Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
Testi izleme fırsatı bulamadım. Fiyat konusunda merak ettiğim bir durum var.
2.5 L Plug In Hybrid Kuga liste fiyatı 1.1 M TL
1.5 L Plug In Hybrid Discovery Sport 309 Bg 540 Tork 850k-1M Tl arası.

2.5L vergisi ile gelen bir araba ile 1.4 L vergisi ile gelen bir araba nasıl aynı fiyat olabilir.
300 Bg sunan Discovery Sport bile daha uygun.

Piyasa araştırması yapamayan birini avlamaya gidilmiş :)

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Ha seri bir düzenleme yapayım fotoğraflara dikkatli bakarsanız arka camlarda otopark stickeri görmeniz mümkün 7ve3 numaralı fotoğraflarda :D
1600262644964.png

Fotoğrafı da şöyle bırakalım..

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
ya bu arada ben mi kaçırdım bilemiyorum ama bu araba niye 1.2m TL ?
Motor hacmi yüksek değil .. .. yurtdışında normal Passattan (1.5TSI) yaklaşık %25 daha pahallı... şu anda normal bir passat 440k civarı sanırım .. aynı oranla 550k falan olması gerekmiyor mu ... ben neyi atladım .. ?!?
Yurtdışı konusunda en iyisini yapmışsınız umarım mutlu olursunuz hocam. Fiyata gelince doğuşun diğer arabaları uygun göstermek bunuda getirmemek için atmış olduğu bir adım olabilir

noyanyn

Noyan Yenicelioglu
Taklacı Güvercin
15 Mar 2018
33
102
385
istanbul
Marka
Volvo
Kendi ayağımıza sıkmakta üstümüze yok otomobil piyasasının yükseltilmesi konusunda. Arz talep düştüğü an aslında her şey sona erecek.

Ancak anladığım kadarıyla bu ikinci el durumu yukarıdakilerininde işine geliyor gibi.

Şöyle ki;

Otomobil sektöründe satış rakamlarının tartışıldığı ve piyasaların konuşulduğu her ay ya da iki ayda bir bir toplantı olur. Geçtiğimiz aylarda bu toplantıların bir tanesinde ikinci el piyasası için, " faturası kesilen sıfır aracın 6 ay içinde satılması halinde, mücbir sebep gösterilmediği takdirde ek vergiye tabi olsun " dedim..

Otomotiv sektörünün başındaki x kişiler diyelim.. ilk biz karşı çıkarız. İnsanların satın alma ya da satma konularına karışılmaz vs vs dediler.

Sonuç:

O gündür bugündür toplantıya çağrılmıyorum :D

off the record

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Bu aracın sınırlı getirilmesi ile ilgili, tüm maliyetlerin (nakliye, personel eğitim, yedek parça, bu araca özel ruhsatlandırıma giderleri vs) bu 7 arabaya giydirilmesi durumunda fiyat böyle uçmuş olabilir lakin nerede 1.2m yazdığını da merak etmiyor değilim. Dünya gözüyle gören oldu mu bu rakamı ?

FuckTheFuelEconomy

Ali
Panpa
Destekçi
14 Ocak 2018
550
1,228
2,520
İstanbul
Marka
Hyundai
Bu aracın sınırlı getirilmesi ile ilgili, tüm maliyetlerin (nakliye, personel eğitim, yedek parça, bu araca özel ruhsatlandırıma giderleri vs) bu 7 arabaya giydirilmesi durumunda fiyat böyle uçmuş olabilir lakin nerede 1.2m yazdığını da merak etmiyor değilim. Dünya gözüyle gören oldu mu bu rakamı ?
0 yakınken hepsi birden ilandaydı fiyatları oldukça uygundu kesinlikle 1.2M yada 720K değildi.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Zevkler ve renkler tabi ki degisebiliyor ama bence fiyatina yonelik elestiriler biraz agir. Bugun bir bmw, mercedes bile aldiginizda milyona yakin fiyatlar istenebiliyor. Passat'in onlardan neyi eksik ? Ustelik donanimi da onlardan daha zengin oldugu dusunuldugunde bu parayi veririm ben. 1.2 milyonun icinde prestij de var bir kere. Masanin ustune Passat anahtari koydugun vakit bmw, mercedes anahtarlari cebe girer. Hele Audi, Jag, Volvo falan bunlari saymiyorum bile. Passat'a bineceksen, boyle bir aracin agirligini tasiyabileceksen vereceksin o parayi. Herkes bu aracin agirligini tasiyamaz.

Son düzenleme:

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,630
2,856
4,020
İstanbul
Marka
Yok
Zevkler ve renkler tabi ki degisebiliyor ama bence fiyatina yonelik elestiriler biraz agir. Bugun bir bmw, mercedes bile aldiginizda milyona yakin fiyatlar istenebiliyor. Passat'in onlardan neyi eksik ? Ustelik donanimi da onlardan daha zengin oldugu dusunuldugunde bu parayi veririm ben. 1.2 milyonun icinde prestij de var bir kere. Masanin ustune Passat anahtari koydugun vakit bmw, mercedes anahtarlari cebe girer. Hele Audi, Jag, Volvo falan bunlari saymiyorum bile. Passat'a bineceksen, boyle bir aracin agirligini tasiyabileceksen vereceksin o parayi. Herkes bu aracin agirligini tasiyamaz.
Aynen abi BAZZAT yani ismi yeter

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,267
1
9,392
4,970
kocaeli
foruma kaydolan herkesin üyeliği onaylansa idi , bu başlıkta şöyle mesajlar görürdük herhalde :

" Cereyanlı Passat alacağıma gider Peugeot 508 alırım , hemde 5(beş) tane ! "

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
foruma kaydolan herkesin üyeliği onaylansa idi , bu başlıkta şöyle mesajlar görürdük herhalde :

" Cereyanlı Passat alacağıma gider Peugeot 508 alırım , hemde 5(beş) tane ! "
Büyük ihtimalle. Bu aralar çok fazla kayıt gelmeye başladı yine. Anlamıyorum gerçekten nasıl böylesine işsiz olabiliyorlar hayret ediyorum.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım