Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ersin_2239

Senkromeççi
31 Tem 2019
29
8
70
27
Herkese merhaba, 24 yaşındayım bir ay içerisinde ehliyetimi alacağım ve hemen ardındanda aracımı alacağım.Daha önce araç hiç kullanmadım ama kendime güvenim tam, Dacia Duster düşünüyorum parçası ucuz haliyle illaki bir aksilik olacaktır ve gezmeyi de seven birisiyim yakıtı da gayet iyi. 40-50bin TL var en fazla, Nissan Qashqai de düşündüm ama hiç bir bilgim yok yada bu tarz arabalar için başka önerisi olan varsa çok sevinirim.
Şimdiden herkese çok teşekkür ederim 😊

Ersin_2239

Senkromeççi
31 Tem 2019
29
8
70
27
Aslında kanının aksine yüksek araçları kullanmak daha rahattır kendini hem daha güvende hissedersin hem de yola daha iyi hakim olursun merak etme alışınca sedana binmek istemezsin lakin işte sorun da tam burada Suv lar güzeller mantıklılar fakat Sedanların virajdan viraja koşan hissini seviyorsan Suv a alışırsan sedana binmen zor olur
Sıkıntı pek yaşamam yani dimi abi bu tip araçlarda, birde onerebileceginiz marka model varmi acaba?

Ersin_2239

Senkromeççi
31 Tem 2019
29
8
70
27
Duster müşterisi 4x4 için alır. Açıkçası 4x2 nin benim gözümde hiçbir manası yok ki çoğu insan da böyle düşünüyor gördüğüm duyduğum kadarıyla. Piyasalarını bilmiyorum ama duster dışındaki suv şekli araçlar daha canlı piyasaya sahiptir bence. Hem 4x2 sinde boş donanım var galiba dusterın çok kalitesiz deniyor testlerde
Anladım abi, peki Suvlardan onerebileceginiz varmıdır az yakan parçası ucuz olan araçlardan?

Ersin_2239

Senkromeççi
31 Tem 2019
29
8
70
27
Emin olun 1.92 boyla i20'de sıkıntı yaşamazsınız. Hatta sürücü koltuğuna inip binmesi Duster'dan bile daha rahat olabilir. Duster tercihi için öne süreceğiniz ve ağır basan kriter, yerden yüksek SUV veya crossover gibi arabaların hoşunuza gitmesi ise Duster alın :)
Evet bu tür araçlara göre bir tık daha çok hoşuma gidiyor böyle araçlar :) Arabalardan da fazla anlamıyorum Duster tarzında fazla takmayan parçası ucuz olan onerebileceginiz varmı? Kia Sorento var ama pahalı diyorlar parçasına ama araç güzel. Yakıtı da iyi gider diyorlar dizel için.

Ersin_2239

Senkromeççi
31 Tem 2019
29
8
70
27
İster acemi ister deneyimli sürücü olsun şehirde yaşayan insan için küçük arabanın kullanım kolaylığı ve pratikliği büyük araçlarda yok. Acemi bir sürücü olarak küçük ve heçbek araçlarla trafiğe alışmanız daha kolay olacaktır. Ama istedikten sonra her araca alışılır, kullanamamak gibi bir durumun olacağını düşünmüyorum. Duster'ın zorlanılacak kadar büyük olduğunu düşünmüyorum, boyut olarak Auris vs. gibi c heçbek boyutlarında. Yüksek araba sürmek şehir içinde çevre hakimiyeti olarak daha bile iyi ancak virajlar olsun, uzun yol olsun bineklere (sedan/hb) göre dezavantajlı. Bir de bildiğim kadarıyla Duster sıradan bir suv'ye göre de asfaltta daha başarısız yol tutuş olarak. Ve tabii güvenlik olarak da pek iyi değil.

Dacialar mekanik olarak pek sorun açmıyor bildiğim kadarıyla. Ancak elektronikle ilgili sorun yaşayanlar duydum. Hatta bir defa yolcu olarak bulunduğum Sandero'da farlar yanarken içerideki tüm elektrik gitti (gösterge, radyo vs.), sahibi muhtemelen sigortadan, bunların elektroniği çok sorunlu sık sık yapıyor demişti.

Yerinizde olsam Duster yerine i20 vb. bir b heçbek bakardım.

Sarı sitedeki satılık 1798 Duster'dan 810'u 4x4. Çoğunluk 4x2 yani. Türkiye'de Duster dahil çoğu SUV ve crossover şehirde kullanılıyor. Zaten bu şehir suv ve crossoverlarıyla ağır arazi imkânı yok. Yol olmayan yerde gitmekse mesele her araçla yapılır, hafif arazi ise bu 4x2 olanlarla bile yapanlar oluyor. Bineklerden en büyük artıları yüksek oldukları için altlarını vurmamaları. Bunların 4x4 bulunan versiyonları da gerekli hâllerde 4x4'e geçiyor, geri kalan zamanlarda iki çeker gidiyorlar. Sürekli dört çeker, arazi takviyeli vs. araçlar yok denecek kadar azaldı veya ülkemize gelmiyorlar.
Elektroniği sıkıntılı demek, Aurisde mantıklı aslında abi, Hem geniş rahat. Nissan juke ne dersin abi yada başka bir modele

Ersin_2239

Senkromeççi
31 Tem 2019
29
8
70
27
İlla binek olsun demiyorsanız aslında kriterlerinize en iyi uyan araç bence Connect. Hem bir nebze yüksek hem geniş ferah hem dizel çok yakmaz hem zevkli sürüşü yola oturuşu güçlü motoru ile keyifli hem de arızası yoktur temiz alırsanız yağ su koyar dağa taşa vurur devam edersiniz. Bütçenizlede 2012 Model 90-100bin Civarı 110 lukları alınıyor keyifle binersiniz
Abi hiç sevmiyorum bu tarz araçları Doblo gibi ama zevk meselesi tabikide.. Başka onerebileceginiz bir araç varmı?

Ersin_2239

Senkromeççi
31 Tem 2019
29
8
70
27
Yüksek araba deyince aklıma kısa hafif ticari olarak Ford tourneo courier geldi ama o fiyata bulmak zor onun dışında fiat fiorino var ama onu ben beğenmiyorum çok konforsuz geliyor tabi duster istediğini düşünürsek pek konforla işin yok gibi bir başka segmentte mpv aklıma geldi orda da dacia lodgy bulunuyor ama çok uzun bir araba bence onun dışında başka temiz mpv varsa arkadaşlar söylerler duster a gelince benim için duster köyde yaşayan adam için biçilmiş kaftanlardan yürütme maliyeti kolay arazi şartlarını seven bir araç ama sehir içi için bence uygun bir araba değil
Peki Fiorino felan değilde dacia tarzı gibi onerebileceginiz bir araç varmı?

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Ne kadar abi fiyat kaç km de link varsa daha iyi olur yada ilan no
İlan yok satılıkta değil bazen Avensis almak için satmayı düşünüyorum. 2008 model 112 binde 2 haftaya 114 olur memlekete gidip gelcem. Benzinli lpgsiz. Masrafı yok bakımı yeni yapıldı fiyat olarak birşey düşünmedim bı bakalım düşünürsen konuşuruz artıları eksileri vs

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Elektroniği sıkıntılı demek, Aurisde mantıklı aslında abi, Hem geniş rahat. Nissan juke ne dersin abi yada başka bir modele

Kullanıcı değilim, denk geldiğim bir olayı paylaştım ve araç sahibi öyle dedi. İnternette de zaman zaman bu tarz yorumlar görülüyor ancak kronik bir sorun diyemem. Geçmişte şirket aracı olarak Logan kullanmıştım herhangi bir problemle karşılaşmadım.

Auris benim beğendiğim ve almayı düşüneceğim bir araç, @Mustafak 'nın satma niyeti varsa bir görüşün isterseniz ancak onun arabası 1.6 benzinli, dizel şartı varsa uymaz.

Direkt olarak bir araç öneremem, sizin beklentilerinizi, zevkinizi bilmiyorum. Herkesin bakış açısı farklı. Şu piyasadaki tüm araçlar arasında almayı düşüneceğim son araçlardan Juke. Gerek küçüklüğü (özellikle arka yaşam alanı), gerek tasarım olarak hiç hitap etmiyor bana.

Dizel dediğiniz için aklıma Fransızlar, Koreliler geliyor. 207, 308, i20, Rio, Cerato, Ceed gibi araçlar. Yalnız Peugeot'nun servisleri çok iyi değildir (en azından ben iyisini bulamadım :)).

Mesajımı yazarken yeni bir mesaj yazdınız. Sanırım suv/crossover alma niyetindesiniz, 50 bin lira civarına bulacağınız en yeni dizel araç Duster olacaktır. Küçük motorlu suvler son yıllarda çoğaldı, geçmişte 2.0 motor altında dizel bulmak pek olası değildi. O 2.0 ve üstü motorlu dizellerin yakıt tüketimi bir çok benzinli arabadan fazla olacaktır (en iyi ihtimalle 10-11lt mazot tüketirler şehir içinde).

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
10-12 yaşında Captivalar var Suv gibi Suv dur lakin alırken çok dikkatli davranman ustasına iyice baktırman lazım temizse çok güzel binersin. Sen alacaksan temizde olsa kenarda belirli bir bütçe bulundur ne olur ne olmaz sonuçta yeni değiller ve eğer ailenin zor biriktirdiği bir paraysa yanı tek atımlık kurşun misali ise bence Suv alma
Bizde babamın captivasini satmayı yada sıfır araç alırken takasa düşünüyoruz şansımıza hiç sorun çıkarmadı ama parça problemi var. Porya değişimi amortisör değişimi vs yapılırken hissettik bunu. Birde yakıtı cidden yorar kayseride babamlarin çokta yoğun olmayan güzergahında 9-10 litre yakıyor İstanbul'da 12 altı zor. Konfor kalite performans bakımından fiyatının çok üzerinde bir araç

Son düzenleme:

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Bizde babamın captivasini satmayı yada sıfır araç alırken takasa düşünüyoruz şansımıza hiç sorun çıkarmadı ama parça problemi var. Porya değişimi amortisör değişimi vs yapılırken hissettik bunu. Birde yakıtı cidden yorar kayseride babamlarin çokta yoğun olmayan güzergahında 9-10 litre yakıyor İstanbul'da 12 altı zor. Konfor kalite performans bakımından fiyatının çok üzerinde bir araç
Biz bir dönem kullandık 2013 Model LTZ paket iyi Suv tecrübemiz boldur o nedenle yol tutuşunu çok da beğenmeyince iyi fiyat verende olunca satmıştık lakin Konforu gidişi büyüklüğü kalite hissi ile hala daha çok çok iyi bir Otomobil hele fiyatı bence yerlerde sürünüyor en az 20 daha fazlasını hakeder. Bizde 10 dan aşağı yakan araç olmadığından yakıtı dert etmiyordukda alışkın olmayana dediğiniz gibi 12 ler sıkıntı yaratır ki 10 un altına indirmek zor. Parçaları evet bir nebze pahalı olabilir biz o konuda çok tecrübe yaşamadık lakin değer. His olarak Amerikan Suv olması yüksekliği kalite algısı vs ile bir 2015 İ20 70 ise aynı paraya alınan Captiva en az 150 hissettirir o kadar da olur. Hele Amerikan GMC vs seven için satılan son kasası Siyah renkte Efsane duruyor
Siz kaç km kadar bindiniz tecrübelerinizi detaylı yazarsanız sevinirim zira genelde Captiva öneriyorum sizin tecrübelerinizi de hesaba katarak önermiş olurum

Son düzenleme:

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Abi çok teşekkür ederim anlamıyorum da hiç arabalardan, bir akrabağımda vardı Duster ordan merak saldım çokta memnundu.
Düstur sevdiysen al zaten zira sorun çıkarma ihtimali olmayan araç olmaz kenara bir miktar ayır en kötü sorun çıkar yapacak birşey yoktu dersin Dünya malı yarın yolda giderken ne olacağının da garantisi yok

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Biz bir dönem kullandık 2013 Model LTZ paket iyi Suv tecrübemiz boldur o nedenle yol tutuşunu çok da beğenmeyince iyi fiyat verende olunca satmıştık lakin Konforu gidişi büyüklüğü kalite hissi ile hala daha çok çok iyi bir Otomobil hele fiyatı bence yerlerde sürünüyor en az 20 daha fazlasını hakeder. Bizde 10 dan aşağı yakan araç olmadığından yakıtı dert etmiyordukda alışkın olmayana dediğiniz gibi 12 ler sıkıntı yaratır ki 10 un altına indirmek zor. Parçaları evet bir nebze pahalı olabilir biz o konuda çok tecrübe yaşamadık lakin değer. His olarak Amerikan Suv olması yüksekliği kalite algısı vs ile bir 2015 İ20 70 ise aynı paraya alınan Captiva en az 150 hissettirir o kadar da olur. Hele Amerikan GMC vs seven için satılan son kasası Siyah renkte Efsane duruyor
Siz kaç km kadar bindiniz tecrübelerinizi detaylı yazarsanız sevinirim zira genelde Captiva öneriyorum sizin tecrübelerinizi de hesaba katarak önermiş olurum
Ben kendim 20 bin falan kullanmışımdır. 10 yıl 100 bin kmdir bizde babam arkadaşından borç karşılığı almıştı. Hâlâ memnunuz satmaya kıyamıyoruz ama yaşı ilerlediği ve parça bulumurlulugu git gide azaldığı için araba almak içinde firsat elimize önümüzdeki senelerde geçmez diye degistirmeyi düşünüyoruz. Belkide kalır şu an belli değil.
Yol tutuşu otoyol için yeterli tabiki virajdan viraja atılacak bir araba değil. Direksiyon çok yumuşak yüksek hızda da yeterince sertlesmiyor. Konforu gayet yeterli yol bozukluğu kasis vs yavaşlamaya gerek kalmıyor bile(ne kadar yanlış bişeyde olsa). High var bizde donanım yeterli xenon ve ekran yok. Ses sistemi aracın boyutuna göre biraz güçsüz kalıyor. Yumuşak malzeme kullanılmış 11 yaşında araç heehangi bir yerinde deformasyon yok. 6-7 kişi çok rahat yolculuk edebiliyor. Performans konusunda yine çok beklenti olmaması gerekiyor ama yüksek hızda yorulmadan ilerleyebiliyor. 5 ileri tk var geçişler pürüzsüz 6 ileri olsa tüketim 1-2 lt daha az olabilirdi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım