KAPALI 1.2 nissan qashqai yağ yakma sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

burakcan_tt

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
43
29
595
İstanbul
Marka
Nissan
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 8 ay önce aldığımız nissan qashqai 1.2 cvt şanzımanlı aracımızda yağ yakma sorunu var. Daha önce de yakabilceğini düşündüğüm için kontrol etmiştim 2 kez ama az bir eksiltme söz konusuydu ama geçen hafta gelen yağ kokusu ile yaptığım kontrolde yağın minimum seviyeye indiğini gördüm. servise götürdüm garantisi olduğu için serviste bu kadar yağ yakmasının normal olmadığını söyleyip yağ kaçağı olup olmadığını kontrol edip motor yazılımı atıp geri teslim ettiler. 1600km sonra gelirsin bakarız o zaman da yağ yakıyorsa motoru açarız dediler. rektefiye veya sandık motoru kesinlikle kabul etmiyceğimi belirttim sorun devam ederse konuşuruz dediler. servisten aracı alalı 3-4 gün oldu aklımdaydı bi bakıyım yağı ne durumda diyordum kontrol ettim ve yağ seviyesi şuanda maximum çizgisinin bile baya üstünde duruyo sizce ne yapmalıyım?

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,692
2
9,626
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 8 ay önce aldığımız nissan qashqai 1.2 cvt şanzımanlı aracımızda yağ yakma sorunu var. Daha önce de yakabilceğini düşündüğüm için kontrol etmiştim 2 kez ama az bir eksiltme söz konusuydu ama geçen hafta gelen yağ kokusu ile yaptığım kontrolde yağın minimum seviyeye indiğini gördüm. servise götürdüm garantisi olduğu için serviste bu kadar yağ yakmasının normal olmadığını söyleyip yağ kaçağı olup olmadığını kontrol edip motor yazılımı atıp geri teslim ettiler. 1600km sonra gelirsin bakarız o zaman da yağ yakıyorsa motoru açarız dediler. rektefiye veya sandık motoru kesinlikle kabul etmiyceğimi belirttim sorun devam ederse konuşuruz dediler. servisten aracı alalı 3-4 gün oldu aklımdaydı bi bakıyım yağı ne durumda diyordum kontrol ettim ve yağ seviyesi şuanda maximum çizgisinin bile baya üstünde duruyo sizce ne yapmalıyım?

Neden sandık motoru kabul etmiyorsunuz ki ?

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
yetkili servislerin yeni araç veya para iadesi yapması çok çok zor imkansız gibi birşey. Sorununuz çözülmezse siz yine zorlayın fakat sandık motoru da kabul edebilirsiniz. sandık motordan sonra değer kaybı davası açma hakkınız varsa onu açıp para da alabilirsiniz.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,692
2
9,626
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Muhtemelen para iade veya yeni araba istiyor, yani ben olsam öyle isterdim

Arabayı izlesin başgan öyleyse , bakalım eksiltecek mi ? tabi yağ eksiltme kullanıcı kaynaklıda olabilir ama neyse konumuz bu değil :D bence sorun devam ederse araç değişikliğine firma sıcak bakmazsa ben olsam sandık motoru kabul ederdim tabi renault sandık motorlarda turbo gibi bazı parçalar dahil olmuyor bunları dahil ederek kabul edebilirsiniz :)

burakcan_tt

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
43
29
595
İstanbul
Marka
Nissan
8 aylık araba biz bile kullanmaya doyamadık motorunun değişmesini kabul etmem para iadesi isterim tabikide ve araç genellikle şehir içinde çok sakin kullanılıyo. Peki bu fazla konulan yağın max çizgisinin baya üstünde olmasının motora zararı olmuycak mı? veya fazla koyalım da eksilttiğinde üst çizgide kalsın arabanızda sorun yok demek için mi yapılmış acaba?

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,692
2
9,626
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
8 aylık araba biz bile kullanmaya doyamadık motorunun değişmesini kabul etmem para iadesi isterim tabikide ve araç genellikle şehir içinde çok sakin kullanılıyo. Peki bu fazla konulan yağın max çizgisinin baya üstünde olmasının motora zararı olmuycak mı? veya fazla koyalım da eksilttiğinde üst çizgide kalsın arabanızda sorun yok demek için mi yapılmış acaba?

Direkt olarak renault ana merkezi arayıp durumun böyle böyle olduğunu söyleyebilirsiniz , bence daha iyi bir yönlendirme tarzı olamaz :) motora fazla yağ konulduğunu , sizin yağ yakma şikayeti ile servise gittiğinizi ve aracı böyle teslim aldığını söyleyin

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Siz aracınıza fazla yağ konulduğunun bilincindeyseniz direk servisi arayın ve olması gerekenden fazla yağ konuldu diyin. Hocam firmalardan para iadesi almak gerçekten çok zor.. Dava açsanız dava sonuçlanana kadar ölme eşeğim ölme... Bence şu değer kaybı davasını sağlam bir avukatla konuşup değerlendirin ona göre de sandık motoru yukardaki arkadaşımızın dediği gibi eksik gedik parça olmayacak şekilde kabul ettirin derim.

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
bu araç renault 1.2 tce motoru kullanıyor ve biraz kısılmış hali yanılmıyorsam sizin araca özel bir durum da olabilir hemde çok sakin kullandığınızı belirtiyorsunuz

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Arabayı izlesin başgan öyleyse , bakalım eksiltecek mi ? tabi yağ eksiltme kullanıcı kaynaklıda olabilir ama neyse konumuz bu değil :D bence sorun devam ederse araç değişikliğine firma sıcak bakmazsa ben olsam sandık motoru kabul ederdim tabi renault sandık motorlarda turbo gibi bazı parçalar dahil olmuyor bunları dahil ederek kabul edebilirsiniz :)
Ben 2 tane qq gordum degisen turbolarida degismisti gerci

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,692
2
9,626
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Ben 2 tane qq gordum degisen turbolarida degismisti gerci

Doğrudur kaptan ama normalde renault sandık motorlarında üst kapak turbo ve bir çok ıvır zıvır bulunmuyor bunları ayrı ücretle satmak için , o yüzden söyledim sandık motorsa bu parçaları ayrı ayrı istemesi lazım :)

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,914
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Satın bence sandık motor gelince nolacak? Her kullandığınızda yan yolda yağ fabrikası bacasından gaz bıraktığında koku burnunuza geldiğinde yağ mı yakıyor araba yine diye düşünce kafanızda olacak.Gerek yok böyle kafa şişirmeye bana kalırsa

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,692
2
9,626
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Satın bence sandık motor gelince nolacak? Her kullandığınızda yan yolda yağ fabrikası bacasından gaz bıraktığında koku burnunuza geldiğinde yağ mı yakıyor araba yine diye düşünce kafanızda olacak.Gerek yok böyle kafa şişirmeye bana kalırsa

Doktor bu yazıdan sonra gözümdeki canlanma şeklini tarif edemem :D

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,064
3
15,328
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Araç iadesi veya yeni araba istemeniz en doğal hakkınız ancak bunun olamayacağını hepimiz biliyoruz, en yakın vadede diyelim.

Sanırım 2 hafta önce birisi sıfır aldığı aracın boyalı olduğunu öğrendikten sonra dava açmış, birkaç yıl sonra sonuçlanmış ve 150.000 TL civarında para almıştı (en doğru hatırladığım kadarıyla diyeyim). Sanırım araçta BMW 5.20i idi. Yani şu anda o arabayı o rakamlara almasına imkan yok, siz de mahkeme yoluna giderseniz ve döviz ve enflasyon artış gösterirse sizde de aynı durum yaşanabilir en sonunda.

Sandık motor istemiyorsanız ki (uzaktan konuşması kolay çoğu kişi istemez) aracı en kısa sürede satmak en mantıklısı.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,692
2
9,626
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Hepinize yorumlarınız ve önerileriniz için teşekkür ederim bir sonuca varabilirsek sizide bilgilendiririm :)

Ha unutmuşum söylemeyi , olursa servis aracınızı çağırırsa yada renault işte kontrol edelim 1-2 hafta derlerse , öncelikle size araç tahsis etmelerini isteyin , tahsis edilecek araç hazır olduğunda aracınızı servise bırakacağınızı söyleyin , yoksa yine yarı yolda bırakır firma sizi :) geçmiş olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım