KAPALI 1.0 TSI GOLF 7 Yİ NASIL BİLİRSİNİZ?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan E.Toprak
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

E.Toprak

Taklacı Güvercin
20
Herkese merhabalar.1.0 Golf 7 Dsg hakkında düşünceleriniz,varsa tecrubeleriniz nelerdir arkadaşlar? Çekiş konusunda 1.6 dizelleri aratmadığını okudum,duydum.Yakıt konusunda da çok farklı söylemler mevcut.Çok yakıyor diyen var,normal diyen var... Bu arada 2.el almayı planlıyorum.Nedir sizce hakettiği rakam? Nekadar ödemeliyim? Son olarak;Evliyim ve bir çocuğum var.Bunuda dikkate alarak sığarmıyız bu arabaya? Çocuk koltuğu,bagaj v.s sıkıntı yaşarmıyım? Sırf bu yüzde 1,5 dize otomatik focuslara da kayıyor arada aklım.Sizlerin fikrinide alayım istedim.

Şimdiden herkese teşekkürler.

Fırçasız demek istemiştir bence sonrasında öyle devam etmiş. Şuanki teknolojide susuz yıkamak pek mümkün değil galiba :D

BLL-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
yok sanırım böyle bir yöntem var, açıkçası güzele de benziyor, sırf arabalarımız güzel görünecek diye suyu da boşa harcamamış olabiliriz.

ek olarak; bizim oraların yoluna düşük torklu araba yetersiz kalıyor , 200 tork 1000 metre yüksekliğe 8-9 derecelik eğimlerle çıkıyorsunuz ,en az 300 tork gerekiyor normal hızlarda çıkabilmek için.
Sizin oraları bilmem de, İzmir-Manisa yolu Sabuncubeli mevkiinde tünel öncesi rampaların hiçbir yerinde virajlar ve trafik uygun olduğu sürece 80'in altına düşmedim. Kartepe'nin eteğinde oturuyorum. İstediğim hızda tırmanıyorum. ve bu hız yol/trafik/hava koşulları uygun olduğu sürece 80'in altına inmez. Bakın 60 demiyorum 80 diyorum. Arabamın torku 110 Nm. DSG vites seçimini sizden çok daha iyi yapacaktır, o yüzden 1.0 TSI motorun çekememe gibi bir sorunu olmaz.

arkadaşlar ile abanta gidiyorduk bagaj dolu, 4 kişiyiz ,çok zorlamadık tabiki dip gaz gitmedik, aracın ağırlığının üstüne 340kg civarı koyman lazım en az(depo dahil değil),haterlıkla falan alaksı yok bazıları uydurmasın yine, ne diyim roket gibi araba diyim ozaman :D:D:D

O zaman böyle bir argüman ortaya atılıyorsa kanıt ile gelinmesi taraftarıyım. Çek videonu çekişi kötü olduğunu göster, konu kapansın. Durduk yere bir başlık daha yalan oldu...

yok sanırım böyle bir yöntem var, açıkçası güzele de benziyor, sırf arabalarımız güzel görünecek diye suyu da boşa harcamamış olabiliriz.

Cok saglikli bir sey degil bu susuz yikama, arabanin yikanamadigi zor durumlarda kullanilan bir yontem. Cunku arabayi ciziyor

Son düzenleme:
190 nm torklu 9-10 yaşında araba; yükler 4 ya da 5 erişkin ve full bagaj şeklinde; Zigana,Cankurtaran,Tendürek geçidi(rakım 2000+),Sertavul,Belen geçitlerinden geçtim.Ilgaz dağı geçitlerinden geçtim.Ünlü tekir kanyon rampasından geçtim.Bunları yaparken yaşım 21 ve 22 idi.Türkiye'de kısacası Antalya civarı hariç her yerde babamın arabasıyla yaşadım bunları.Ha bir de atmosferik 1,2 swift ile aşağıda görüntüsünü atacağım yolları rahatça ful bagaj 2 kişi geçtim.
great-montenegro-tour-001.jpg

01.jpg

depositphotos_97566552-stock-video-mountain-pass-road-in-slovenia.jpg

Valla bir kere bile kendi isteğim dışında bu arabalarda yavaş gittiğimi hatırlamıyorum.Manuellerdi arabanın motorunu hissedersen ayağın-beynin-gözlerinle hiç bir sıkıntı yaşamadan istediğin hızlarda istediğini yapar makinalar

Son düzenleme:
acaba dizel kadar gidiyor? ve dizel kadar mı yakıyor? derseniz sadece dizel kadar gittiğini görürsünüz.
sakin kullanımda evet, dizel kadar yakıyor ve tam yüklü benzinli performansı ile dizelin kuvvetli torkunu kıyaslamak olmaz ama 1.0 tsı için emin olabilirsiniz ki üzmez.
hevesli bir motor, canlı bir motor şanzımanla birlikte uyumu da çok iyi. aile olarak bineceğiniz için ihtiyaçlarınızı karşılar ama biraz daha uygun fiyatlı ve esasında aynı araç olan Leon da öneririm.
benim kişisel tercihim kesinlikle Focus HB olurdu, burada sizin ihtiyaçlarınız ve beklentileriniz önemli tabii :) aile kullanımında Focus, golf kadar başarılı kalamayabilir.

acaba dizel kadar gidiyor? ve dizel kadar mı yakıyor? derseniz sadece dizel kadar gittiğini görürsünüz.
sakin kullanımda evet, dizel kadar yakıyor ve tam yüklü benzinli performansı ile dizelin kuvvetli torkunu kıyaslamak olmaz ama 1.0 tsı için emin olabilirsiniz ki üzmez.
hevesli bir motor, canlı bir motor şanzımanla birlikte uyumu da çok iyi. aile olarak bineceğiniz için ihtiyaçlarınızı karşılar ama biraz daha uygun fiyatlı ve esasında aynı araç olan Leon da öneririm.
benim kişisel tercihim kesinlikle Focus HB olurdu, burada sizin ihtiyaçlarınız ve beklentileriniz önemli tabii :) aile kullanımında Focus, golf kadar başarılı kalamayabilir.
Şükretmek için focus, dua etmek için golf knk

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...