HABER Volkswagen Grubu yeni Golf, Leon ve Octavia modellerini tanıttı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MertEren

Panpa
8 Eyl 2016
1,216
2,194
3,770
25
İstanbul
Çığırından çıktı buralar iyice. OdaSpreyi nedir arkadaşım, nasıl bir hayal dünyanız var. @Berkinka gözünü seveyim buraları bir el atıp düzenleyiver. Robotun pili mi bitti, yazılımı mı eskidi nolduysa artık bir düzenle şunu. Odaspreyini de çöpe atıver bir zahmet.
Troll ayağına sapıttı millet iyice. Pısssss nedir ya. @Berkinka çözüm bulunsun artık.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Mondeo 1.5 TDCi motor seçeneği mi gelecek diyorsun?
Tabii.. 1.6 tdci motorlar psa grubuyla ortak üretilmiş motorlardı. Üretim teknolojisinin çoğunluğu psa'ya aitti tabii. Bu motorlar euro 5 motor olduğu için stokları eritmek adına focus ve mondeo'da bu motorlar kullanıldı. Anlaşma sona erdirildi. Ford artık psa'dan dizel motor almıyor ve kendi motoru olan 1.5 tdci ünitesini üretip kullanıyor. Stoktaki 1.6 tdci üniteler bittiğinde euro 6 olan 1.5 tdci motora geçiş yapılacak. Mondeo için ön görülen zaman makyajlı kasa diye söyleniyor.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Mondeo 1.5 TDCi motor seçeneği mi gelecek diyorsun?
Tabii.. 1.6 tdci motorlar psa grubuyla ortak üretilmiş motorlardı. Üretim teknolojisinin çoğunluğu psa'ya aitti tabii. Bu motorlar euro 5 motor olduğu için stokları eritmek adına focus ve mondeo'da bu motorlar kullanıldı. Anlaşma sona erdirildi. Ford artık psa'dan dizel motor almıyor ve kendi motoru olan 1.5 tdci ünitesini üretip kullanıyor. Stoktaki 1.6 tdci üniteler bittiğinde euro 6 olan 1.5 tdci motora geçiş yapılacak. Mondeo için ön görülen zaman makyajlı kasa diye söyleniyor.

Almanya ve ingiltere de 1.5 tdci 120 bg manuel seçeneği zaten var ve satışta. Avrupa da sadece bize eski motoru kitliyorlar sanırım.

Edit: 1.5 ecoboost manuelde varmış bir çok kişi bu kombinasyon ile de eminim düşünürdü.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Almanya ve ingiltere de 1.5 tdci 120 bg manuel seçeneği zaten var ve satışta. Avrupa da sadece bize eski motoru kitliyorlar sanırım.
Orada satışta olması muhtemel. Zaten stoktaki motorları eritmek için bizim gibi ülkeler biçilmiş kaftan. Aynı motor bir ara bayağı uygun satılan 308'de de kullanıldı. Gerçi ben focus'da 1.6 tdci üniteden memnunum ama 1.5 tdci daha sessiz, güçlü ve daha az yakıt tüketiyor. Bu arada makyajla beraber 1.5 ecoboost motorun gücü 160'dan 180 hp'ye çıkarılacak.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Orada satışta olması muhtemel. Zaten stoktaki motorları eritmek için bizim gibi ülkeler biçilmiş kaftan. Aynı motor bir ara bayağı uygun satılan 308'de de kullanıldı. Gerçi ben focus'da 1.6 tdci üniteden memnunum ama 1.5 tdci daha sessiz, güçlü ve daha az yakıt tüketiyor. Bu arada makyajla beraber 1.5 ecoboost motorun gücü 160'dan 180 hp'ye çıkarılacak.

Sonuçta eski teknolojiyi yenisi varken hala satmaya çalışmaları saçma geliyor tabii 1.5 tdci geldi diye fiyatı da artarsa o da kötü olur.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Sonuçta eski teknolojiyi yenisi varken hala satmaya çalışmaları saçma geliyor tabii 1.5 tdci geldi diye fiyatı da artarsa o da kötü olur.
Ben 2015 yaz başı gibi aracı alırken 1.5 tdci ünite henüz Türkiye'ye gelmemişti. Bir kaç ay sonra gelecekti. O yüzden o motoru hiç düşünmedim, gerçi sadece otomatik seçeneği ile sunulacak olması da ayrı bir dezavantajdı benim için. Dediğin gibi 1.5 tdci motorlu versiyonun da fiyatı fazla olacaktı. Söylediğim gibi, keşke 1.5 tdci motor olsaydı demediğim için bu motordan rahatsız değilim. Ama piyasanın güncel motor seçeneklerine bakıldığında 1.6 tdci ünitenin artık satılmaması gerek doğru.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Ben 2015 yaz başı gibi aracı alırken 1.5 tdci ünite henüz Türkiye'ye gelmemişti. Bir kaç ay sonra gelecekti. O yüzden o motoru hiç düşünmedim, gerçi sadece otomatik seçeneği ile sunulacak olması da ayrı bir dezavantajdı benim için. Dediğin gibi 1.5 tdci motorlu versiyonun da fiyatı fazla olacaktı. Söylediğim gibi, keşke 1.5 tdci motor olsaydı demediğim için bu motordan rahatsız değilim. Ama piyasanın güncel motor seçeneklerine bakıldığında 1.6 tdci ünitenin artık satılmaması gerek doğru.

1.6 tdci kesinlikle lafım yok bende 1.6 hdi-1.6 ehdi picassoları kullandım gayet güzel motorlar ama yurtdışında yeni motorun satılıp burada sadece eskisinin satılması hoşuma gitmiyor :/

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
1.6 tdci kesinlikle lafım yok bende 1.6 hdi-1.6 ehdi picassoları kullandım gayet güzel motorlar ama yurtdışında yeni motorun satılıp burada sadece eskisinin satılması hoşuma gitmiyor :/
Benim de öyle ama maalesef Türkiye gerçeği bu hocam. İnşaallah bir gün, ödediğimiz bunca yüksek bedeli görürler de yeni nesil motorlar eş zamanlı şekilde bize de getirirler.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Benim de öyle ama maalesef Türkiye gerçeği bu hocam. İnşaallah bir gün, ödediğimiz bunca yüksek bedeli görürler de yeni nesil motorlar eş zamanlı şekilde bize de getirirler.

Hocam zaten mondeo nun kendisi 2 sene geç geldi avrupaya bu motor olayını çokta takmamak lazım :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Vay be. Mondeoyu satınca Mondeo ile ilgili hiç bir habere bakmamışım onu farkettim :))
Hocam zaten mondeo nun kendisi 2 sene geç geldi avrupaya bu motor olayını çokta takmamak lazım :)
Makyajlı kasanın detayları bayağı belli oldu zaten hocam. Çok istediğim bir araç olduğu için yakından takip etmeye çalışıyorum :)
Zaten bir aracın motoru benim için iyiyse, motoru seviyorsam euro 5 yahut 6 olması çok da önemli değil. Önemli olan verdiğim paranın karşılığını verip verememesidir. O yüzden motor iyiyse, yeni neslinin geç yahut erken gelmesi problem değil benim için :) Ama ford, donanım ve motor güncellemesi için makyajı beklemiyor çoğu zaman. Bazı partilerde farklı donanım ve motorları ekleyebiliyorlar. O yüzden Avrupa ile eş zamanlı gelebilirdi. Misal ilk çıktığında sync 2 ile gelen mondeo'lar şuan sync 3 ile geliyor halbuki henüz makyaj görmedi. Ama dediğim gibi değişiklik yapabiliyorlar.

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Makyajlı kasanın detayları bayağı belli oldu zaten hocam. Çok istediğim bir araç olduğu için yakından takip etmeye çalışıyorum :)
Zaten bir aracın motoru benim için iyiyse, motoru seviyorsam euro 5 yahut 6 olması çok da önemli değil. Önemli olan verdiğim paranın karşılığını verip verememesidir. O yüzden motor iyiyse, yeni neslinin geç yahut erken gelmesi problem değil benim için :)

En güzeli zaten hocam bizde picasso yerine mondeo düşünmüştük baya ama sonra maddi durum yetmedi böyle devam edelim dedik :)

RedLine

Profesör
11 Eyl 2016
257
349
1,395
İstanbul
Marka
MINI
Yeni motor,yeni ghost göstergeler, multimedia,farlar ve fazlası da olduğuna eminim, gayet yerinde ve makyaj operasyonu için fazla bile. Rakiplerine yine nal toplatacak. Fordçular golf başlığında mondeo konuşmaya, suzuki başlığında dsg muhabbeti yapmaya devam etsin. Vw modelleri ve teknolojileri olmasa otomobiller hakkında konuşamayacaklar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım