Kaza yaptım, fikirlerinize ihtiyacım var

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Yani değişsem daha mı iyi diyorsunuz
Yani ona servis karar versin bence iki durumdaki fiyatı size söylerler siz karar verirsiniz. Ben ne olursa olsun servisde yaptırmanızı istiyorum. Satarken bence böylesi daha temiz. Serviste en azından hesap sorma ihtimaliniz oluyor ya da iş beğenmeme. Özel serviste böyle bir şansınız olacapını sanmam.

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Yani ona servis karar versin bence iki durumdaki fiyatı size söylerler siz karar verirsiniz. Ben ne olursa olsun servisde yaptırmanızı istiyorum. Satarken bence böylesi daha temiz. Serviste en azından hesap sorma ihtimaliniz oluyor ya da iş beğenmeme. Özel serviste böyle bir şansınız olacapını sanmam.
Hocam o zaman yarın bir Servise gideyim de artık bakalım onlar ne diyor. Zaten şimdi gibip 1 sağ kapı değişimine 10.000 den fazla isterlerse her türlü boyatırım ama 5000 civarına değişime daha sıcak gibiyim bakalım. Tabi eğer 1000tl falana boyarız derlerse o da hasar bakımından 2.elde daha iyi durur gibime geliyor

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Hepinize çok Teşekkür ederim. Eğer yazmak istediğiniz varsa yazın lütfen Bilginize ihtiyacım var İnşAllah sorunsuz hallederim

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Hocam o zaman yarın bir Servise gideyim de artık bakalım onlar ne diyor. Zaten şimdi gibip 1 sağ kapı değişimine 10.000 den fazla isterlerse her türlü boyatırım ama 5000 civarına değişime daha sıcak gibiyim bakalım. Tabi eğer 1000tl falana boyarız derlerse o da hasar bakımından 2.elde daha iyi durur gibime geliyor
Aynen ilk önce bir fiyat alıp sonra karar vermek daha iyi olur. Kapı için 10 bin almazlar. Ama şöyle bir sorun var metalik olduğu için parça boya atılamıyor kapı her halukarda tamami boyanacak yani.

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Aynen ilk önce bir fiyat alıp sonra karar vermek daha iyi olur. Kapı için 10 bin almazlar. Ama şöyle bir sorun var metalik olduğu için parça boya atılamıyor kapı her halukarda tamami boyanacak yani.
Hmmm. Hocam her türlü bu kapı komple boyanacaksa değişim sanki daha mı iyi

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Peki Hocalarım o fotoğrafta da görünüyor kapının altındaki kalın metal parçada lastiğe yakın tarafta bir beyazlık var. Onu nasıl yaparlar acaba oraya ne olabilir

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Hmmm. Hocam her türlü bu kapı komple boyanacaksa değişim sanki daha mı iyi
Parça fiyatları hakkında bilgim yok maalesef. Dediğim gibi teklif aldıktan sorna yazarsanız bence daha iyi olur. Kapı değişimi 4000 düzeltme 2000 derlerse tabi değişim daha mantıklı olur ama bilemediğin için fiyatları kesin değiştir diyemem.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Hocam vicdanen ben hatalı değilim ki ne yapabilirim Allah cana vermesin demekten başka bir şey gelmiyor elimden. Aslında bizdeki 2.el algı bozukluğu olmasa araçta yine bir şey yok da işte bizim millet cins
Arabayı üreten adam görse nası üzülür

• Üzgün
Tepkiler: kenblock

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,621
1
5,104
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Kaskoyu dusuk hasarlarda bozdurmanin anlami yok ki . Kaskonun en buyuk faydasi araba pert oldugunda arabanin o seneki guncel tutarini geri almak . Yuzde 60 hasarsizliga sahip biri kaskosunu bozdurursa 600 lira yerine seneye 1300 gibi birsey oder sonucta o parayi eninde sonunda cikarirlar
Eğer konu sahibi vatandaş haklıysa, hasarsızlık bozulmaz. Kasko ile gidersin, verirsin tutanağı dersin ki başlayın yapmaya. Firma arabayı yapar, meblağ kasko şirketine kesilir. Haklı çıktığında da kasko şirketin, parayı karşı tarafın sigortasından alır.

Kasko kullanmayınca veya sahibi olmayınca ne olur?

*Araba, kimin haklı kimin haksız olduğu belli olana kadar serviste yatar. O sırada ikame araç da verilmez.
*Haklı-haksız çıkınca ardından eksper gelir müsait vaktinde, şunu şunu değiştirin der. Adamlar da sonrasında değiştirir.
*Karşı tarafın trafik sigortasından işlem yapılırsa, yan sanayi parça kullanma hakları var. Kaskonuz işlem yapar da karşıya keserse orijinal parça kullanılıyor.

Başıma geldi. Park halinde çarpıldı. İkame arabamı aldım. (O da pert olsaydı, gene kasko ödüyordu) Kaskodan orijinal parçayla arabamı yaptırdım kısa sürede. Boş yere beklemedim. Hasarsızlığım da bozulmadı.

Sözüm meclisten dışarı: Dışarıda yaptırsam daha az paraya biterdi belki, yetkili servis olunca rakam arttı. Varsın artsın, adam gibi parça, adam gibi işçilik. Fotoğraflarını çeker koyarım bir yere. Sorana da aha kardeş kaza buydu derim. Hala daha sırf 1000 yerine tramerde 2000 görünce ağlanacak adam zaten artniyetlidir. Benim arabamdan uzak dursun. Koparacak yer arıyor demektir. Tramer kaydı yok diye titizlenen insanları da çok fazla anlayamam. Bir tane faça şahin ışıklarda yan yan gelir vurur, aşklar biter geriye hasar kayıtları kalır. İnsanın elinde olmayan şeyler bunlar.

Son düzenleme:

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
@msansertekin
Dediklerinize tamamen katılıyorum hocam. aynı şeyi bende yaşadım park halinda çarpıldı yapılana kadar araç verdiler. Hiçbie şekilde kafama takılan beni rahatsız eden bir durum yok. 5 yerine 10 gözüksün benim içinde dert değil alacak adam servis bakımlı geçmişi belli her şeyi şeffaf araç yerine tramersiz ağzı yüzü kaymış araç tercih ediyorsa buyursun onu alsın.

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Eğer konu sahibi vatandaş haklıysa, hasarsızlık bozulmaz. Kasko ile gidersin, verirsin tutanağı dersin ki başlayın yapmaya. Firma arabayı yapar, meblağ kasko şirketine kesilir. Haklı çıktığında da kasko şirketin, parayı karşı tarafın sigortasından alır.

*Araba, kimin haklı kimin haksız olduğu belli olana kadar serviste yatar. O sırada ikame araç da verilmez.
*Haklı-haksız çıkınca ardından eksper gelir müsait vaktinde, şunu şunu değiştirin der. Adamlar da sonrasında değiştirir.
*Karşı tarafın trafik sigortasından işlem yapılırsa, yan sanayi parça kullanma hakları var. Kaskonuz işlem yapar da karşıya keserse orijinal parça kullanılıyor.

Başıma geldi. Park halinde çarpıldı. İkame arabamı aldım. (O da pert olsaydı, gene kasko ödüyordu) Kaskodan orijinal parçayla arabamı yaptırdım kısa sürede. Boş yere beklemedim. Hasarsızlığım da bozulmadı.

Sözüm meclisten dışarı: Dışarıda yaptırsam daha az paraya biterdi belki, yetkili servis olunca rakam arttı. Varsın artsın, adam gibi parça, adam gibi işçilik. Fotoğraflarını çeker koyarım bir yere. Sorana da aha kardeş kaza buydu derim. Hala daha sırf 1000 yerine tramerde 2000 görünce ağlanacak adam zaten artniyetlidir. Benim arabamdan uzak dursun. Koparacak yer arıyor demektir. Tramer kaydı yok diye titizlenen insanları da çok fazla anlayamam. Bir tane faça şahin ışıklarda yan yan gelir vurur, aşklar biter geriye hasar kayıtları kalır. İnsanın elinde olmayan şeyler bunlar.
Haklısınız hocam ben de zaten her halükarda yetkili servise gideceğim yapacak bir şey yok. Yani şimdi sizden anladığım Ben yarın servise gideyim kimseye bakmadan kaskodan yapsınlar eğer ben hatalıysam zaten kasko ödüyor eğer değilsem karşıdan alıyor hasarsızlık bozulmuyor.
Peki ben servise gidince kasko şirketim olan Alianze geliyor mu benim onları aramam lazım mı yoksa direk servis mi herşeyi hallediyor?

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan

Sözüm meclisten dışarı: Dışarıda yaptırsam daha az paraya biterdi belki, yetkili servis olunca rakam arttı. Varsın artsın, adam gibi parça, adam gibi işçilik. Fotoğraflarını çeker koyarım bir yere. Hala daha sırf 1000 yerine tramerde 2000 görünce ağlanacak adam zaten artniyetlidir. Benim arabamdan uzak dursun. Koparacak yer arıyor demektir. Tramer kaydı yok diye titizlenen insanları da çok fazla anlayamam. Bir tane faça şahin ışıklarda yan yan gelir vurur, aşklar biter geriye hasar kayıtları kalır. İnsanın elinde olmayan şeyler bunlar.
Benim dedigim haksiz cikarsa idi zaten yahu belirttiydim mesajlar cok olunca baslik sahibinin karisti haliyle
İkame arac isteyebiliyorsunuz her halukarda bende kullanmistim ama full kaskoda bile yilda 2 hafta olacak sekilde.
Eksper konusunda cok sinirliyim ben . Bir cok farkli sigorta sirketim oldu genelde benzer insanlar calisiyordu gittigim serviste hepside degismesi gereken parcalara tamir zorlamasi yaptilar bu yuzden de servis isciligi cok cok yuksek yazmisti
Yan sanayi parca kullanimi icin genisletilmis kasko yaparsaniz sizin servisiniz orjinal kullaniyor karsi taraf odese bile . Sonra dava seklinde geri alinabiliyor . Benimde basima gelmisti allah kimseye yasatmasin ama zor isler gercekten ama bende islem bu sekilde olmustu (aksigorta vardi o zaman)

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Haklısınız hocam ben de zaten her halükarda yetkili servise gideceğim yapacak bir şey yok. Yani şimdi sizden anladığım Ben yarın servise gideyim kimseye bakmadan kaskodan yapsınlar eğer ben hatalıysam zaten kasko ödüyor eğer değilsem karşıdan alıyor hasarsızlık bozulmuyor.
Peki ben servise gidince kasko şirketim olan Alianze geliyor mu benim onları aramam lazım mı yoksa direk servis mi herşeyi hallediyor?
Hocam siz en iyisi kaskonuzu arayip sorun verilecek cevaplar farazi olmaya baslayacak bu sorulariniza :)

nacker

Profesör
12 Ocak 2019
433
809
1,645
İstanbul

+1 tecrübeyle sabit. Önüme kıran araca arkadan çarptık, adam bütün akrabalarını olay yerine çağırıp keyif keyifli sen arkadan çarptın kusurlusun tutanağa bile gerek yok git cebinden yaptır derken 15 gün sonra rapor çıktı şak %100 kusur karşı tarafın hatatat . Sigorta en yüksek hasarsızlıktaydı, cebimden çıkan ekstra hiç bir şey olmadı.

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
@msansertekin
Dediklerinize tamamen katılıyorum hocam. aynı şeyi bende yaşadım park halinda çarpıldı yapılana kadar araç verdiler. Hiçbie şekilde kafama takılan beni rahatsız eden bir durum yok. 5 yerine 10 gözüksün benim içinde dert değil alacak adam servis bakımlı geçmişi belli her şeyi şeffaf araç yerine tramersiz ağzı yüzü kaymış araç tercih ediyorsa buyursun onu alsın.
Hocam ben de forumlarda arabama hangi yağı koysam diye saatlerce araştırma yapan en kaliteli yağı filtreyi kullanmaya çalışan motor ısınmadan devri arttırmayan tertemiz binen Yetkili servis dışında işlem yaptırmayan araç altyapısı bozulmasın diye asfalttan çıkarmayan dışını kaliteli kimyasalla içini kaliteli kumaş temizleyici ile temizleyen adamım. Lakin işte bizdeki 2.el algısı o kadar bozukki şimdi benim aracımda aslında bir şey yok alt tarafı kapı motoru sağlam alt takımı sağlam tertemiz ama İlana koysam kimse buna bakmayacak gidecek hasarsız diye eşek gibi kullanılmış araba alacak benim de canımı sıkacak.

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Benim dedigim haksiz cikarsa idi zaten yahu belirttiydim mesajlar cok olunca baslik sahibinin karisti haliyle
İkame arac isteyebiliyorsunuz her halukarda bende kullanmistim ama full kaskoda bile yilda 2 hafta olacak sekilde.
Eksper konusunda cok sinirliyim ben . Bir cok farkli sigorta sirketim oldu genelde benzer insanlar calisiyordu gittigim serviste hepside degismesi gereken parcalara tamir zorlamasi yaptilar bu yuzden de servis isciligi cok cok yuksek yazmisti
Yan sanayi parca kullanimi icin genisletilmis kasko yaparsaniz sizin servisiniz orjinal kullaniyor karsi taraf odese bile . Sonra dava seklinde geri alinabiliyor . Benimde basima gelmisti allah kimseye yasatmasin ama zor isler gercekten ama bende islem bu sekilde olmustu (aksigorta vardi o zaman)
Full Kasko Hocam Orjinal parça Ve Tamir değil Değişim hakkım var diye biliyorum

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Zaten forumdakiler elinden geldigince cevapladilar hocam tekrardan gecmis olsun artik bizler ne desek bos gerisi sigortaya servise ve size kaldi
Sağolun Hocam Yarın Kaskoyu arayıp gideceğim bakalım sizleri bilgilendiririm sorum olursa sorarım cevaplarsanız sevinirim

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Hocam ben de forumlarda arabama hangi yağı koysam diye saatlerce araştırma yapan en kaliteli yağı filtreyi kullanmaya çalışan motor ısınmadan devri arttırmayan tertemiz binen Yetkili servis dışında işlem yaptırmayan araç altyapısı bozulmasın diye asfalttan çıkarmayan dışını kaliteli kimyasalla içini kaliteli kumaş temizleyici ile temizleyen adamım. Lakin işte bizdeki 2.el algısı o kadar bozukki şimdi benim aracımda aslında bir şey yok alt tarafı kapı motoru sağlam alt takımı sağlam tertemiz ama İlana koysam kimse buna bakmayacak gidecek hasarsız diye eşek gibi kullanılmış araba alacak benim de canımı sıkacak.
Sen bildiğinden şaşma dostum. her malın bir alıcısı çıkar o kadar düşünme.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım