HABER Japon kardeşliği derinleşiyor: İşte yeni Toyota Yaris!

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Diş mekana bir tık el atsalarmış kusursuza yakın olabilirmiş özellikle arka tampon siyah renkten de kaynaklı olabilir ucuz ve eski duruyor

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Ben de pek ihtimal vermeyip araştırdığımda 15.9 fit küp olduğu yazıyordu, fotoğraf olarak da heçbek vardı. O haberde de bir yanlışlık olduğunu düşünüp beklemeye geçmiştim, araç gelince görürüz ama fotoğrafta araç gözüküyor. O arabanın 450lt bagajı olması için arka koltuklarla ön koltuk arasında bacağın gireceği yer olmaması lazım. 4 metrelik araba netice olarak. 450 lt bagaj hangi heçbek arabada var, daha önce gördüğümü hatırlamıyorum. Bildiğim herhangi bir C sınıfı heçbeğin bagajı bile o kadar büyük değil.

Egea hb 440 lt, Megane hb 434 lt ymiş. Bunlar dışında Golf, Auris, Astra falan 360-380 ltlerde.

15,9 küp fit mazda 2 sedan'ın hacmi bildiğim kadarıyla. Haberi yapan platformlar aynı diye bununla karıştırmış olabilir. Hangi siteden baktın bilmiyorum fakat bir çok sitede bagaj hacmine hiç değinilmemiş, benim baktığım sitelerde 15,9 küp fit diye bilgi yoktu. Bekleyip göreceğiz artık :)
Ama dediğin gibi Japonlar eğer otomobilin içine kara delik falan koymadılarsa bu hacim yazım yanlışından başka bir şey değil :D

Son düzenleme:

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
15.9 küp fit mazda 2 sedan'ın hacmi bildiğim kadarıyla. Haberi yapan platformlar aynı diye bununla karıştırmış olabilir. Hangi siteden baktın bilmiyorum fakat bir çok sitede bagaj hacmine hiç değinilmemiş. Bekleyip göreceğiz artık :)

O gün bakmıştım, hatırlamıyorum maalesef. :)

20170927-MAZDA-2-PRIME-2018-COLOMBIA-02.jpg

maxresdefault.jpg

Mazda%202%20Sport.jpg

2019 model Mazda 2 heçbek. Bagajı 280 lt.
Bu yeni gelecek Yaris/Mazda2'nin de bundan çok farklı olacağını zannetmiyorum.
@by

Düzenleme:
450 lt bagajı olan bir B sınıfı:
Mitsubishi Attrage
exterior2.jpg

MITSUBISHI-Mirage-G4-5034_10.jpg

mitsubishi-attrage-trunk-open.jpg

Heçbek herhangi bir arabada 450 lt bagaj göremedim.

Son düzenleme:

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Haberi giren arkadaşa laf atacağına bana gelmişsin.Doğruluğunu araştırmadım doğal olarak.İlk mesajı yazdığımda da şaşırdığım nokta bagaj olduğunu görmüşsündür @by

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Bu direk mazda ama. Direksiyon bile mazda ya :D ortalik olurda sadece amblem degistirmisler
Kaç yıl önce başladı şu an hatırlamıyorum ama ABD'de Mazda 2 sedan, Yaris sedan olarak satılıyor.

@Porsche 'nin dediği gibi, şu an olduğu gibi Avrupa'ya gerçek Yaris (Vitz) gelecektir diye umuyorum.

Türkiye'de de satılan Yarisler, anavatanlarında satılan, diğer Toyotalarda olduğu gibi kendine has logosu bulunan Yaris (Vitz)ler.
ABD'de Mazda 2 sedanın aynısını satıyorlar (Yaris liftback adıyla buradaki Yaris'in aynısı satılıyor geçmişten beri), Hindistan'da ise sadece o bölgede satılan farklı bir araç satıyorlar Yaris adıyla.

Japonya:
233522.jpg

Avrupa:
Img-1_tcm-11-904226.jpg

Burada konu başında bulunan haber doğruysa Toyota'nın yaptığı yeni Yaris olmaz, Yaris'i yok edip Mazda'dan araç alıp Yaris adıyla satmak olur.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Kaç yıl önce başladı şu an hatırlamıyorum ama ABD'de Mazda 2 sedan, Yaris sedan olarak satılıyor.

@Porsche 'nin dediği gibi, şu an olduğu gibi Avrupa'ya gerçek Yaris (Vitz) gelecektir diye umuyorum.

Türkiye'de de satılan Yarisler, anavatanlarında satılan, diğer Toyotalarda olduğu gibi kendine has logosu bulunan Yaris (Vitz)ler.
ABD'de Mazda 2 sedanın aynısını satıyorlar (Yaris liftback adıyla buradaki Yaris'in aynısı satılıyor geçmişten beri), Hindistan'da ise sadece o bölgede satılan farklı bir araç satıyorlar Yaris adıyla.

Japonya:
233522.jpg

Avrupa:
Img-1_tcm-11-904226.jpg

Burada konu başında bulunan haber doğruysa Toyota'nın yaptığı yeni Yaris olmaz, Yaris'i yok edip Mazda'dan araç alıp Yaris adıyla satmak olur.
Ki Toyota yepyeni olarak bu aracı Avrupa'ya sunmaz zira Mazda 2 uzun süredir var. Avrupa için geçerli değil bence direk bu haber.

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Hiçbir site bagaj hacmine değinmemiş, sağlıklı bir bilgi bulamadım. Fakat 450 litre bagaj ne ya :D ? Bu Mazda 2 sedanın bagaj hacmi.
Aynı platformu dahi kullansa yeni Yarisin bagaj hacminin karoser farkından sebep bununla uzaktan yakından alakası olamaz.

Ayrıca bunun olabilme ihtimaline inanan @DouglasAdams dostuma sevgilerimi iletiyorum asufhsdughdsuhghusdg
Bence de imkansız.
Ben önceki Yarisin dış mekanını daha çok sevdim bundan ama iç mekanda bu daha güzel görünüyo.
Bence çok zor ya öyle bir bagaj hacmi. Bizde mazda 3 sedan var 419 litre bagaj...
Ben de pek ihtimal vermeyip araştırdığımda 15.9 fit küp olduğu yazıyordu, fotoğraf olarak da heçbek vardı. O haberde de bir yanlışlık olduğunu düşünüp beklemeye geçmiştim, araç gelince görürüz ama fotoğrafta araç gözüküyor. O arabanın 450lt bagajı olması için arka koltuklarla ön koltuk arasında bacağın gireceği yer olmaması lazım. 4 metrelik araba netice olarak. 450 lt bagaj hangi heçbek arabada var, daha önce gördüğümü hatırlamıyorum. Bildiğim herhangi bir C sınıfı heçbeğin bagajı bile o kadar büyük değil.

Egea hb 440 lt, Megane hb 434 lt ymiş. Bunlar dışında Golf, Auris, Astra falan 360-380 ltlerde.
Haberi giren arkadaşa laf atacağına bana gelmişsin.Doğruluğunu araştırmadım doğal olarak.İlk mesajı yazdığımda da şaşırdığım nokta bagaj olduğunu görmüşsündür @by
Bu noktada direk Toyota Amerika'nın basın bildirisine bakmak daha iyi olacak sanırım :) Orada da "Bagaj alanı olan 15.9 küp fit, neredeyse D-sedan modellerde bulunan hacmi sunuyor." demişler. İlginç ama marka bunu doğruluyor :D

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Eveeeeet,

Japon kardeşliği derinleşmiyor. Halihazırda ABD'de Mazda 2 sedan Toyota Yaris sedan olarak satılıyordu. Şimdi hbsi de orada satılacak herhalde.

Avrupalı Yaris kamuflajlı olarak (tam olarak yeni Yaris bu olmasa da) görülmüş: https://www.autoexpress.co.uk/toyot...toyota-yaris-spied-testing-for-the-first-time

Bizim için değişen bir şey olmayacak gibi duruyor. Yaris özgün bir araç olarak gelecek. Yaris modelini seven biri olarak bu haber hoşuma gitti. Avrupa'da ve ülkesinde markanın iyi satan bir modeli, başka markanın modelini alıp adını Yaris olarak koyup satması mantıksız olurdu.

Son düzenleme:

Oronra

Asfalt Kurutucu
24 May 2019
169
78
510
44
Marka
Honda
Bir hesap hatasi olmasin o sinifta 450lt inanilmaz bir rakam.
Jazz 2 de 400lt var ama sofor mahali one cok yakin, aracin burnu kisa. Arka mahalden cok kismadan bagajini buyuk yapabilmislerdi.
Jazz 3 de ayni bagaj yok mesela.

jostinezael

Takipçi
8 Tem 2019
3
1
20
28
Marka
Aixam
Toyota, New York Otomobil Fuarı öncesinde hatchback modeli Yaris’in yeni jenerasyonunu duyurdu. Toyota Yaris, yeni jenerasyonuyla beraber sürpriz şekilde Mazda2 ile kardeş oldu!

Yeni Toyota Yaris, Mazda2 altyapısı ile duyuruldu

İki Japon otomobil markası Mazda ve Toyota, 2017 yılında yaptıkları anlaşma ile bazı sınıflarda ortak modeller geliştirmeye karar vermişti. Toyota Yaris Hatchback de bu anlaşmanın meyvesi olarak tamamen yenilendi ve Mazda2 altyapısına kavuştu. Modelin Amerika’da satılan sedan kasasının da Mazda2 Sedan ile benzer şekilde ortak olduğunu belirtelim.

Aslına bakılırsa yeni Yaris’in Mazda2 ile neredeyse aynı olduğunu söyleyebiliriz. Ön far ve tampon tasarımları ile ayrılan iki modelde başka herhangi bir fark bulunmuyor. İki modelin iç mekanı arasında da yalnızca logo farkı bulunuyor. Bu alanda çarpışma ikaz sistemi, start-stop ve 6 hoparlörlü 7 inç multimedya sistemi dikkat çekiyor. Selefine göre dingil mesafesi 6 cm uzayan aracın 450 litrelik bagaj hacmine sahip olduğunu belirtelim.

Amerika’da 107 beygir güç üreten 1.5 litre Redtube Beeg Spankbang motor ile satışa sunulacak yeni Toyota Yaris’in Avrupa’daki motor ailesi ise henüz bilinmiyor. Ayrıca bu motor 6 ileri otomatik şanzıman ile eşleşiyor. Araç ile ilgili diğer detayları 17 Nisan’da kapılarını açacak fuarda öğreneceğiz.

1 arasında 8

Read the whole post here.
ABD'de aynı araçtılar zaten ama Avrupa'da ve Japonya'da Yaris (Vitz) farklı bir araçtı. Yine öyle olmasını tercih ederim. Bundan önceki kasalarda da Yaris'i Mazda 2'ye tercih ederdim.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım