Baris Inselel

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
2,170
624
1,920
Güney Koreli otomobil üreticisi KIA yeni logosunu ve sloganını tanıttı. KIA’nın uzun süredir yeni logo ve sloganını tanıtacağı biliniyordu. Yeni yıl itibari ile yeni logo ve sloganını kullanmaya başlayacak firma “İlham Veren Hareket” sloganıyla karşımıza çıkacak.
Koreli otomobil üreticisi KIA, 2020 Cenevre Otomobil Fuarı‘nda markanın görsel kimliğinin yenileneceğini söylemişti. Markanın bu kapsamdaki ilk yenilikleri ise yeni logo ve slogan oldu. ‘Şaşırtan Güç’ sloganının yerini ‘İlham Veren Hareket’ alırken, markanın logosu da radikal şekilde yenilendi.
Markanın önceki logosunda harfler birbiriyle aynı ve daha okunaklı bir yapıdayken yeni logoda ise harfler birleşik şekilde sıralanıyor. Yeni logoyu ilk olarak hangi araçta göreceğimiz açıklanmazken, logonun Şubat ayında satışa sunulacak KIA K7 Cadenza’da kullanılacağı tahmin ediliyor.
KIA’nın marka için yaptığı bu yenilik, gelecekteki planlarının da bir parçası niteliğinde. Elektrikli araçlara yönelim gösteren marka, bu değişimi...

Okumaya devam et...

Moderatör tarafında düzenlendi:

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Yeni-Eski
kia-sessiz-sedasiz-yeni-logoya-gecti_main_1576761393.jpg.jpg

Güzel olmamış, eskisi daha iyiydi.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Amblem tam Koreli işi olmuş. Biraz daha zorlasalar Kore alfabesine uydurabilirlerdi. KIA'yı korece yazsalar en azından altında bir mantık olurdu. İlginç seçim vesselam.

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,131
1
3,131
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
34 yaşımda bi heves grafik tasarım bölümü kazanmıştım. aha bu logoyu tasarlayan abilerle aynı kafada öğretim görevlilerini görünce daha gitmedim. bölüm başkanı kördü, demek o da böyle bi logo tasarlamış

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım