KAPALI 116i m paket satip, 308 gti almak ??

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

japon

Taklacı Güvercin
13 Mar 2017
9
5
295
Beyler selamlar herkese, mevcut arabam 2015 nisan cikisli makyaz oncesi 116i m paket i satip, yerine 308 gti almayi (uzerine ilave yaparak) dusunuyorum. Konu hakkinda goruslerinizi merak ediyorum. Kafami en cok kurcalayan konu gti in manuel vites olmasi, acaba bi heves ugruna aldigim arabadan yakin zamanda sıkılır miyim ? 308 gti i daha once kullanmis olanlarin yorumlari da benim icin onemli. Saygilar

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,027
1,998
2,770
Marka
Subaru
O mutabık olan kişilerin çoğunun Fransız aracı kullanmamış veya sadece Sembol vb. kullanmış kişiler olduğunuda es geçmeyelim.
Etrafımda da çok var Fransız arabasının içine dahi oturmamış ama "Fransıza para mı verilir yauv" diyenler.
Sizin dediğinizin gibi fransızın içine oturmamamış insanlarla mutabakat sağlıyorum çünkü bu insanlar arabaya sadece oturmamış sahip olmuş insanlardan oluşuyor.

Fransızın içine oturan değil sahip olan sevmez.

;)

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Sizin dediğinizin gibi fransızın içine oturmamamış insanlarla mutabakat sağlıyorum çünkü bu insanlar arabaya sadece oturmamış sahip olmuş insanlardan oluşuyor.

Fransızın içine oturan değil sahip olan sevmez.

;)

Ben zamanında sahip oldum, çokta sevdim. Benim gibi sahip olupta çok seven çok fazla kişi var.
Bir sorun lafıdır, narin araç lafıdır tutturulmuş gidiyor. Aldığımız araba 2.eldi ve önceki sahibi hanım sağ olsun hor kullanılmıştı, 5 yıllıktı. Sol far ampulunu değiştirmekten başka bir masraf yapmadım, trim sesi diye bir şey arabada yoktu. Sıfır Golf alıp servis servis dolaşanlarda var. Çok yakıyor diye sattığımız Fransız aracından sonra sıfır Japon aldık, servis servis dolaşıp koltuktaki sorunu hâllettirmeye çalışıyoruz, hâlâ da çözülemedi.

Bırakın bu aslı astarı olmayan boş düşüncelerinizi.
";)"

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,665
1
64,581
6,820
35
Denizli
Marka
Mercedes
Ben zamanında sahip oldum, çokta sevdim. Benim gibi sahip olupta çok seven çok fazla kişi var.
Bir sorun lafıdır, narin araç lafıdır tutturulmuş gidiyor. Aldığımız araba 2.eldi ve önceki sahibi hanım sağ olsun hor kullanılmıştı, 5 yıllıktı. Sol far ampulunu değiştirmekten başka bir masraf yapmadım, trim sesi diye bir şey arabada yoktu. Sıfır Golf alıp servis servis dolaşanlarda var. Çok yakıyor diye sattığımız Fransız aracından sonra sıfır Japon aldık, servis servis dolaşıp koltuktaki sorunu hâllettirmeye çalışıyoruz, hâlâ da çözülemedi.

";)"

Marka model neydi hocam aracınızın ?

Edit: fransız olanın

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,665
1
64,581
6,820
35
Denizli
Marka
Mercedes
2009 Peugeot 308 1.6vti.

Hıumm tamamdır. Eğer ki 206 falan deseydin en güzel örnek olacaktın.

Peugeot'lar şöyle kötü böyle kötü denir hep. Leş arabalardır hatta sürekli arıza çıkarır cart curt. e vw'nin dsg'sine de söylenmeyen söz yok, Citroen'de öyle. Ford'un trim sesleri de öyle. Mercedes Renault motorlu Bmw Peugeot motorlu araba üretiyo zaten leş. Seat skoda vw'nin yan ürünü dacia çakması gibi bişi. Honda'nın cvtsi rezalet o ne ıyy. Mazda yürümüyo çok yakıyo.

Bunlar ilk bakışta aklıma gelenler. Öyle kötü öyle sığ yorumlar görüyorum ki. Yapmayın etmeyin beyler, burada arkadaştan alıntı yaptım ama genele söylüyorum. Bu arabaları kullanıp memnun olan da binlerce şoför var. Herkesin kullanım tarzı farklı, otomobilden beklentileri farklı. @CenkGs abi ben yanlamayı sevmem çizgi kasarım diyor. Onun için çizgi kasamayacağı araba kötüdür, bi başkası içinde tam tersi. Peugeot'un 3008de kullandığı motoru aynı haliyle aynı şekliyle bmw'de görürsek laf edebiliriz, Renault'un talismanda kullandığı motoru mercedeste kullandığını görürsek laf edebiliriz. Ki yine laf edemeyiz de işte bi nebze.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan

";)"
Bende japon neydi diye sorayim madem

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Haklısın lakin araç motordan ibaret değil. Herkesin fransızlar hakkında mutabık olduğu nokta sorunsuz araba çıkartamamaları yönündedir. Bu özelliklerini göz önünde bulundurarak bmw 116 gibi milyon tane makyaj ile beraberinde iyileştirme geçirmiş bir araba ile kıyaslanmasını doğru bulmuyorum. Bmw nisbeten daha güvenilir ve yeterince eğlenceyi içinde barındıran bir araba olmasıyla beraber otomatik vitestende vaz geçerek 308 almayı makul bulmuyorum. Tabiki son karar kullanıcının olduğu gibi benim kanaatim tahmin edilebileceği gibi bmw yönünündedir.
Milyon tane bmw makyaj gecirdi hala forumda yeni kasa 1 serisi kronik sorunlari basligi gorebiliyorsam kimse bana sorunsuz demesin.ustelik o aracin sahip oldugu 10 donanimin 9 unu ben 6 senedir kullaniyorum japon aracimda. Genellemeleri sevmem ama eskiden dsg ler cop oldugu icin yeni golf almam demem halletmislerdir diye bakar arastiririm yine alacakken keza pejo da ole bi algi var bence yeni kasalari cogu arabaya tercih edilir hale geldi.kimse uzerine alinmasinda a180 a1 bmw 1 serisi markalarin baz modelleri cokta luks beklememek lazim.

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
"1.16 ile sanki her viraja yan mı girecek?" demişsiniz ama 308 gti alıp her boş yolda tapagaz mı gidecek? İkisi de farklı tatlar. 1.16 ile 20 viraja normal girersin ama bir tanesinde arkayı salarsın o keyif sana yeter zaten fazlasına gerek yok. Yağmurda, karda yine istediğin gibi çıkıp eğlenebilirsin boş yerlerde. Bunlar apaçilik mi? Eğer öyle düşünüyorsanız petrolhead ne demek bilmiyorsunuz kusura bakmayın.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,370
46,064
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Haklısın lakin araç motordan ibaret değil. Herkesin fransızlar hakkında mutabık olduğu nokta sorunsuz araba çıkartamamaları yönündedir. Bu özelliklerini göz önünde bulundurarak bmw 116 gibi milyon tane makyaj ile beraberinde iyileştirme geçirmiş bir araba ile kıyaslanmasını doğru bulmuyorum. Bmw nisbeten daha güvenilir ve yeterince eğlenceyi içinde barındıran bir araba olmasıyla beraber otomatik vitestende vaz geçerek 308 almayı makul bulmuyorum. Tabiki son karar kullanıcının olduğu gibi benim kanaatim tahmin edilebileceği gibi bmw yönünündedir.
Zaten bu başlığa yaptığım ilk yorumda söyledim, konfor, yalıtım, malzeme kalitesi, işçilik, otomatik vites v.b faktörleri hesaba katmazsak, salt sürüş keyfi üzerinden bir yorumda bulunursak benim tercihim 308 gti olacaktır. Kilitli diferansiyelli bir gti'ın sürüş keyfi ile arkadan itiş bir 1 serisi çok farklı karakterler sunuyor. Ve ben arkadan itiş araçlardan oldum olası haz etmem çünkü benim ' viraj kasmak ' diye tabir ettiğimiz davranışı yapmama çoğunlukla engel teşkil ediyorlar.. Diğer değişkenlerin fransızlardaki sağlamlığını tartışmıyorum çünkü başımdan berbat bir fransız deneyimi geçti 3 yıl kadar. Ama motor konusunda fransızlar çok başarılı bir noktadadır. Psa grubunun motorları kendini kanıtlamış, oldukça deneyimli bir firmadır. Evet, 1.6 hacimden 260-70 hp'lik güç ileride sıkıntı çıkarır mı diye sordurtuyor ama o zihniyetle bakıldığında kimsenin ne civic rs ne de type r almaması gerek.

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,027
1,998
2,770
Marka
Subaru

";)"
Güzel.
Birisi çıkmış peugeot japondan, almandan, ford dan daha az arza çıkartıyor diyo. Şimdi dilimi eleştirmeye ve agresifleşmeye başlıyacağını düşünüyorum lakin şunu bilki görüş paylaşmak için yazıyorum hülasayen niyetim tatsızlık değil senin de öyle olmasını umuyorum...

Fransız araçları herzaman keyifli olmuştur ama arzasız birliktelik geçirenin sayısının satılan araçlara oranının düşük olduğuna itirazınızın olduğun düşünmüyorum zira eğer var ise sizi google a ve/veya sosyalleşmeye davet ediyorum. Elbetteki almanları savunmuyorum aksine anti wagcı olduğumu @gtepro da doğruluyacaktır. Benim savunmuş olduğum markalar doğulular ve bir kısım fordlar. Bunların arza çıkartma oranlarının ne kadar düşük olduğunuda tartışmak istersiniz sizi yine tahmin edebileceğiniz mecrarda görmek beni mutlu edicektir zira düşünçemin yanlış olmadığını anlamanızı umuyorum. Bu tercih meselesi ne namus nede bir ırk meselesidir. Dolayısıyla duygulardan ziyade mantık üzerine kurulu olmasını umuyorum. Kim 0 toyota alıp 100.000 devip arzadan şikayetçiyse aracın geçmiş çarpmalarına ve kullanımlarına bakın derim zira bu formul pejonda değişiyor. 0km pejo alıp 100.000 i devirip başı ağrımayan birisi var ise bu şanstır eğer sans üzerine konuşucaksak benim devam etmin bir lüzumu yok.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
"1.16 ile sanki her viraja yan mı girecek?" demişsiniz ama 308 gti alıp her boş yolda tapagaz mı gidecek? İkisi de farklı tatlar. 1.16 ile 20 viraja normal girersin ama bir tanesinde arkayı salarsın o keyif sana yeter zaten fazlasına gerek yok. Yağmurda, karda yine istediğin gibi çıkıp eğlenebilirsin boş yerlerde. Bunlar apaçilik mi? Eğer öyle düşünüyorsanız petrolhead ne demek bilmiyorsunuz kusura bakmayın.

Arkadan itisli arabayla biraz eglenmek ayri bir sey..Bilincli insanlara soyleyecek bir sozum olamaz
Ancak ulkemizde evini kat karsiligi muteahhite verip, dairelerden birini satip altina mavi bmw 320d ceken adamlar her virajda yanlamaya calisip trafigi riske soktugunda ben bunun adina apacilik diyorum
Ve bununla en cok Bmw marka araclarda karsilasiyorum

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,370
46,064
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bekara eş boşamak kolaydır diye bir tabir vardır bizimkisi o hesap.. Aynı durumda olmadığımız için direkt şunu alırım, şöyle yaparım ederim diyebiliyoruz. Fakat mantıklı olarak düşündüğümüzde, 1 serisi arabamı satıp 308 gti almam için şu iki soruya net cevap bulabilmem lazım,
1- Şuan sahip olduğum bmw 1'den memnun muyum değil miyim ?
2- Bir hothatch'e sahip olmayı ne kadar istiyorum ?
Bu iki soruya verilecek direkt ve net cevaplar sonucu belirler. Neticesinde 1 serisi gibi bir aracı satıp 308 gti almak harbiden radikal bir karar.

japon

Taklacı Güvercin
13 Mar 2017
9
5
295
Yorumları okuduktan sonra bir açıklama yapma gereği duydum :D
Öncelikle ben bu konu başlığını iki araç arasında bir karşılaştırma yapmak için açmadım. Aracımdan gayet memnunum, iç mekan kalitesi m paket olduğu için oldukça iyi (bana göre), ıslak virajlarda da yan vermeye (ortalık müsaitken tabi :D) bayılıyorum. Ancak aracın performansı beni artık tatmin etmiyor. Bu nedenle aracı satıp üzerine ilave ile 2. el bir 308 gti almayı düşünüyorum. 270 beygir gazlama anlamında rahat rahat tatmin edecektir ama aracın düz vites olması uzun vadede "Ulan bi gazla arabayı aldık ama trafikte de hiç çekilmiyor be abi" dedirtmesin ?!

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
@Kim? Tatsızlık değil niyetim, kavga gürültü hır gür sevmem. Kendi yaşadıklarımız ve çevremde gördüklerimi baz alarak yorum yaptım. Oepl'i Volkswagen'i olupta sorun yaşayan sayısı Peugeotsuyla sorun yaşayandan daha fazla, belki benim çevremdeki Peugeotlar şanslıdır sizin dediğinize göre, olabilir. Japonlardan sorunsuz demedim, demem. En sevdiğim markalar Japon markaları, güncel Peugeotları gerek ikokpitleri gerek dış tasarımlarıyla beğenmiyorum. Ford hakkında hiç bir bilgim ve tecrübem yok, onları mesajıma hiç katmadım. Bombalama gibi bir üslupla yazmamıştım aslında yanlış anlaşıldıysam kusura bakmayın, herkesin düşüncesi farklı, ben Peugeotların abartıldığı kadar sorunlu veya Almanların abartıldığı kadar sorunsuz olduğunu düşünmüyorum desem daha doğru olur. Bu düşüncemin sebebi geçmişte kullandığımız araçlar ve çevremde gördüğüm kişiler. He derseniz teknoloji şans işidir, siz ve çevreniz şanssızmış, o da kabul. Demek ki Almanlarda şansımız tutmuyor.

@pulusoglu Yais 133.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,719
1
6,483
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Sanki 118 hard core drift makinesi arkadaşlar ya???
Ama 308 gti hardcore bir hothatch!!!
Bence çok tartışılacak bir durum yok ortada. İmkan varsa, her türlü hothatch'e binme taraftarı bir insan olarak 308 gti!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım