Baris Inselel

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
2,170
624
1,920
İstanbul’a alınması planlanan yeni nesil  metrobüs araçlarının testleri başladı. Araçlar selefine göre daha büyük ve teknolojik olacak!
Test edilen aracın 280 kişilik kapasitesi olduğu açıklandı. Bu kapasitede 30 kişi oturarak yolculuk yapabilirken 250 kişi ayakta yolculuk yapabiliyor. Yeni modellerde en çok beğenilen özelliklerden biri ise kapılarda olmuş. Eski metrobüslerin kapısı içeriye doğru açılırken test edilen aracın kapıları dışarıya doğru açılması dikkat çekti. Aynı zamanda metrobüs sürücüsü için ayrı bir kabin de mevcut.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Metrobüs İşletme Daire Başkanı Arif Duran, “Yeni aracımız test ediliyor. Bu tamamen test sürecidir. Filomuzdaki araçların yeni nesil araçlarla değiştirmek istiyoruz. Bu kapsamda ilgili üreticilerin elindeki 20 metre ve üzeri araçlarını test ediyoruz. Bu araç da şu an da hattımızda test...

Okumaya devam et...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Valla Hollanda dan Phileaslarda guya cok iyiydi.

Bu isin ustasi Mercedes, mercedesten sasilmamasi lazim.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Metrobüs diyince aklıma geldi Ankarada sene 2012, metrobüs getirdik ankaraya falan dediler sevindik memlekete değişik bişey gelecek diye. Bi geldiler dümdüz körüklü otobüs. Ne yolu var ne bişey.

Ama bozulmuyo kolay kolay. Tüplü hatta çoğu

Son düzenleme:

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,630
2,856
4,020
İstanbul
Marka
Yok
Valla Hollanda dan Phileaslarda guya cok iyiydi.

Bu isin ustasi Mercedes, mercedesten sasilmamasi lazim.
bu araçlar iran markası AKIA otobüslerine binmediğim için bir şey diyemeyeceğim yokuşta bayılmasında yeter mercedes bu işin kralıdır ama aradıkları şey fazla yolcu alan matrobüs mercedeste bu kadar uzunu yok sanırım

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Akia'nın otobüsleri ney ki, metrobüsüne yatırım yapmaya referans oluyor?

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
bu araçlar iran markası AKIA otobüslerine binmediğim için bir şey diyemeyeceğim yokuşta bayılmasında yeter mercedes bu işin kralıdır ama aradıkları şey fazla yolcu alan matrobüs mercedeste bu kadar uzunu yok sanırım
Akia nın teklilerini özel Otobüslere alıyolar hep bu ara. Bmc-otokar kadar akia otobüs doldu ortalık. Bugün perti (4-5 senede)çıkmış temsaların ilk günlerine çok benziyo hissiyatı sağlamdır umarım

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,630
2,856
4,020
İstanbul
Marka
Yok
Akia nın teklilerini özel Otobüslere alıyolar hep bu ara. Bmc-otokar kadar akia otobüs doldu ortalık. Bugün perti (4-5 senede)çıkmış temsaların ilk günlerine çok benziyo hissiyatı sağlamdır umarım
akıa otobüsler bizim burdada(istanbul) özellikle 2 katlılarda kullanılmaya başlandı mercedes-bmc-otokar ın otobüslerini beğenıyorum insanı yormuyor ama güleryüz diye bir marka var Allah onun belasını versin rölantide tir tir titriyor yol işkence oluyor

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
akıa otobüsler bizim burdada(istanbul) özellikle 2 katlılarda kullanılmaya başlandı mercedes-bmc-otokar ın otobüslerini beğenıyorum insanı yormuyor ama güleryüz diye bir marka var Allah onun belasını versin rölantide tir tir titriyor yol işkence oluyor
Güleryüz cobra :D eskileri iyiydi de yeniler öyle gerçekten. Benim gördüğüm en eski ve dayanıklılar mercedes. 99 model Mercedesler çok rahat işine devam edebiliyor hâlâ. Burdaki hatta son bi tane kalmıştı komple restore etmişler yenilemek yerine denk geldikçe mutlu oluyorum

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul

Anadolu tarafında mısınız bilmiyorum ama Akia otobüsler Avrupa yakasında bayağıdır var (5 yılı vardır herhalde).
İlk gördüğüm zamanlar neyin nesidir diye bakmıştım, Bursa'da üretiliyor.

İmkân olsa metrobüs yerine o güzergahda da raylı sistem olsa ama...

Güleryüz cobra :D eskileri iyiydi de yeniler öyle gerçekten. Benim gördüğüm en eski ve dayanıklılar mercedes. 99 model Mercedesler çok rahat işine devam edebiliyor hâlâ. Burdaki hatta son bi tane kalmıştı komple restore etmişler yenilemek yerine denk geldikçe mutlu oluyorum

Eski dedinde bir kaç yıl önceye kadar İkarus görmüşlüğüm var. Mercedesler onun yanında yeni kalıyor. :D

Hyundai otobüsleri hiç sevmemiştim, ayakta durmak işkenceydi. Neyse ki pek yaygın değildi, bayağıdır denk gelmiyorum tarihe karıştılar herhalde.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Metrobüs diyince aklıma geldi Ankarada sene 2012, metrobüs getirdik ankaraya falan dediler sevindik memlekete değişik bişey gelecek diye. Bi geldiler dümdüz körüklü otobüs. Ne yolu var ne bişey.

Ama bozulmuyo kolay kolay. Tüplü hatta çoğu
Doğalgazlı la tüp ne dhdhfbg

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Farklı ikisi ya, hatta yakıt hesaplamada bar cinsinden oluyodu.
Yol bilgisayarlarında litre hesabı yazıyo yine. Genelde ortalamaları 65-70lt/100km oluyor.

Bildiğimiz doğalgazsa evde metreküp hesabı belki onlarda da öyledir sadece ekran öyle yazıyodur bilmiyorum

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,630
2,856
4,020
İstanbul
Marka
Yok
Anadolu tarafında mısınız bilmiyorum ama Akia otobüsler Avrupa yakasında bayağıdır var (5 yılı vardır herhalde).
İlk gördüğüm zamanlar neyin nesidir diye bakmıştım, Bursa'da üretiliyor.

İmkân olsa metrobüs yerine o güzergahda da raylı sistem olsa ama...

Eski dedinde bir kaç yıl önceye kadar İkarus görmüşlüğüm var. Mercedesler onun yanında yeni kalıyor. :D

Hyundai otobüsleri hiç sevmemiştim, ayakta durmak işkenceydi. Neyse ki pek yaygın değildi, bayağıdır denk gelmiyorum tarihe karıştılar herhalde.
hocam avrupa tarafındayım benim güzegahlarda sık rastlamıyorum ara sıra tek tük görüyordum bir kaç yıldır

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Yol bilgisayarlarında litre hesabı yazıyo yine. Genelde ortalamaları 65-70lt/100km oluyor.

Bildiğimiz doğalgazsa evde metreküp hesabı belki onlarda da öyledir sadece ekran öyle yazıyodur bilmiyorum
Tam bilmiyom ya ben de öyle canım sıkıldı yazdım

• Haha
Tepkiler: Toprak
V

Vatandaş

Ziyaretçi
Yahu beyler bu hat kendine ait yolu olan bir hat. Sadece boğaz köprüsünden geçerken trafiğe karışıyor. O kısımda batarya devreye girse ve hat boyu da tramvay gibi tepeden elektriğini alsa ve elektrikli motoru olsa, sabit tork bandı her devirde yüksek tork mis gibi. Lpg, cng dizel derdi de yok. Salınım yok, bunu niye yapmazlar anlamam. Ürettir kardeşim kendine bir filo metrovay otobüsünü, hatta temsanın elektrikli otobüsü var, otur anlaş kur elektrik hattını da besle ordan otobüsü al sana mis gibi sistem. Buradan ibb ye hatta tüm büyük şehir belediyelerine duyurulur :)

D

Deniz Elmacı

Ziyaretçi
metrobüsün yenilenmesi şart yoksa istanbulluyu daha fazla kaldıramayacak

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım