ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Çalınan küçük ekran araç 2016 model. Niye bir insan küçük ekran çalar ki anlamadım gitti.
Hmmm. Neden çalındığını o zaman söyleyeyim ben sana.

2014 öncesi CIC olanların (yani bendeki mesela) işlemcisi NBT'ye göre azıcık bir farkla da olsa yavaş ve animasyonlu görseli yok.

Ben gidiyorum bir yere sanayide diyorum ki s.a a.s ben bunu NBT'ye çevirmek istiyorum diyorum. Atıyorum Mert Elektronik buna tahminimce 700 - 800₺ gibi bir fiyat çıkartır.

Başkası da 300₺'ye yaparız abi diyor. Malları çalıntı ama bilmiyorsun. Sende oooo ucuza buldum diye seviniyorsun ve yaptırıyorsun. Tabii akıllıysan ilk başta kıllanıp soruyorsun neden sende bu kadar ucuz diye, adam "abi avrupa'daki recycle'a girecek olan araçlardan söküp temin ediyorum" diyor. Yersen. Bedavadan +300₺ kazanıyor herif gümrükle, euro kuruyla falan uğraşmadan.

Şerefsizlik parayla değil ne yazık ki.

Son düzenleme:

gokhanatesoglu

Profesör
27 Eyl 2016
182
161
1,085
Gecmis olsun kardes insan uzuluyor.Kimsede vicdan kalmamis toplum git gide kotuye gidiyor. Hazirlikli gelmeleri isi yapmalari sanki musterisi onceden ayarli gibi geldi banada.Siparis uzerine calisiyor gibiler.Umarim bulunur.Tekrardan cok gecmis olsun.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,070
7
51,455
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
İnşallah değeri düşmez arabanın bizim en büyük kuşkumuz bu. @berkertekin abi sence ne kadar düşer yada düser mi sen bu tarz şeylerden baya iyi anliyorsun.
cepten giriyorum fazla bakma fırsatım olmayacak, tesadüfen denk geldim konuya. Büyük geçmiş olsun Ceyhun. Buraya koyduğun fotoğrafları arabanın bütün servis faturalarıyla, sigorta poliçeleriyle beraber bir dosya yapıp sakla. Arabanın özlük dosyası gibi titiz şekilde böyle bir dosya tutarsanız, alıcıya da böyle bir dosyada bu fotoğrafları gösterirseniz değer düşmez. Düşürmeye çalışan artniyetlidir, ölücüdür.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
cepten giriyorum fazla bakma fırsatım olmayacak, tesadüfen denk geldim konuya. Büyük geçmiş olsun Ceyhun. Buraya koyduğun fotoğrafları arabanın bütün servis faturalarıyla, sigorta poliçeleriyle beraber bir dosya yapıp sakla. Arabanın özlük dosyası gibi titiz şekilde böyle bir dosya tutarsanız, alıcıya da böyle bir dosyada bu fotoğrafları gösterirseniz değer düşmez. Düşürmeye çalışan artniyetlidir, ölücüdür.
Tamamadır abi çok teşekkür ederim.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Gecmis olsun kardes insan uzuluyor.Kimsede vicdan kalmamis toplum git gide kotuye gidiyor. Hazirlikli gelmeleri isi yapmalari sanki musterisi onceden ayarli gibi geldi banada.Siparis uzerine calisiyor gibiler.Umarim bulunur.Tekrardan cok gecmis olsun.
Artık bulunmaz gibi duruyor ama ümit kesilmez. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Yıllardır söylüyorum. Tüm markaların bu tip opsiyonlara donanımsal ve yazılımsal olarak araca özel üretim yapması gerekiyor.

Atıyorum benim FEM kontrol ünitemi söküp senin arabaya taksak senin silecek sistemin hiçbir şekilde çalışmaz. Bozulduğu zaman Almanya'dan şasiye özel üretilip gönderiliyor. Esas para eden opsiyonları da böyle yapmaları gerek.

cnkakyz

Panpa
9 Eyl 2016
566
1,110
2,520
Ankara
Marka
Renault
Çok geçmiş olsun valla. Fotoğrafları saklarsınız, illa ki değeri düşer ama hırsızlık olduğu herhangi bir kaza olmadığı belli. Ve bizim buralardada çok sık yaşanıyor bu durumlar genelde vag grubu araçların multimedya sistemlerini çalıyorlar aman dikkat.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,070
7
51,455
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Atma Recep din kardeşiyiz. Ben aile terbiyesi almış, iyi bir eğitim görmüş, ateist ve vizyon sahibi bir insanım. Buradan kendi ağzını bozup beni ahlaksızlıkla, terbiyesizlikle itham edenlere sesleniyorum. Kimi kandırıyorsunuz? Haram lokma yemeden yüz binlerce liralık otomobillere binmek imkansız. Binmeyin demiyorum ama lüks içinde yatıp kalkıp da kimse elhamdülillah müslümanım ayağı çekmesin!
Allah ıslah etsin diyen ateist, dinini imanını sorgulayacak değilim ama art niyetli gelmişsin belli. Ailen terbiye vermişse de sen almamışsın. Okulların, çevren eğitim namına ne verdiyse onu da bünyen kabul etmemiş ki durup dururken her dinden, her gelir ve yaş grubundan insanı hep bir ağızdan kendine sövdürmeyi başarıyorsun.
Yağız at yemini kendi arttırır. Tanımadığın insanlara durup dururken böyle sallıyorsan ona göre muamele görürsün.

ilhan55

Profesör
12 Eyl 2016
1,250
3,043
3,720
Atma Recep din kardeşiyiz. Ben aile terbiyesi almış, iyi bir eğitim görmüş, ateist ve vizyon sahibi bir insanım. Buradan kendi ağzını bozup beni ahlaksızlıkla, terbiyesizlikle itham edenlere sesleniyorum. Kimi kandırıyorsunuz? Haram lokma yemeden yüz binlerce liralık otomobillere binmek imkansız. Binmeyin demiyorum ama lüks içinde yatıp kalkıp da kimse elhamdülillah müslümanım ayağı çekmesin!
Başka birinin emrine çalışmadan Çalışkan ve Akıllı olursan Yüzbinlerce liralık değil Milyon liralık arabaya bile binebilirsin ama 5 Sene Ama 20 Sene ama Binersin!

Ama sizin gibi tembeller sabah 7 de kalkmaya bir hafta bile dayanamaz.Zaten bu kafa yapısı ile sen o araçlara binemezsin.Önce insanlara,İşlerine,Çalışkanlıklarına ve Başarılarına Bak,Örnek Al Sizin gibiler bir nane beceremediği için başkalarınıda öyle sanır.Yazık size..

Garavel Usta

Profesör
8 Eyl 2016
100
119
1,185
Aynı vakayı donanımhaber BMW forumunda da okudum. Mağdurun birisi arabasını İstanbul'da bi Borusan bayisine götürmüş. Sırf bu vakadan gelen 15. araçsınız demişler. BMW'si olanlar dikkat etsin.

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Geçmiş olsun hocam. Camın kesilmesi bile işin ne kadar profesyonelce yapıldığını gösteriyor. Ben de alarmın opsiyon olduğunu arka kelebek camımı kırdıklarında öğrenmiştim. Borusan'ın kalpazanlığı adeta, söylemiyorlar bile alırken.

Muhtemelen klima makyaj öncesine, ekran da 2014 öncesi bir araca monte için çalınmış. Sanıyorum ekranın değeri 700-800 lira civarında, yeni nesil NBTlere de 2000 lira falan istiyorlar. Ama yetkili servisin söylediği 10000 € işi biraz abartı gibi. Parayı sigortadan alacakları için şişiriyorlar. @AlkanExclusive 'in dediği gibi, bunların retrofitini bu kadar yüksek fiyattan satarlarsa, örnek vermek gerekirse son nesil navigasyonlu küçük ekranın kampanyalı fiyatı 1300€'du (oha) elbette hırsızlık ve "çıkma" işi artacaktır. Borusan'la bunun görüşülüp biraz adam akıllı fiyat çekmeleri konusunda anlaşma sağlanması gerekiyor nasıl yapılacağını bilmesem de.

Eğer satarken değer kaybı olursa başlayayım öyle ikinci el piyasasına, satmayıp binin daha iyi.

Son düzenleme:

gOkO60

Profesör
22 Ara 2016
102
385
1,835
Büyük geçmiş olsun, fotoları saklayın satarken hasar kaydının nedenini gösterirsiniz.Zaten biz de şahidiz...

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Yıllardır söylüyorum. Tüm markaların bu tip opsiyonlara donanımsal ve yazılımsal olarak araca özel üretim yapması gerekiyor.

Atıyorum benim FEM kontrol ünitemi söküp senin arabaya taksak senin silecek sistemin hiçbir şekilde çalışmaz. Bozulduğu zaman Almanya'dan şasiye özel üretilip gönderiliyor. Esas para eden opsiyonları da böyle yapmaları gerek.
99 model astra da bu vardı saka gıbı ama. sonradan bıraktılar dıye bılıyorum

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Ceyhun kardeşim çok geçmiş olsun inşallah bir daha gelmez başınıza. Arkadaşlar da demiş zaten fotoğraflar belgeler olduğu sürece satacağınız kişi ölücü olmadığı sürece piyasa fiyatına satabilirsiniz. Ülkemizde hırsızlık kanayan bir yara gerçekten. Sinan abinin bisikletini çaldılar polisler araştırmamıştır bile. Altın elbiseli adamın 50bin liralık motosikleti çalındı o da duman oldu. Bu adamlar yakalanmıyor, yakalansa da yüksek cezalar almıyorlar. İnsan hayatının bile değeri belliyken emeğinin değeri ne kadar olabilir ki zaten :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım