2. El Piyasasına Yorumlarınız

AYD

MEHMET AYD
Taklacı Güvercin
30 May 2020
11
11
295
GAZİANTEP
Herkese iyi aksamlar dostlar,
2. El piyasasi aldi başını gidiyor. Her sene yükselirdi piyasa ancak bu sene gibi hic yukselmedi. Yani fiat doğan, tofaş max 15-17k olurdu ona bile cok derdik suan piyasada 50k-60k hatta normal binilebilir bir tofaş 30-40k arasi. Bu marka/modeli örnek olarak verıyorum. Ancak piyasada 2-3 sene önce 100k limit cikardiginiz zaman zipkin gibi arabalar vardi 2013+ octavia,jetta,passat(b7), focus 2014,2015 model. Yani parasının hakki olan arabalardı. Vergiler yuksek dahi olsa o parayı verdiginizde haketti diyebiliyorduk. Ama suan 100k çıkarsanız dahi 2014 2015 symbol, linea, clio tarzı araçlar var. Asıl sizlere sormak istediğim piyasa evet yakın zamanda düşmeyecek, görünen köy klavuz istemez. Sizce Onumuzdeki 2-3 Ay veya 6 ay gibi bir sure zarfında otomobiler hala yükselişe devam edecek mi yoksa, stabil bir duruma geçecek mi? Veya düşer mi? Sizlerin bu konu hakkinda görüşlerinizi merak ediyorum. Degerli dostlarım.

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,807
2,078
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Şahsen düşeceğini hiç sanmıyorum.Pandemi devam ettiği sürece üretim süreci %100 işlemeyecek ve talebe karşılık verilemeyecek.Bu yüzden 0 km araç bulmak çok zor olacak.Ayrıca üretim adedi kısıtlı olduğu için fiyatları da biraz daha artacaktır.Dolayısıyla 2.el de bir müddet daha artacaktır.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,683
2
9,599
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
9F9BB5DA-715D-45A1-B32D-C80439296ADE.jpeg

6MSahin1

Muhammed ŞAHİN
Profesör
26 Şub 2020
66
52
1,010
Trabzon
Marka
Honda
Bana kalırsa önümüzdeki sene yaza doğru araç fiyatları düşecek. Tamam pandemi var 0 araç yok ama şöyle birşeyde var alım gücü yok bu süreçte. Tm adam 20klık araca 40k istiyor pandemi öncesi alanı oluyordu şuan ancak vatandaş alacak mecrası kalmadı bankalar desen yüksek faiz düşük vade, elde avuçta para kalmadı ne kadarda pandemi vs. fiyat artacaksada bana kalırsa kışa doğru durgunlaşıp sonra düşmeye başlayacak şahsi fikrim. Çünkü vatandaşta alacak mangır kalmadı :D

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
519
1
946
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
Düşeceğini pek zannetmiyorum ama bir noktada sabitlenecektir illaki, kaldı ki bayramdan sonra aşırı oynamalar olmadı sabitlendi gibi. Takip ettiğim ilanlar birer birer fiyat düşürmeye, düşürdükçe satılmaya başladı. Düzelme belirtileri var fakat öyle aman aman bir düşüş olmayacaktır tabiiki. Gönül isterdi düşsün ama kimse 100 bine aldığı arabayı 70 bine satmayı istemiyor ki onlar da haklı...

6MSahin1

Muhammed ŞAHİN
Profesör
26 Şub 2020
66
52
1,010
Trabzon
Marka
Honda
Tabikide birden dan diye damdan iner gibi düşmez :D ama bana kalırsa eski haline dönmeye başlar. dediğiniz gibi düşmeye başlayan araçlar satıldı benimde sarı sitede favlarım var fiyatı makule çekince satabildi :D Şöyle bişeyde var herkesin içini bilemeyiz sonuçta ama 100kya aldığı aracı 70kya satmaz belki ama onu 100kya alırken piyasayı görüp en kötü 120kya satarım mantığıyla alanlarda vardı ? bence kuru-yaş fiyat inecekse herkes yanacak :S

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Düşmez, düşse de biranın/kahvenin üzerindeki köpük gider sadece. O araç fiyatları düşmeden, euro 8.86 dolar da 7.52 den aşağı inmeden düşmez. Her konuda fakirleştik işte, araç fiyatları da bunun en iyi göstergesi. Dua edin de gelecek senelerde bu fiyatları aramayalım.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,683
2
9,599
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Düşmez, düşse de biranın/kahvenin üzerindeki köpük gider sadece. O araç fiyatları düşmeden, euro 8.86 dolar da 7.52 den aşağı inmeden düşmez. Her konuda fakirleştik işte, araç fiyatları da bunun en iyi göstergesi. Dua edin de gelecek senelerde bu fiyatları aramayalım.

Ekmeee dolarlan mı alıyoğğ abi ya ,herkesin evinde buzdolabı var hamdolsun halkımız zengin :D

THE TURK

Bahadır
Profesör
25 Ocak 2020
98
280
1,210
Türkiye
Marka
Renault
Keşke düşse,normale dönse ama dönecek gibi değil.Her gün malum sarı siteyi açıp fırsatçılara, 2001 model vw sine 80k isteyenlere,şahinlere hatasız diye 60k isteyenlere güzel(!) dileklerimi iletmeye uzun süre devam edeceğim gibi :D

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
2 haftaya kur farkı gelir sıfır araçlara. sonra da sahibinden üzerinde favorilerin yükselişini ayakta alkışlayarak izleriz

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,714
1
6,438
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Kesinlikle düşmeyecektir.

Piyasanın devamlı artacağı ön görüsüne dayalı olarak, dün itibari ile sıfır km Fiat Egea almak için kapora ödemesi yaptım. Aracı bir süre yatırıp, tahmini Nisan ayı gibi satmayı düşünüyorum. Bunu son 1 yıldır etrafımda yapan çok kişi oldu ve hepsi de çok ciddi kar etti. Malesef ülkenin içinde bulunduğu durumdan ötürü, araba gerçekten bir yatırım aracı oldu.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım