90 a bağlarım yani. Piyasanın epey epey altında fiyatı. Çok işkillendim. Eptt den sorguladım. Temmuzda muayeneye 23 binde girmiş. Km normal yani. Tramer tertemiz, bedelsiz bile kaza yok. Burasıda galeri gibi bir yer değil. Adana-İstanbul-Ankara da bayileri var. Arkadaşımın sevgilisi Kayseri de yaşıyor. Şansıma Cuma günü Kayseri ye gidecekmiş. Gidince bakacak arabaya benim için. Bende aksilik çıkmazsa Salı günü gidip satışını alırım diyorum. Sizlerin fikri nedir?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,185
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bunların direksiyonlarının derisi hep böyle buruşuk mu?

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Selam herkese,

Geçen hafta salı 116i nin satışını verdiğimden beri yüzüm gülmedi. Hay vermez olaydım diyorum sürekli. Mondeo alacaktık, içime sinmedi almadım. Babam tek arabamızı gitti duvara vurdu. Cam 3 haftada anca gelir dediler, arka camı poşetli geziyoruz. Bugün İstanbul Intercity’den araba alıyordum, çekiciyle Ankara ya getirtecektim. Araba 46 binde değilmiş, 64 binde çıktı. Bir sürü çizik çıktı arabada. Oh rahatladım dedim, olsun getirin yinede dedim, 2500 tl indirim yaptılar, tüm çizikler ücretsiz onarılacak dediler. Şu ilanı görünce vazgeçtim:

İSOTO Kayseriden 2015PEUGEOT 308 ALLURE 1.6BLUEHDİ AUTO CAMTAVAN
İlan No: 625577129
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...lure-1.6bluehdi-auto-camtavan-625577129/detay

Aradım, arabada bazı noktalarda göçükler ve çizikler var dediler. Aldığınız zaman bir pasta cila ile tertemiz olur dediler ve son 91 olurmuş. 90 a bağlarım yani. Piyasanın epey epey altında fiyatı. Çok işkillendim. Eptt den sorguladım. Temmuzda muayeneye 23 binde girmiş. Km normal yani. Tramer tertemiz, bedelsiz bile kaza yok. Burasıda galeri gibi bir yer değil. Adana-İstanbul-Ankara da bayileri var. Arkadaşımın sevgilisi Kayseri de yaşıyor. Şansıma Cuma günü Kayseri ye gidecekmiş. Gidince bakacak arabaya benim için. Bende aksilik çıkmazsa Salı günü gidip satışını alırım diyorum. Sizlerin fikri nedir?
O tarihte orda olursam gelirim. Gelirsem orayı tanıyan birinide bulmaya çalışırım fena durmuyor inciroglunada bakmakta yarar var ellerinde temiz düşük kmli ikinci eller oluyordu

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Araba güzelse düşünülebilir bence ama İstanbul’dan gelicek arabayı da iptal etme derim. Dönüp dolaşıp İstanbul’daki Golf’ü alacaksın ben buraya yazıyorum :D

Ya o aklımda da, teee Sarıyer'e gidicem deeee ekspertize gidicem deee, bide yetkili servisten çıkmış o araba :( kavramayı harcar bizimkiler :( 308 in şanzıman sağlam, ekonomik dizel motor, fiyat daha uygun. Golf e göre tek eksi yanı kalitesi, o da avantajlarından öne çıkıyor gözümde.

O tarihte orda olursam gelirim. Gelirsem orayı tanıyan birinide bulmaya çalışırım fena durmuyor inciroglunada bakmakta yarar var ellerinde temiz düşük kmli ikinci eller oluyordu

Çok kıymete geçer, gerçekten kafayı yemek üzereyim, her türlü yardıma açığım. Fiyatı piyasanın yaklaşık 15 bin lira altında. Adam muhtelif çizik ve göçükler var dedi telefonda sadece. Gördüğüm kaputta taş izleri var, onun dışında resimler net değil.

Özgür alacağın arabayı bağlamadan neden BMW'yi sattın onu hiç anlamadım :oops: Ben olsam kendim gider bakarım araca, el elin eşeğini türkü çığırarak ararmış demiş atalarımız :)

Mondeo yu bağlamıştım kafamda, patladı :(

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,349
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Ya o aklımda da, teee Sarıyer'e gidicem deeee ekspertize gidicem deee, bide yetkili servisten çıkmış o araba :( kavramayı harcar bizimkiler :( 308 in şanzıman sağlam, ekonomik dizel motor, fiyat daha uygun. Golf e göre tek eksi yanı kalitesi, o da avantajlarından öne çıkıyor gözümde.

Çok kıymete geçer, gerçekten kafayı yemek üzereyim, her türlü yardıma açığım. Fiyatı piyasanın yaklaşık 15 bin lira altında. Adam muhtelif çizik ve göçükler var dedi telefonda sadece. Gördüğüm kaputta taş izleri var, onun dışında resimler net değil.

Mondeo yu bağlamıştım kafamda, patladı :(

Valla ben birinden duydum 2.el aldığı Golf’ünün son bakımı dışarıda yapılmıştı. Ama kendi bakımlarını serviste yaptırdı ve iyi niyet garantisine girdi diye biliyorum bi araştır. 308 de gayet güzel araba ama ben olsam 0 308 lere de yönelirim güzel indirim yapıyorlar. Daha masaya oturmadan 308 1.2 eat6 allure+cam tavanlı arabaya 124bin fiyat aldık. Bayinin elinde kalan Active donanım araç varsa uyguna alabilirsin.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Valla ben birinden duydum 2.el aldığı Golf’ünün son bakımı dışarıda yapılmıştı. Ama kendi bakımlarını serviste yaptırdı ve iyi niyet garantisine girdi diye biliyorum bi araştır. 308 de gayet güzel araba ama ben olsam 0 308 lere de yönelirim güzel indirim yapıyorlar. Daha masaya oturmadan 308 1.2 eat6 allure+cam tavanlı arabaya 124bin fiyat aldık. Bayinin elinde kalan Active donanım araç varsa uyguna alabilirsin.

Gittim zaten. 119 bin tl, active paket. 1.6 bluehdi otomatik.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Şimdi söveceksiniz ama şunada detaylı mesaj attım :D

HATASIZ BOYASIZ 2013 POLO GTI CTH
İlan No: 562291525
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...siz-boyasiz-2013-polo-gti-cth-562291525/detay

Mesajım:

Merhaba, Ankara'dan yazıyorum. Birkaç sorum olacaktı: 1. Aracın geçmişinde hiç yazılım var mı? Varsa kaç km öyle kullanıldı? 2. Egzozun orijinali duruyor mu? 3. Orijinal yaylar mevcut mu? 4. Bakım geçmişi yetkili servis mi? 5. DSG kavraması ne durumda? Bana % olarak ömrünü söylerseniz sevinirim 6. Aklınızdan geçen son fiyat nedir? Ciddi alıcıyım, arabamı sattım. 1 haftadır 3 tane araba almaktan vazgeçtim son anda. - 3.12.2018 21:58

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
308 in en dolusu vardı bende lansman için gelen dolulukta idi güzel araç arkası dar işçilik çıtası çok yüksek malzeme kaliteli tam otomatik sormak isteyeceğiniz sorular carsa yardımcı olabilirim belki

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,349
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...siz-boyasiz-2013-polo-gti-cth-562291525/detay

Mesajım:

Merhaba, Ankara'dan yazıyorum. Birkaç sorum olacaktı: 1. Aracın geçmişinde hiç yazılım var mı? Varsa kaç km öyle kullanıldı? 2. Egzozun orijinali duruyor mu? 3. Orijinal yaylar mevcut mu? 4. Bakım geçmişi yetkili servis mi? 5. DSG kavraması ne durumda? Bana % olarak ömrünü söylerseniz sevinirim 6. Aklınızdan geçen son fiyat nedir? Ciddi alıcıyım, arabamı sattım. 1 haftadır 3 tane araba almaktan vazgeçtim son anda. - 3.12.2018 21:58

Jantlar %90 replika. Golf mk7 de opsiyon olarak sunulan Serron jant bu. Zaten Türkiye’de orjinali yok gibi bir şey orjinalini bulup takamaz herhalde.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
308 in en dolusu vardı bende lansman için gelen dolulukta idi güzel araç arkası dar işçilik çıtası çok yüksek malzeme kaliteli tam otomatik sormak isteyeceğiniz sorular carsa yardımcı olabilirim belki

Açıkçası bildiğim bir araç, sevdiğim bir araç. Almak geçen sene annem beğenmediği için nasip olmadı, gitti sırf mercedes diye b180 cdi aldırdı ve memnun değiliz. Babamla dün test sürüşüne çıktık, sürdü ve “biz niye geçen sene bu arabayı almadık” dedi.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford

Mesajım:

Abi ben şahsen alıştım sana hfjdjxjsjdsk
Şaka bir yana almakta satmakta zor iş..

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Ben olaydan tamamen koptum ya. Şimdi kendine mi araba bakıyorsun, yoksa aileye mi?

İkisi de :D Babam emekli olmaktan vazgeçtiği için araftayım. Dediğim gibi 70-80 bin tl arasını b segmenti için mantıklı buluyorum demiştim. Polo nun km de düşük. Orijinal yaylar takılıymış şu an. Yazılım yokmuş. Egzozun orijinali duruyormuş. Araba yarın itibariyle hep Konya da olacakmış falan. Hoşuma gitti. Şu piyasada uygun fiyata araba bulmadıkça alasım gelmiyor. Yoksa zarar edersin demek oluyor.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım