KAPALI 140.000 TL Genç için araba tavsiyesi

theemert

Asfalt Kurutucu
16 Mar 2017
10
1
595
Merhaba arkadaşlar ben araba alacağım ve karasızım. Bütçem 140.000₺ civarı. İkinci el alacağım. Otomatik vites olan performansı fena olmayan ve de fazla yakmayan araba önerilerinizi bekliyorum. Not: Gençlere hitap etmesi lazım

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,286
16,191
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Yani kisisel anlayan insandan uzak durmak lazim oyle bir memleket haline geldik ki kimseye birsey diyemez olduk.
Polo kotu deyince her polo sahibi alinacakmi simdi ?
Sahibi alcakgonullu ise kendi bildigi vardir der gecer zaten bu kadar cok ince dusunmek hepimizi yorar :) arabalar bizim biz arabalarin degiliz boyle sahiplenmemek lazim.
Polo kötü değil!!!! :)

Baskentli

Profesör
11 Eyl 2016
106
115
1,185
Ankara
Eğer gerçek petrolhead isen tam o fiyata tek araba var. Yok ben piyasa önemsiyorum. İnsanların bakış açısıda önemli diyosan çok fazla alternatif var.
https://www.peugeot.com.tr/peugeot-...3.1799137879.1546964736-1260312469.1543738590
upload_2019-1-8_19-27-38.png

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Konuyu açan arkadaşımızın, yazış şekli ve beklentileri ve büyük ihtimalde yaş ve direksiyon ve son olarak olası heyecan potansiyelini de göz önüne alırsak ben hiç bir BMW yi önermem. 180hp yi, 400 tork ile arka tekerlekte tutmak, genç ve tecrübesi sınırlı arkadaşlar için felaket getirebilir. Tabi benim anladığımdan tam ters bir durum varsa lafımı geri alırım :)

Bence ter temiz, benzinli/dizel bir A3, ikinci elde yakalanabilecek Civic Hb dizel otm, belki Mercedes A serisi o dönemlerde çok ekmek yedirir ;)

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
F30 320i ed veya 320d mantıklı bence. Biraz daha spor olsun dersen Subaru BRZ bakabilirsin otomatiklerine, fiyatlarına bakma, hiç biri satamıyor, 140 teklif et hepsi atlar. Geçenlerde 180 yazana 150 teklif ettim, adam kabul etti, arkadaş adına yazdım, babasıyla münazara yapıyor şu an :D başka genç işi audi tt bakabilirsin, hot hatch dersen fk2 type r bakabilirsin, skoda octavia rs var ama sağlam pazarlık yap, 140 yazan arabayı 115 e aldık. Golf gti olabilir, seçenek çok. Sen biraz beklenti aralığını daralt.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Güç önemli değil dersen 218i(coupe-cabrio)-418i var, a3 cabrio, audi a5, mustang var bi tane ama vergisi yakıtı yorar, 2.0 tdi cc var, scirocco R, mini jcw küçük go kart gibi hem de güçlü, e90 320i coupe, volvo c70, 630i var kaldırırım dersen, z4 var. Seçenek çok anlayacağın.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Konu sahibini forumda ilk defa gördüm. Şöyle faça olsun böyle basarım air takarım falan da yazmamış. Güzelce konusunu açmış. Ne kozculugu kalmış ne mx5 bu gibi insanların eline dusmesindeki bu gibi insanlığı kalmış. @Sailor sana belli bir saygım var abi ama hiç anlamadım bu tepkileri. İçinde biraz olsun apacilik olan benim 150 160 bin bütçem olsa F30 320d almak isterim yarın bir gün gelip bana közcü falan da mı diyeceksin. Olmaması gereken davranışlar bence

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Konu sahibini forumda ilk defa gördüm. Şöyle faça olsun böyle basarım air takarım falan da yazmamış. Güzelce konusunu açmış. Ne kozculugu kalmış ne mx5 bu gibi insanların eline dusmesindeki bu gibi insanlığı kalmış. @Sailor sana belli bir saygım var abi ama hiç anlamadım bu tepkileri. İçinde biraz olsun apacilik olan benim 150 160 bin bütçem olsa F30 320d almak isterim yarın bir gün gelip bana közcü falan da mı diyeceksin. Olmaması gereken davranışlar bence
İstanbulda yasaman lazim benim bakis acimi anlaman icin. Diger sehirlere nazaran burada her kesimden insan var . Ve giderek bahsettigim kesim artti benim gordugum. Sadece arabasina bakarak bunu demiyorum mekana oturunca kisa pantolon masada sigara paketi telefon cuzdan anahtar 4 lusunu yapanlardan da anlayabilirsin. hos bu dediklerim her bmw yada vw sahibinide kapsamiyor elbette.genelleme her markada her modelde yapilabilir . Arac sahibi bunu kendi ustune aliniyorsa bil ki kendiside boyledir. Yoksa kisi kendinden bilir isi demisler zaten boyle seylere karakteri oturmus olan adam gelipde sen arabayi hedefmi gosteriyorsun demez.
He ayrica facan yansin dememis ama dedikleri uc asagi bes yukari ne bekledigini anlatir sekilde.
Bazi konularda ise yapacak birsey yok. Mx5 ole apaci eline dusen bir araba degil. Ama ayni markanin rx8 modelinin hali icler acisi. Cunku genc olunca biliyorsun sehir icinde 200 falan basmak lazim.

AlperErdem

Profesör
Beta Programı
10 Eyl 2016
508
572
1,770
+1
Tamam konuyu açan arkadaş ayrıntıları tam vermedi ama arkadaşı makas atan seri közcü maganda yaptınız hemen. "Genç işi" demesinden bu çıkarılmamalı bence. Ön yargısız bir şekilde yorum yapmalıyız bence. Aksi bu foruma yakışmaz.

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Okuduklarımdan anladığım kadarıyla kaptan kimseyi herhangi bir şey ile itham etmiyor. Soru sormuş sadece.Asıl kaptana önyargılısınız diyerek adamı yaftalıyorsunuz. Konunun farklı yerlere çekilmesine gerek yok. Herkes kendini bilir eğer içinde yoksa böyle bir şey konu sahibi üstüne alınmaz zaten, yarası olan gocunur hesabı ;) İçinde bu davranışları sergileme dürtüsü var ise de bunu eleştirmek gayet doğal bir hak. Ayrıca bkz. İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi-Düşünce ve ifade özgürlüğü hakkı
Olmaması gerektiğine yada bu foruma yakışıp yakışmayacağına hüküm verecek olan kişi eleştirinin sahibidir,başkaları değil.

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Okuduklarımdan anladığım kadarıyla kaptan kimseyi herhangi bir şey ile itham etmiyor. Soru sormuş sadece.Asıl kaptana önyargılısınız diyerek adamı yaftalıyorsunuz. Konunun farklı yerlere çekilmesine gerek yok. Herkes kendini bilir eğer içinde yoksa böyle bir şey konu sahibi üstüne alınmaz zaten, yarası olan gocunur hesabı ;) İçinde bu davranışları sergileme dürtüsü var ise de bunu eleştirmek gayet doğal bir hak. Ayrıca bkz. İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi-Düşünce ve ifade özgürlüğü hakkı
Olmaması gerektiğine ya da bu foruma yakışıp yakışmayacağına hüküm verecek olan kişi eleştirinin sahibidir,başkaları değil.
Şöyle ufak da bir sıkıntı var ama bu durumda; kaptanın da dediği arabaları bu hâle getirenler çakallar, apaçiler nargileciler vb. tayfa olsa da, yine bu tarz arabalara çakal, apaçi nargileci vb. arabası denmesi de, bu arabayı alan standart bir insana dışarıdan bakan insanların otomatik olarak önyargılı yaklaşmasına sebebiyet verebiliyor. Benim gözümde o klasmana giren arabalar, kaptanın örneklerini verdiği arabaların rezalet bir şekilde modifiye edilenleri ve saçma sapan kullanılan versiyonları. Ben de esprili yoldan onu demek istediğini düşündüm, ama dışarıdan bakan adam yanlış anlayabilir de. Biraz karışık oldu cümleler :) En basitinden kız arkadaşım benim arabama çakal arabası diyor mesela, alınsam ona alınırım diye özetleyeyim :D

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Şöyle ufak da bir sıkıntı var ama bu durumda; kaptanın da dediği arabaları bu hâle getirenler çakallar, apaçiler nargileciler vb. tayfa olsa da, yine bu tarz arabalara çakal, apaçi nargileci vb. arabası denmesi de, bu arabayı alan standart bir insana dışarıdan bakan insanların otomatik olarak önyargılı yaklaşmasına sebebiyet verebiliyor. Benim gözümde o klasmana giren arabalar, kaptanın örneklerini verdiği arabaların rezalet bir şekilde modifiye edilenleri ve saçma sapan kullanılan versiyonları. Ben de esprili yoldan onu demek istediğini düşündüm, ama dışarıdan bakan adam yanlış anlayabilir de. Biraz karışık oldu cümleler :) En basitinden kız arkadaşım benim arabama çakal arabası diyor mesela, alınsam ona alınırım diye özetleyeyim :D
Ya iste sen beni anlamissin aslinda cogu kisi biliyor icimi ama disaridan bi bakildiginda ilk farkli yere cekilebilir onemli olan niyet :p

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Olmaması gerektiğine yada bu foruma yakışıp yakışmayacağına hüküm verecek olan kişi eleştirinin sahibidir,başkaları değil.
Birsey diyemedim simdi :D

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Benim hatunda qq ya cok gereksiz diyor mesela ki cok hakli :D

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Ordan bakınca sen haksızsın burdan bakınca sen onyargilisina çekmeyelim şimdi olayı. 150 bin liraya chrysler 300c de var. Konu sahibinin genç işi demesi belki ordan geliyordur.
Konu sahibi ortalıkta yokken söyle demek istemiş bunu demek istemiş demek en nefret ettiğim şey ayrıca. İnsanların cümleleri çok farklı yere cekilebiliyor, eğer ben kaptana boyle bir şeyi fark etmeden yaptıysam üzgünüm. Beni az çok biliyordur yeni değilim forumda.
Kız arkadaş meselesine gelirsek de taunus sana çok yakışıyor ama keşke bozulmasa diyor mesela :D

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok

Senin arabada çakalsa artık...

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım