Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ersin_2239

Senkromeççi
31 Tem 2019
29
8
70
27
Herkese merhaba, 24 yaşındayım bir ay içerisinde ehliyetimi alacağım ve hemen ardındanda aracımı alacağım.Daha önce araç hiç kullanmadım ama kendime güvenim tam, Dacia Duster düşünüyorum parçası ucuz haliyle illaki bir aksilik olacaktır ve gezmeyi de seven birisiyim yakıtı da gayet iyi. 40-50bin TL var en fazla, Nissan Qashqai de düşündüm ama hiç bir bilgim yok yada bu tarz arabalar için başka önerisi olan varsa çok sevinirim.
Şimdiden herkese çok teşekkür ederim 😊

Ersin_2239

Senkromeççi
31 Tem 2019
29
8
70
27
10-12 yaşında Captivalar var Suv gibi Suv dur lakin alırken çok dikkatli davranman ustasına iyice baktırman lazım temizse çok güzel binersin. Sen alacaksan temizde olsa kenarda belirli bir bütçe bulundur ne olur ne olmaz sonuçta yeni değiller ve eğer ailenin zor biriktirdiği bir paraysa yanı tek atımlık kurşun misali ise bence Suv alma
2012 modelde var abi 50bine biraz öyle birikmis param var borç harç birazda maksat zevk alacağım bir arac olsun. Expertize götürmek yeter mi sence abi aracı? Hiç daha önce girmedim bu araç işlerine

Ersin_2239

Senkromeççi
31 Tem 2019
29
8
70
27
Kullanıcı değilim, denk geldiğim bir olayı paylaştım ve araç sahibi öyle dedi. İnternette de zaman zaman bu tarz yorumlar görülüyor ancak kronik bir sorun diyemem. Geçmişte şirket aracı olarak Logan kullanmıştım herhangi bir problemle karşılaşmadım.

Auris benim beğendiğim ve almayı düşüneceğim bir araç, @Mustafak 'nın satma niyeti varsa bir görüşün isterseniz ancak onun arabası 1.6 benzinli, dizel şartı varsa uymaz.

Direkt olarak bir araç öneremem, sizin beklentilerinizi, zevkinizi bilmiyorum. Herkesin bakış açısı farklı. Şu piyasadaki tüm araçlar arasında almayı düşüneceğim son araçlardan Juke. Gerek küçüklüğü (özellikle arka yaşam alanı), gerek tasarım olarak hiç hitap etmiyor bana.

Dizel dediğiniz için aklıma Fransızlar, Koreliler geliyor. 207, 308, i20, Rio, Cerato, Ceed gibi araçlar. Yalnız Peugeot'nun servisleri çok iyi değildir (en azından ben iyisini bulamadım :)).

Mesajımı yazarken yeni bir mesaj yazdınız. Sanırım suv/crossover alma niyetindesiniz, 50 bin lira civarına bulacağınız en yeni dizel araç Duster olacaktır. Küçük motorlu suvler son yıllarda çoğaldı, geçmişte 2.0 motor altında dizel bulmak pek olası değildi. O 2.0 ve üstü motorlu dizellerin yakıt tüketimi bir çok benzinli arabadan fazla olacaktır (en iyi ihtimalle 10-11lt mazot tüketirler şehir içinde).
Dizel düşünüyorum, yukarıda da bir abi Captiva önerdi 2012 modelde var fakat motoru 2.0 çok yakıt parası gider sanırım. Birde kaza felan yapsam parçası nasıl onuda bilmiyorum yinede en mantıklısı Duster gibi geliyor bana stepwaylere ne dersiniz? Çoğu taksi çıkması birde fiyatı abarti biraz Dustra göre

Ersin_2239

Senkromeççi
31 Tem 2019
29
8
70
27
Bizde babamın captivasini satmayı yada sıfır araç alırken takasa düşünüyoruz şansımıza hiç sorun çıkarmadı ama parça problemi var. Porya değişimi amortisör değişimi vs yapılırken hissettik bunu. Birde yakıtı cidden yorar kayseride babamlarin çokta yoğun olmayan güzergahında 9-10 litre yakıyor İstanbul'da 12 altı zor. Konfor kalite performans bakımından fiyatının çok üzerinde bir araç
Evet 2.0 motormuş, yakıta çok para gider. Duster yine en Uygunu gibi duruyor.

Ersin_2239

Senkromeççi
31 Tem 2019
29
8
70
27
Biz bir dönem kullandık 2013 Model LTZ paket iyi Suv tecrübemiz boldur o nedenle yol tutuşunu çok da beğenmeyince iyi fiyat verende olunca satmıştık lakin Konforu gidişi büyüklüğü kalite hissi ile hala daha çok çok iyi bir Otomobil hele fiyatı bence yerlerde sürünüyor en az 20 daha fazlasını hakeder. Bizde 10 dan aşağı yakan araç olmadığından yakıtı dert etmiyordukda alışkın olmayana dediğiniz gibi 12 ler sıkıntı yaratır ki 10 un altına indirmek zor. Parçaları evet bir nebze pahalı olabilir biz o konuda çok tecrübe yaşamadık lakin değer. His olarak Amerikan Suv olması yüksekliği kalite algısı vs ile bir 2015 İ20 70 ise aynı paraya alınan Captiva en az 150 hissettirir o kadar da olur. Hele Amerikan GMC vs seven için satılan son kasası Siyah renkte Efsane duruyor
Siz kaç km kadar bindiniz tecrübelerinizi detaylı yazarsanız sevinirim zira genelde Captiva öneriyorum sizin tecrübelerinizi de hesaba katarak önermiş olurum
Dustera göre karşılaştirma yapınca artıları epey var ama Dusterda da parça yakit ucuz ama araç fiyatları hemen hemen ayni.

Ersin_2239

Senkromeççi
31 Tem 2019
29
8
70
27
Ben kendim 20 bin falan kullanmışımdır. 10 yıl 100 bin kmdir bizde babam arkadaşından borç karşılığı almıştı. Hâlâ memnunuz satmaya kıyamıyoruz ama yaşı ilerlediği ve parça bulumurlulugu git gide azaldığı için araba almak içinde firsat elimize önümüzdeki senelerde geçmez diye degistirmeyi düşünüyoruz. Belkide kalır şu an belli değil.
Yol tutuşu otoyol için yeterli tabiki virajdan viraja atılacak bir araba değil. Direksiyon çok yumuşak yüksek hızda da yeterince sertlesmiyor. Konforu gayet yeterli yol bozukluğu kasis vs yavaşlamaya gerek kalmıyor bile(ne kadar yanlış bişeyde olsa). High var bizde donanım yeterli xenon ve ekran yok. Ses sistemi aracın boyutuna göre biraz güçsüz kalıyor. Yumuşak malzeme kullanılmış 11 yaşında araç heehangi bir yerinde deformasyon yok. 6-7 kişi çok rahat yolculuk edebiliyor. Performans konusunda yine çok beklenti olmaması gerekiyor ama yüksek hızda yorulmadan ilerleyebiliyor. 5 ileri tk var geçişler pürüzsüz 6 ileri olsa tüketim 1-2 lt daha az olabilirdi
Kaç model sizdeki? Hangi sehir birde?
100km kaç TL atıyorsunuz dizel için

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Hem 50bin olacak hem dizel olacak hem az yakacak hem parçası ucuz olacak hem suv olacak. Bence olmaz bu iş, birseyden vazgeçmek lazım. Hem ilk arac olması hem aractan pek anlamıyor olmaniz yeni modellere yonelmenizi mantıklı hale getiriyor.
i20 önermişler, bence en alınabilir secenek

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Ben kendim 20 bin falan kullanmışımdır. 10 yıl 100 bin kmdir bizde babam arkadaşından borç karşılığı almıştı. Hâlâ memnunuz satmaya kıyamıyoruz ama yaşı ilerlediği ve parça bulumurlulugu git gide azaldığı için araba almak içinde firsat elimize önümüzdeki senelerde geçmez diye degistirmeyi düşünüyoruz. Belkide kalır şu an belli değil.
Yol tutuşu otoyol için yeterli tabiki virajdan viraja atılacak bir araba değil. Direksiyon çok yumuşak yüksek hızda da yeterince sertlesmiyor. Konforu gayet yeterli yol bozukluğu kasis vs yavaşlamaya gerek kalmıyor bile(ne kadar yanlış bişeyde olsa). High var bizde donanım yeterli xenon ve ekran yok. Ses sistemi aracın boyutuna göre biraz güçsüz kalıyor. Yumuşak malzeme kullanılmış 11 yaşında araç heehangi bir yerinde deformasyon yok. 6-7 kişi çok rahat yolculuk edebiliyor. Performans konusunda yine çok beklenti olmaması gerekiyor ama yüksek hızda yorulmadan ilerleyebiliyor. 5 ileri tk var geçişler pürüzsüz 6 ileri olsa tüketim 1-2 lt daha az olabilirdi

2013 de hissettiklerimiz ile aşağı yukarı aynı ki buda aslında 50.000 e bedava olduğunu gösteriyor adam gibi yapmış GM

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Dustera göre karşılaştirma yapınca artıları epey var ama Dusterda da parça yakit ucuz ama araç fiyatları hemen hemen ayni.
Durumu şöyle izah edeyim. Yukarıda yazdığım gibi eğer zar zor birikmiş bir para ise 50.000e Suv almak çok mantıklı değil mutlaka masrafı olur yazdığın gibi zevkle binecegin bir araç istiyorsan Captiva güzeldir Duster ile karşılaştırmaya değmez lakin işte Güzelin de bir dikeni var yaklaşık Dusterın 2 katı yakar.
Orneklerle izah edeyim sen üstüne istediğini alın. Eğer 50.000 birikmişin var ve düzenli ortalama maaşlı bir işin yada babanin maddi durumu iyi ise Captiva al keyfine bak iyi bir ustaya göster sorun olmaz. Yok eğer durum böyle değil ise ya Duster al yada B - C segmenti sağlam araçlara yönel yürütme maliyetin az olsun

Captiva ile gezmeyi seviyorum dedin 15.000km yol yapsan 10.000tl yakar 2000 tl bakımı vs olur vergisi sigortası derken 15.000 lira yılda harcarsın keyifli mi keyifli fakat herseyin bedeli var maalesef
Duster yada B-C segmenti alsan 15.000km de ortalama 5.000 lira yakar 1000tl bakımı vs olur vergi sigorta derken 8-9000 i bulur arada var ayda 500tl

Son düzenleme:

Ersin_2239

Senkromeççi
31 Tem 2019
29
8
70
27
Hem 50bin olacak hem dizel olacak hem az yakacak hem parçası ucuz olacak hem suv olacak. Bence olmaz bu iş, birseyden vazgeçmek lazım. Hem ilk arac olması hem aractan pek anlamıyor olmaniz yeni modellere yonelmenizi mantıklı hale getiriyor.
i20 önermişler, bence en alınabilir secenek
Dediklerimi tutan bir tek Duster çıkıyor, başka marka model arıyorum hani Duster gibi..

Ersin_2239

Senkromeççi
31 Tem 2019
29
8
70
27
Durumu şöyle izah edeyim. Yukarıda yazdığım gibi eğer zar zor birikmiş bir para ise 50.000e Suv almak çok mantıklı değil mutlaka masrafı olur yazdığın gibi zevkle binecegin bir araç istiyorsan Captiva güzeldir Duster ile karşılaştırmaya değmez lakin işte Güzelin de bir dikeni var yaklaşık Dusterın 2 katı yakar.
Orneklerle izah edeyim sen üstüne istediğini alın. Eğer 50.000 birikmişin var ve düzenli ortalama maaşlı bir işin yada babanin maddi durumu iyi ise Captiva al keyfine bak iyi bir ustaya göster sorun olmaz. Yok eğer durum böyle değil ise ya Duster al yada B - C segmenti sağlam araçlara yönel yürütme maliyetin az olsun

Captiva ile gezmeyi seviyorum dedin 15.000km yol yapsan 10.000tl yakar 2000 tl bakımı vs olur vergisi sigortası derken 15.000 lira yılda harcarsın keyifli mi keyifli fakat herseyin bedeli var maalesef
Duster yada B-C segmenti alsan 15.000km de ortalama 5.000 lira yakar 1000tl bakımı vs olur vergi sigorta derken 8-9000 i bulur arada var ayda 500tl
Abi fizyoterapistim düzenli bir işim var ama aradada epey bir fark oluyormuş.Satarken peki çok bir farklılık olur mu iki aracı da ele alirsak?

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Abi fizyoterapistim düzenli bir işim var ama aradada epey bir fark oluyormuş.Satarken peki çok bir farklılık olur mu iki aracı da ele alirsak?
Duster daha kolay satılır fakat satarken zarar etmemenin püf noktası alırken zarar etmemek ve temiz binmek ikisinde aynı şartlara sahip farketmez. Zevk konusuna gelince merak etme otomobil kullanmanın kendisi zevk. Az yakmanın da ayrı bir zevki var uygun fiyata sigorta MTV servis ücretinin ayrı zevki var.
Lüks aracı yaşı olduğu için uygun almak yürütme maliyeti de az olacak demek olmuyor işte o kadar her türlü fark eder 500tl iyi para biriktirip ileride daha iyi bir otomobil almanı sağlayabilir yada üstüne ekleyip her ay düzenli altın alsan daha mutlu olursun :)

Son düzenleme:

Ersin_2239

Senkromeççi
31 Tem 2019
29
8
70
27
Duster daha kolay satılır fakat satarken zarar etmemenin püf noktası alırken zarar etmemek ve temiz binmek ikisinde aynı şartlara sahip farketmez. Zevk konusuna gelince merak etme otomobil kullanmanın kendisi zevk. Az yakmanın da ayrı bir zevki var uygun fiyata sigorta MTV servis ücretinin ayrı zevki var.
Lüks aracı yaşı olduğu için uygun almak yürütme maliyeti de az olacak demek olmuyor işte o kadar her türlü fark eder 500tl iyi para biriktirip ileride daha iyi bir otomobil almanı sağlayabilir yada üstüne ekleyip her ay düzenli altın alsan daha mutlu olursun :)
Captivaya bayıldım ama yakıtı baş belası istanbulda ve 2007 model. Duster daha yeni ve yakıtı hesaplı dustera kaldım abi yine 😅

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Captivaya bayıldım ama yakıtı baş belası istanbulda ve 2007 model. Duster daha yeni ve yakıtı hesaplı dustera kaldım abi yine 😅
İçine bin kullan sevdiysen güzelce araştır al gitsin çok düşünmek de iyi değil bir süre sonra zevkler yerini benchmark lara yani duygudan kopuşa bırakıyor zaten araba seninle yaşayacak değil ya

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım