Baris Inselel

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
2,170
624
1,920
Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) 2010-2019 yıllarını kapsayan araç satış verilerini açıklamasının ardından dikkat çeken bir otogaz (LPG) verisi de ortaya çıktı.
TÜİK verilerine göre son 10 yılda trafiğe kayıtlı araç sayısı yüzde 53 artışla 23 milyonu geçerken, LPG kullanan araç sayısı, 2 milyon 900 binden, 4 milyon 661 bine yükseldi. 2010’da otomobillerin yüzde 42,3’ü benzinliyken bu oran 2019’da yüzde 24’lere kadar geriledi.
10 yıllık değişim rakamlarını değerlendiren Kadir Örücü, “Otomotiv pazarı araştırma şirketi JATO, geçtiğimiz günlerde AB ülkelerindeki araç satış rakamlarını açıkladı. 2019 yılında yüzde 30’a gerileyen dizel satış rakamları, dizel yasaklarının Avrupa’daki satış rakamlarını etkilediğini ortaya koyuyor. Çevre ve insan sağlığını etkileyen dizel yakıtın...

Okumaya devam et...

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,621
1
5,104
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Eyvah. 4 milyon 660 bin araç, kısa zamanda motor yiyecek yani şimdi ? 🤔 :D

Lpg candır, bırakalım şu yukarıdaki muhabbetleri artık :)

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Eyvah. 4 milyon 660 bin araç, kısa zamanda motor yiyecek yani şimdi ? 🤔 :D

Lpg candır, bırakalım şu yukarıdaki muhabbetleri artık :)
Can da yine de benzinin yerini tutamaz, çok tartışılıyor. Ekonomik olarak çok iyi ama performans vs götürüyor bir miktar

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,621
1
5,104
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Can da yine de benzinin yerini tutamaz, çok tartışılıyor. Ekonomik olarak çok iyi ama performans vs götürüyor bir miktar
Türkiye'de pek yaygın olmayan, fiyatı da çok mantıklı olmayan kitlerle performans götürüsü bir yana, performans getirisi bile olabilir.

Fakat ülkemizde bu durum geçerli değil. Gene de şöyle diyelim. 100-120 sabit giderken benzin yakmamı gerektirecek bir durum yok. Yolumun çok büyük kısmını lpg ile yapıyorum. Gazlamak istediğimde bana daha çok benzin kalıyor. Daha ne isteyeyim ?

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Türkiye'de pek yaygın olmayan, fiyatı da çok mantıklı olmayan kitlerle performans götürüsü bir yana, performans getirisi bile olabilir.

Fakat ülkemizde bu durum geçerli değil. Gene de şöyle diyelim. 100-120 sabit giderken benzin yakmamı gerektirecek bir durum yok. Yolumun çok büyük kısmını lpg ile yapıyorum. Gazlamak istediğimde bana daha çok benzin kalıyor. Daha ne isteyeyim ?
Bu şekilde kullanmak mantıklı.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Bu TÜİK zamanında beni çok uğraştırdı ne gonuştuğunun gıymeti yog sinirliyim kendilerine

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım