Otomatik vites park halinde N'de kalsa Ne Olur?

man28

Senkromeççi
Beğeni Puanı
15
Marka
Volvo
Ben manuelde hep viteste bırakırım kuzenimin honda integrasında böyle bir şey yaşadık. Arabayı benim evin önündeki hafif yokuş yere bırakmış eve geldi, abartısız 1 saat sonra dışarıdan bağırma çağırma sesleri duyduk araç 30 metre aşağıdaki durağa girmiş ve duraktaki 2 kadın kendini zor kurtarmış Allah korusun

sputnik

Peace at home, peace in the world.
Beta Programı
Beğeni Puanı
11,635
N deyken anahtarın çıktığı, uyarı vermeyen arabalar var.

Manuelde de otomatikte de araba boşta bırakılmamalı, N'den P'ye almak saniyelik iş. Oldu da N'de unutuldu, mekanik olarak bir zarar vermez.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
Beğeni Puanı
757
Marka
Volkswagen
Ben birkaç kez babamın bizim golfte vitesi D’de unuttuğunu gördüm, anahtar falan çıkıyor yani.

kenblock

Panpa
Beta Programı
Beğeni Puanı
6,720
Trafikte vitesi N’ye alanlar var ya işsiz gibi :D
30 Saniyeden fazla durulacaksa N'ye alınması tavsiye ediliyor . Tavsiyeye uyulmazsa kısa vadede ısınıp hata verme , uzun vadede daha büyük sorunlara yol açabilir .

Eğer bu işsizlikse kesinlikle işsiz birinden araba almalıyım 😂

yty

Panpa
Stage 1
Beta Programı
Beğeni Puanı
4,470
30 Saniyeden fazla durulacaksa N'ye alınması tavsiye ediliyor . Tavsiyeye uyulmazsa kısa vadede ısınıp hata verme , uzun vadede daha büyük sorunlara yol açabilir .

bence arabayla şanzımana bağlı, kullanıcıya da bağlı

Son düzenleme:

Toprak38

Toprak
Foforitçi
Beta Programı
Beğeni Puanı
9,436
Marka
Skoda
Frene yarım basınca sıkıntı oluyor tam basınca n ye almaya gerek yok diyolar. Ben olsam alırım ama almayana da yanlış yapıyon diyemem

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
Beğeni Puanı
757
Marka
Volkswagen

Yoo hiç öyle bişey yok, frene tam basınca, autohold devreye girince zaten ayrılmış oluyor N’ye alınmış gibi oluyor, ben 3.5 saat trafik gördüm istanbulda, dümdüz D’deydi araç ısınma falan olmadı çünkü hep autohold devredeydi frene yarım basıp kavramayı zorlamadım.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
Beğeni Puanı
757
Marka
Volkswagen
Ha bide yanlış hatırlamıyosam N’ye alınca auto hold devreden çıkıyor.