Baris Inselel

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
2,170
624
1,920
Samsun Büyükşehir Belediyesi ve ASELSAN yeni bir projede bir araya geliyor. Buna göre şehirler ve trafik sistemleri daha akıllı işleyişe sahip olacak.
ASELSAN ortaklığı ile hayata geçirilen  ‘akıllı şehir’ projesiyle başta trafik olmak üzere birçok problemin çözülmesi hedefleniyor.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Samsun’u her alanda marka kent haline getirmek için çalışmalarımız sürüyor. Şehrimizdeki trafik problemine kökten çözüm getirmek için ASELSAN ile akıllı şehir projesini yürütüyoruz. Bu proje kapsamında hem trafik akışını hızlandırırken hem de kavşakları akıllandırıp, geometrik yapılarını modernize ederek işlevselliği artırılacak. Proje kapsamında ayrıca olası kazaların önüne geçebilmek, kara noktalardaki kazaları düşürebilmek için kırmızı ışık, hatalı parklar gibi denetim altyapısı da oluşturulmuş olacak” 
“Atatürk Bulvarı, Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı, 100. Yıl Bulvarı ve Abdullah Gül Bulvarı’ndaki kavşaklarda yapacağımız çalışmalar ile gerçek zamanlı müdahale...

Okumaya devam et...

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,944
5,020
github.com
Marka
BMW
Taksiciler ve dolmuşçular trafikten men edilmeden çok zor. Bu güruha meydan okuyabilecek yapay zeka derin öğrenme vs bilimum teknolojinin çıkmasını da içinde bulunduğumuz yüzyılda beklemiyorum

Alper45

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,075
3,074
4,070
26
Yapay zeka çökerse ne olacağı konusunu düşünmüşlerdir herhalde, Türkiye'de olası bir ihtimal😂

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,816
2,085
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Teknoloji tabi ki belli bir noktaya kadar geliştirme ve iyileştirme sağlar.Ancak sürücülerimiz bilinçlenmedikçe trafik sorunları asla tamamen ortadan kalkmayacaktır.

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,816
2,085
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Uzun yolda sol şeritten ''normal'' hızda ilerlerken sağ şeridin dolu olduğunu göre göre arkadan ısrarla selektör yaparak aracın dibine kadar giren ve bunu ego tatmini için yapanlara bir çözüm bulunursa dua ederim.

frank

Asfalt Kurutucu
19 Eyl 2016
8
7
535
Bunlar güzel hareketler. Ancak önce insanlara trafik kuralları ve trafikte nasıl davranmaları gerektiği öğretilse ondan sonra bu tip teknolojik destekler faydalı olacaktır. Kamu spotları, sıkı denetim ve cezalar ile Türkiye'de bile insanların kısa sürede trafik kurallarını öğrenip uymaya başlayacağını düşünüyorum. 1-2 kere ceza yiyen adamın kuralı öğrenmek ve uygun davranmaktan başka çaresi yok. Bu, hem trafiğin çok daha yaşanabilir olmasını sağlayacak hem de büyük can ve mal kayıplarının önüne geçecektir. Ama bu yapılmıyor Türkiye'de. Neden anlayabilmiş değilim.

frank

Asfalt Kurutucu
19 Eyl 2016
8
7
535
Bunlar güzel hareketler. Ancak önce insanlara trafik kuralları ve trafikte nasıl davranmaları gerektiği öğretilse ondan sonra bu tip teknolojik destekler faydalı olacaktır. Kamu spotları, sıkı denetim ve cezalar ile Türkiye'de bile insanların kısa sürede trafik kurallarını öğrenip uymaya başlayacağını düşünüyorum. 1-2 kere ceza yiyen adamın kuralı öğrenmek ve uygun davranmaktan başka çaresi yok. Bu, hem trafiğin çok daha yaşanabilir olmasını sağlayacak hem de büyük can ve mal kayıplarının önüne geçecektir. Ama bu yapılmıyor Türkiye'de. Neden anlayabilmiş değilim.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Trafikçiler kafelere oturup çaylanacağına, eline megafon alıp trafikteki avareleri tokatlasa bahsedilen sorunların bir çoğu düzelir zaten. Onun dışında Aselsan Antalya'ya da bir proje getirse ne güzel olur. Yeşil dalga denen bir şey yok şehirde, bazı rotalar var insanlar trafik ışıklarına sinirden kalp krizi geçirecek duruma geliyor neredeyse.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım