FD6 nasıl pert oldu, oynat bakalım!

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Ayrıca eşiniz dostunuz FD6 alacak olursa aklınızda olsun, benim araç ilk siparişlerden 124. araçtı. Şase no 000124 ise uzak durun, çünkü sigorta şirketi aracı sattı :)
Kim toplar, kim biner bilmem ama o araba bir daha düz giderse tebrik ederim o ustayı.
Ne var hocam onu toplamakta arkadan kazalı bir FD6 olsun yeter :D

hacioglukaan

Asfalt Kurutucu
7 Eyl 2016
47
118
685
Bursa
Marka
Fiat
Biz arabada 5 kişiydik. Arkada 3 kişi oturuyorduk ben de ortadaydım. Arkada 3 kişi olduğumuz için kaza sırasında sabit kalabildik o yüzden kimse yaralanmadı. Yolda gizli buzlanma varmış araç kaymaya başladığında hızımız 120-130 civarıydı en son gördüğüm. Araç spin atmaya başlayınca hızı düştü ve önce yolda ki uyarı tabelasına sol arka kapıdan vurdu. Ben arkadaşın kafasından tutup kucağıma doğru eğmesem cam yüzüne patlıyordu. Sonra yol ortasında ki çukura falan girdi araba derken bir kaç saniye sürdü kaza. Araçtan indiğimizde ensemizde içimizde hep cam parçaları vardı. Aracı kullanan arkadaş da çok sever oversteer falan yapmayı. Zaten onu yapmaya çalışırken yerde buzlanma olduğunu fark etmeyince oldu bu kaza. Velhasıl ben de o günden sonra hep dikkatli sürerim. Gazlayacağım zaman 2-3 defa düşünürüm. O kazadan önce yapmadığım saçmalık kalmazdı. Dedim ya insan başına gelmeyince akıllanmıyor bazen. Umarım insanlar başlarına gelmeden akıllanmayı becerebilir bir gün.
Benim sebep o anki oynaşma değil ya, yüksek hız ve tır şöförünün aynaya bakmadan çıkması tamamen. Ama sizin kazayı da anladım, kompleksmiş.

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Çok hasar var, ciddi bir şeyler atlattığın belli.
Eminim etkilenmişsindir bu yüzden araba kullanmaktan vazgeçme derim kazadan bir sonuç çıkartıp öyle devam et, her pilotun hızlandıktan sonra bir uçak kazası olur, onun gibi düşün.
Tecrübe kazanmış oldun.

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Kaan kardeşim çok geçmiş olsun. Bir tecrübe oldu sana bu.

Araç seni baya iyi korumuş.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Çok geçmiş olsun, şükür sizde bir şey yok. Araba da son görevini yapmış sizi korumuş, bununla geçmiş olsun.
O kaza gecesi bitmiyor, gece kalkıp pencereden dışarı bakıp belki de rüyaydı dedikten sonra arabanın orada olmaması falan çok üzücü bir durum.

Öncesinde deliler gibi kullanırken kaza sonrası mantıklı gazlamaya başlıyor insan. Hayattaki her şey bir derstir, o dersi almazsak eğer aynı şeyi tekrar tekrar yaşarız.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,827
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Öncelikle geçmiş olsun,bunların her biri maalesef acı da olsa tecrübe katıyor insana.Arabaya gelince,o araba toplanır neler neler topluyor ustalar :) Kaza anında Sprinter'i seçmeniz ve Sprinter'in sürücüsünün bu denli sakin ve iyimser olması büyük şans.Maalesef ne zaman ne olacağını bilemiyoruz,bu yüzden her daim tedbirli olmakta fayda var,gazlarken ne zaman nerede gazlanacağını çok iyi kestirmek lazım ve sonuçlarını bilerek gazlamak lazım.

hacioglukaan

Asfalt Kurutucu
7 Eyl 2016
47
118
685
Bursa
Marka
Fiat
Baya güç açığa çıkmış yav takla atmış kadar olmuş.
Kazadan sonra gece kemerin sıkma yeri eminim uyutmamıştır, geçmiş olsun.
Evet uyutmuyor, teşekkür ederim.

Çok geçmiş olsun, allah daha beterini göstermesin.
Teşekkürler, hiçbirimize göstermesin.
Kaan kardeşim çok geçmiş olsun. Bir tecrübe oldu sana bu.

Araç seni baya iyi korumuş.
Teşekkürler emekçi adam.

Çok geçmiş olsun, şükür sizde bir şey yok. Araba da son görevini yapmış sizi korumuş, bununla geçmiş olsun.
O kaza gecesi bitmiyor, gece kalkıp pencereden dışarı bakıp belki de rüyaydı dedikten sonra arabanın orada olmaması falan çok üzücü bir durum.

Öncesinde deliler gibi kullanırken kaza sonrası mantıklı gazlamaya başlıyor insan. Hayattaki her şey bir derstir, o dersi almazsak eğer aynı şeyi tekrar tekrar yaşarız.
Teşekkürler, Honda plaza benim eve 48 km. Dayımın arabasını isterken anladım o durumu :(

Öncelikle geçmiş olsun,bunların her biri maalesef acı da olsa tecrübe katıyor insana.Arabaya gelince,o araba toplanır neler neler topluyor ustalar :) Kaza anında Sprinter'i seçmeniz ve Sprinter'in sürücüsünün bu denli sakin ve iyimser olması büyük şans.Maalesef ne zaman ne olacağını bilemiyoruz,bu yüzden her daim tedbirli olmakta fayda var,gazlarken ne zaman nerede gazlanacağını çok iyi kestirmek lazım ve sonuçlarını bilerek gazlamak lazım.

Teşekkür ediyorum. Evet dediğiniz gibi nerede ve ne zaman olduğu çok önemli ama asıl mevzu asla %100 gitmemek hep bir tolerans bırakmak lazım(mış). 20 yıldır gidip geldiğim yol aslında ama.

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,006
1
1,038
2,570
Ankara
Marka
BMW
çok geçmiş olsun. allah seni ailene ve sevdiklerine bağışlamış öyle düşünelim. allah kimseye ve sana bir daha göstermesin böyle bir şeyi.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Geçmiş olsun.
Ayrıca şunı da ekleyeyim, şaşırtıcı dipnot.
Ben indiğimde araç çalışıyordu, girip kendim kapattım.
Ayrıca eşiniz dostunuz FD6 alacak olursa aklınızda olsun, benim araç ilk siparişlerden 124. araçtı. Şase no 000124 ise uzak durun, çünkü sigorta şirketi aracı sattı :)
Kim toplar, kim biner bilmem ama o araba bir daha düz giderse tebrik ederim o ustayı.
Toplanır bu araba bişeyi yok. Onarılmış airbag'lerle dirençli kemerlerle oyna devam :)

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Büyük geçmiş olsun ciddi bir kaza atlatılmış.Kimsenin burnunun kanamaması sevindirici olan.Eğer bilinçli bir sürücü olmaya çalışmaktan vazgeçmezseniz tecrübe barınıza ciddi katkı yapmıştır bu durum bir de böyle bakın.
Evet bu araba sanayide toplanacak yine aileler bizler gibi genç sürücülerin ilk tecrübesi vs olmaya devam edecek.Ama bir kere bir insanın hayatını kurtaran araba bu şansı diğer kullanıcalara tanıyamayacak bir kaza geçirmiş.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım