Otomatik vites park halinde N'de kalsa Ne Olur?

man28

Asfalt Kurutucu
4 Haz 2019
103
41
695
34
Marka
Volvo
Ben manuelde hep viteste bırakırım kuzenimin honda integrasında böyle bir şey yaşadık. Arabayı benim evin önündeki hafif yokuş yere bırakmış eve geldi, abartısız 1 saat sonra dışarıdan bağırma çağırma sesleri duyduk araç 30 metre aşağıdaki durağa girmiş ve duraktaki 2 kadın kendini zor kurtarmış Allah korusun

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
N deyken anahtarın çıktığı, uyarı vermeyen arabalar var.

Manuelde de otomatikte de araba boşta bırakılmamalı, N'den P'ye almak saniyelik iş. Oldu da N'de unutuldu, mekanik olarak bir zarar vermez.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Ben birkaç kez babamın bizim golfte vitesi D’de unuttuğunu gördüm, anahtar falan çıkıyor yani.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,267
1
9,392
4,970
kocaeli
Trafikte vitesi N’ye alanlar var ya işsiz gibi :D
30 Saniyeden fazla durulacaksa N'ye alınması tavsiye ediliyor . Tavsiyeye uyulmazsa kısa vadede ısınıp hata verme , uzun vadede daha büyük sorunlara yol açabilir .

Eğer bu işsizlikse kesinlikle işsiz birinden araba almalıyım 😂

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,556
1
5,978
4,270
30 Saniyeden fazla durulacaksa N'ye alınması tavsiye ediliyor . Tavsiyeye uyulmazsa kısa vadede ısınıp hata verme , uzun vadede daha büyük sorunlara yol açabilir .

bence arabayla şanzımana bağlı, kullanıcıya da bağlı

Son düzenleme:

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Frene yarım basınca sıkıntı oluyor tam basınca n ye almaya gerek yok diyolar. Ben olsam alırım ama almayana da yanlış yapıyon diyemem

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen

Yoo hiç öyle bişey yok, frene tam basınca, autohold devreye girince zaten ayrılmış oluyor N’ye alınmış gibi oluyor, ben 3.5 saat trafik gördüm istanbulda, dümdüz D’deydi araç ısınma falan olmadı çünkü hep autohold devredeydi frene yarım basıp kavramayı zorlamadım.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım