Baris Inselel

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
2,170
624
1,920
Koronavirüs vakalarının tekrar artış göstermesi ile birlikte hali hazırda içinde bulunduğumuz bir tam kapanma sürecine girdik. Peki bunun sonucunda otomobil fiyatları nasıl etkilenecek?
Koronavirüsün otomotiv sektörüne olan etkileri devam ediyor. Ülkemizde 29 Nisan 2021’de başlayan tam kapanmanın Ramazan Bayramı’ndan sonra 17 Mayıs 2021’de tamamlanması ile sıfır ve ikinci el araçlarda ertelenen taleplerin artması ve bununla beraber, üretimde bir süredir yaşanan aksaklıkları da değerlendirdiğimizde fiyatlarda hareketlilik bekleniyor. Kapanma süreciyle birlikte otomobil ilanlarındaki araçların, ilanda kalma sürelerinde yaşanan artışlar da bu görüşü destekler nitelikte. 
Otomobil markalarının global yöneticileri de ikinci çeyreğin ilk çeyreğe göre daha zorlu geçeceğini ifade ederken, çip krizi ve bazı tedarik sıkıntıları gibi konular sıfır km araçlardaki tedariği olumsuz etkileyecek gibi görünüyor. Bu durumda sıfır araçlar ile birlikte 2. el araç fiyatlarındaki dalganlanma da artış...

Okumaya devam et...

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,363
2
2,945
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Maalesef arttılar bile. Baktığımız araçlardan C-Estate'in liste fiyatı 707'den 749bine çıktı bile :confused:

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,639
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
O gün de o paraya 450 bin daha koyulur Bazsat alınır.

Kesinlikle ama bence araç fiyatları hak edilen seviyede değil , çünkü üretim maliyetlerini göz önüne alınca bunun argesinden üretim hattına fabrikasından bilmem neresine kadar hepsi maliyet , dediğim gibi ben isterim ki en baz egea 250.000 TL civarlarında olsun.

Son düzenleme:

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,827
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Artmazsa ayıp eder,ülkedeki en ufak gündem araba fiyatlarına yansır olmuş.Artsın bakalım alan memnun satan memnun demek ki.

Bedirhan51

Bedirhan ÖZDEMİR
Profesör
19 Şub 2019
69
75
1,010
22
Muğla
Marka
Fiat
Artmazsa darılırım, neyin hayalini kursak iyice tırmandırdılar. Daha birkaç ay önce buradan da söyleyip 35 bin tlye aldığımız palio bugün 45 bin(!) ediyor sözde. Ben isterim ki 10 bine satayım 30a 2010 linea alayım ama cidden şaka gibi bir piyasa var ve her girip baktığımda insaf diyorum. Keza (kendi arabam olduğundan ve rahatlıkla gömebileceğimden palio diyorum) bugün milattan önceden kalma tek nokta enjeksiyonlu, gitmeyen, yakan 1.4 20 yaşında bir arabaya 45 bin değer biçiliyor. 60 yazanlar da var ama artık o başka bir kafa, biz o seviyelere çıkamayız :)

Bedirhan51

Bedirhan ÖZDEMİR
Profesör
19 Şub 2019
69
75
1,010
22
Muğla
Marka
Fiat
Artmazsa darılırım, neyin hayalini kursak iyice tırmandırdılar. Daha birkaç ay önce buradan da söyleyip 35 bin tlye aldığımız palio bugün 45 bin(!) ediyor sözde. Ben isterim ki 10 bine satayım 30a 2010 linea alayım ama cidden şaka gibi bir piyasa var ve her girip baktığımda insaf diyorum. Keza (kendi arabam olduğundan ve rahatlıkla gömebileceğimden palio diyorum) bugün milattan önceden kalma tek nokta enjeksiyonlu, gitmeyen, yakan 1.4 20 yaşında bir arabaya 45 bin değer biçiliyor. 60 yazanlar da var ama artık o başka bir kafa, biz o seviyelere çıkamayız :)
Ek olarak araba fiyatları bence artar. Çip kriziydi, üretim aksamasıydı, geçen yıldan kalan modellerin bitmesiydi derken yine arz talep zincirinde aksamalar olması kaçınılmaz bence. Sonuç olarak 19 yaşımdayım punto hayali kuruyorum (kötü demiyorum asla) ve uzuuun bir süre daha hayal olmayı sürdürecek galiba.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik daralma, kötü gidişat, dünyada patlak veren pandemi, üretimde yaşanan aksaklıklar v.s gibi iç - dış bir sürü sorun varken, ortada kaotik bir durum varken fiyatlar niye düşsün, neye göre düşsün ? Kaotik ortamlarda ne otomobillerin ne de diğer tüketim mallarının fiyatları düşer. Kaos ancak pahalılık getirir.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Yalandan düşük tutulmaya çalışılan döviz kurları, ekonomik buhran nedeniyle artacak, kur artışına bağlı olarak fiyatlar da mecbur artacak. Öyle arz talep dengesi filan bu durumu kurtarmaz.
Çok kısa sürede kripto para zenginleri türedi. Kimseye satamasalar arabaları bu arkadaşlara satabilirler.

mtb_rider

Mustafa Özer
Panpa
6 Eyl 2020
780
1,494
2,520
37
Sakarya
Marka
Kia
Umarım tahmin konusunda hepimiz yanılır siz haklı çıkarsınız.Yoksa sıfır araba almak benim için hayal olacak.

Keyfini kaçırmak istemezdim ama bu mümkün değil. Düşmesi için geçerli tek bir sebep yok.

Döviz ve değerli madenler kendini fiyatladı. Kredi faizleri bir noktaya oturdu. İnsanlar bu duruma göre bütçelerini ayarlayıp tam gaz yüklenecekler sıfır araç alımına.

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
514
923
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
Kapanmada satılamayıp elde kalan arabalar bitene kadar sabit ya da düşüş, sonra araba kalmayınca yükseliş görüyorum ufukta...

fnalkan

Profesör
19 Nis 2019
55
112
1,060
36
KADIKÖY
Marka
Citroen
Daha dün egea 100 tl olmuş diye şok yaşarken şimdi 100 tl ye araç kalmadı, maalesef yakın zamanda egea 200 tl den başlıyor denildiğinde şokella şoku yaşayacağız ve egeanın 140 dan başladığı bu günleri de özleyeceğiz gibime geliyor :(

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım