En Son Ne Aldınız?

erkal99

Erkal
Profesör
18 Eyl 2016
432
445
1,445
İstanbul
180 bin kmde lpgsiz benzinli 1998 E46 320i Otomatik, aileye araç olarak aldık bakalım Allah utandırmasın.

Ona buna değil de şu piyasa da ötvden sonrasına kalmamak için oldukça acele ettik, vakit olmamasına rağmen hummalı olarak kısa sürede aldık. Benzinli ve çok el değiştirmemiş bir araç lpg takıp takmamamız vs zamana bağlı belirlenecek. Gönlüm bununda Sierra gibi lpgsiz kalmasından ama bilemiyoruz nasip.

Klişe lafı edip kaçıyorum “araç almak da satmak da zor.”
Hayırlı olsun, Allah kaza bela göstermesin.
Dediğiniz gibi araç almak da satmak da zor 14 eylül'de aracımızı sattık ,alacak araba bulamıyoruz bayilerde sıfır araç bulmak imkansıza yakın 2.el baktığımız araçlarda sorunlu çıktı. Umarım fiyatlar daha fazla artmadan araç bulabiliriz.

Alper45

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,066
3,046
4,070
26
180 bin kmde lpgsiz benzinli 1998 E46 320i Otomatik, aileye araç olarak aldık bakalım Allah utandırmasın.

Ona buna değil de şu piyasa da ötvden sonrasına kalmamak için oldukça acele ettik, vakit olmamasına rağmen hummalı olarak kısa sürede aldık. Benzinli ve çok el değiştirmemiş bir araç lpg takıp takmamamız vs zamana bağlı belirlenecek. Gönlüm bununda Sierra gibi lpgsiz kalmasından ama bilemiyoruz nasip.

Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin. Temiz olduktan sonra sunroof, xenon vs. çok da önemli değil diye düşünüyorum. Turşusu çıkmış E46 çok fazla malesef, onlarca arabanın içinden temiz olanını bulmak zor olmuştur.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Hayırlı olsun, Allah kaza bela göstermesin.
Dediğiniz gibi araç almak da satmak da zor 14 eylül'de aracımızı sattık ,alacak araba bulamıyoruz bayilerde sıfır araç bulmak imkansıza yakın 2.el baktığımız araçlarda sorunlu çıktı. Umarım fiyatlar daha fazla artmadan araç bulabiliriz.

Fiyatlar özellikle son 2 haftada araçlar satılsa da satılmasa da bilinçli olarak arttırılıyor. 2 hafta önce baktığımız Fiesta 149 yazarken şimdi satamadığı halde 156 yazmış daha da arttırma derdinde özellikle galericiler bunu çok yapıyor. Binicilerse arabayı gözden çıkardığı için bakımsız bırakıyorlar haliyle onlar da problem yaşatıyor. Umarım gönlünüze göre bir araç alırsınız.

En son geçen hafta g20 aldım. Ama şu aracı her gördüğümde içimde kalanlar listesi geliyor aklıma :)

G20'de benchmark konumunda zaten iyi olan F30'un üstüne katmış bir araç çok güzel tercihte bulunmuşsunuz, kazasız belasız sürüşler dilerim. Bizim de zamanında içimizde kalan bir araçtı E46 sahibi olduk ama kısa sürede sattık bir şey anlamamıştık nasip bunaymış.

Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin. Temiz olduktan sonra sunroof, xenon vs. çok da önemli değil diye düşünüyorum. Turşusu çıkmış E46 çok fazla malesef, onlarca arabanın içinden temiz olanını bulmak zor olmuştur.

Aynı mantıkta ilerledik, kolay olduğu yer de oldu olmadığı yer de oldu. BMW'ciler bu tarz araç aramadığı için kolay nadir bulunan bir kombinasyon olduğu için de zor oldu. Renk sunroof vs vs çok takılmadık ama çok garip bir donanım listesi bulunuyor. Isıtmalı hafızalı elektrikli ön koltuklarla xenon var deri döşeme var cruise control yağmur sensörü park sensörü vs var ama arkada oturan adam camı çevirerek açacak :D .

Son düzenleme:

coyote

Asfalt Kurutucu
27 Haz 2019
40
18
595
Ankara
Marka
BMW
G20'de benchmark konumunda zaten iyi olan F30'un üstüne katmış bir araç çok güzel tercihte bulunmuşsunuz, kazasız belasız sürüşler dilerim. Bizim de zamanında içimizde kalan bir araçtı E46 sahibi olduk ama kısa sürede sattık bir şey anlamamıştık nasip bunaymış.

G20'nin alt devirleri baya ölü sadece.

Teşekkür ederim, ek olarak keyifli sürüşler dilerim.

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,769
2,050
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet

Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin.Hayırlı olsun.

rmzn

Taklacı Güvercin
18 Eki 2021
35
25
345
Bursa

Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın şu ortamda benzinde devam etmek zor gerçekten.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford

theberat

Berat K.
Takipçi
24 Eki 2021
2
3
20
28
Kayseri
Marka
Mazda
Çok teşekkür ediyorum, aynen bence de büyük bir avantaj.

Aynen öyle ilk etapta aklımızda yok zaten teşekkür ediyorum iyi dilekleriniz için Allah daha iyilerini isteyenlere nasip etsin.

Ekli dosyayı görüntüle 37320

Bu da bi spoiler olsun 😂
Maşallah sırf kadrandan tertemiz bir araç olduğu belli oluyor. Allah kaza bela vermesin, güle güle kullanın. Ve LPG ucuzlasa bile taktırmanızı önermiyorum, her ne kadar yakıyor olsa da şu güne kadar güzelliğinden ödün vermemiş bir aracın motoruna yazık etmek yakışmaz.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Maşallah sırf kadrandan tertemiz bir araç olduğu belli oluyor. Allah kaza bela vermesin, güle güle kullanın. Ve LPG ucuzlasa bile taktırmanızı önermiyorum, her ne kadar yakıyor olsa da şu güne kadar güzelliğinden ödün vermemiş bir aracın motoruna yazık etmek yakışmaz.
Teşekkür ediyorum iyi dilekleriniz için, LPG ucuzlasa benzinde ucuzlar aradaki makasın çok çok cazip bir hale gelmesi lazım. Sizinle aynı kanıdayım muhtemelen böyle bir işlem yapmayacağız ama yine de bazen bazı şeyler elde olmuyor.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,188
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
14 torba çimento
1 torba tamir harcı
beyaz kola (gazoz)
1635423139758.png

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,827
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
300 liralık V Power benzin
4x Oral B Floss Action yedek başlık
4x Gilette Mach 3 Turbo 3D yedek başlık
2x Gilette Traş jeli
Spigen iPhone 12 Pro Max kamera koruyucu
Zore iPhone 8 Plus ekran koruyucu

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,188
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Yine yeni yeniden 2 x 15 kg New Dog Kuzu Etli & Pirinçli Yetişkin Köpek Maması
4 x anahtarlık (piston, baskı balata, supap, fren disk kaliper)
Yine yeni yeniden 2 x 15 kg New Dog Kuzu Etli & Pirinçli Yetişkin Köpek Maması 🥲
Zamdan önce 8,21 lt benzin (depoda başka yer yoktu :') )
4 torba çimento
2 x hot wheels ( '67 Ford GT40 Mk4 , Mercedes 300SL gullwing )
bir takım kaporta onarım hizmeti
25 lt daha benzin
1 tane daha pusulalı düdük
5lt derhand plus dezenfektan

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Bir takım CrossClimate 2.

Sol ön tekerleğin yanağında yarılma olduğu için ön gördüğüm zamandan 1 yıl kadar önce (4 yıla yakın ve 50 bin kmde) lastikleri değiştirdim.

*Lassa, Petlas, Falken, Kormoran pek düşünmüyordum, konuştuğum kişilerce de bunlardan ikisi önerilmedi. Falken ve Kormoran rahat bulunuyor, Lassa ve Petlas'ı sormadım.
*Continental bayilerinde 4 mevsim lastik yok, fabrikada bir takım bulabildiler o da Michelin fiyatınaydı (CC+'yı almadan önce sorduğumda o ebat fabrikada bile yoktu, yine 1 takım bulabildiler gelişme var).
*Bridgestone'un da 4 mevsim durumu sorunlu, yaz ve kış lastiği gibi rahat bulunmuyor, elimde fiyat bile yok.
*Goodyear'ın 2 lastiği var ancak uygun fiyatlı hk. bilgisi olan yoktu (Michelin'e göre bayağı uygundu, aklım kalmadı dersem yalan olur ancak CC2'nin rakibi Vector serisi, muhtemelen CC2 seviyesinde bir lastik değildir EagleSportAllSeason, bilen varsa belki bilgilendirir. Görüştüğüm kişi modelini söyleyemedi ancak söylediği fiyata uyan lastik Eagle Sport all season. Vector 4season'ı öven çok ancak CC2'den çok daha pahalı)
aceleye geldiği için (cumartesi öğleden sonra olması, hafta başında yeni ay zammı gelecek olması -ki %15 civarında zam gelmiş- ve hafta içinde lastikçi lastikçi dolaşamama durumu) bildik marka ve model (CC+ kullanmıştım kısa süre de -7 ay- olsa) olması nedeniyle bunu tercih ettim. İnşallah pişman olmam.
CC2 yeni çıkmış CC+ sormaya gitmiştim, satılan lastikler 4-5 haftalık. CC+ vs. CC2 videosu varmış merak edenler
buradan ulaşabilir. Şöyle bir genel 4 mevsim karşılaştırma videosu da varmış, Pirelli hiç aklıma gelmemişti onda stok ve fiyat ne durumdaydı acaba.

Fazla erken ancak ilk 100 km yorumu: cumartesi günü kuru havada, bugün yağışlı havada şehir içi senaryolarda kullandım (henüz 220'yle tek el viraj performansını bilmiyorum :D). İnternette yerden yere vuranlar -olumsuz görüş olabilir ama ne ıslakta ne kuruda araç durmuyor, yolda durmuyor, abs direkt devreye giriyor demek, yanlış yönlendirmek basit bir olumsuz görüş değil abartılı karalamadır- CC diye araçlarına ne taktırıyor, ucuz bulup düzgün şartlarda saklanmamış lastikler mi taktırıyor veya araçlarında mı bir sorun var orasını bilemeyeceğim. Gerek bu 100 kmlik tecrübe, gerek önceki araçta 7 ay kullandığım CC+'nın bu yazılanlarla en ufak alâkası yok. Önceki araçta eksili derecelerde de kullandım, Haziran sıcağında da. Bu lastiği merak edenler oluyor, ara ara güncelleme şeklinde geyik başlığında yazabilirim.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım