AÇIK 200000-230000 TL arası otomobil tavsiyesi

Kaptanmami

Muammer ÖZOĞLU
Asfalt Kurutucu
20 May 2020
52
6
520
35
Konya
Marka
Toyota
Merhaba değerli arkadaşlar. Nasip olursa konforlu sorunsuz bir 2. el aile aracı almayı düşünüyorum.
  • Otomatik vites düşünüyorum. Bütçemiz 200000-230000 TL arasındadır.
  • Hb kullanıcısıyın şuan. Sedan araca geçiş yapmak istiyorum. D segmenti önceliğim.
  • Piyasa çok değişken ama A4, Skoda Superb yada Mercedes C modelleri arasında kaldım. Yada sizin tavsiye edeceğiniz bir marka varsa.
  • A4 ve Skoda şanzımanı korkutuyor beni açıkçası, ama konforlu arabalar.
  • Bagaj ve rahatlık önemli,çünkü çocuklu bir aileyiz. Uzun yolculuklarda yapıyoruz yeri geldiğinde.
  • Yakıt konusunda üzmemeli.
Teşekkürler. Tavsiyeleriniz önemli benim için.

Levent Bursalioglu

Levent Bursalıoğlu
Profesör
22 Eyl 2016
86
324
1,260
26
Alanya
Marka
Ford
2 yıldır Skoda Superb kullanıcıyım 1.6 Tdı yakış olarak, uzun yolda 5-6 arası yakıyor şehir içi 7-8 arası yakışı var sorunuz olursa yardımcı olmak isterim.
Bu arada 2009 model 1,4 tsı 122Hp DSG Passat sahibi olduk uzun bir süre onun yakıt tüketimi uzun yolda 6-6,5 arasıydı şehir içi de 8-9 arası yakıyordu fikir verebilir size.

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
514
923
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
1.2 TSI yada varsa 1.4 TSI Octavia ve 1.4 TSI Superb yakıtı nasıldır bilgisi olan arkadaşlar var mı? Teşekkürler.
1.2 TSI DSG 2017 Jetta bir yakınımda mevcut, Tokat'ta kullanıyor, şehir içi trafiksiz hafif trafikte sakin kullanımda (60-70 üstüne çıkamadan) çoğunlukla 8 litre civarı dolaşıyor. Uzun Yolda da 5-6 bantlarına indirmek mümkün. Çoğunlukla 110-120 sabit giderek 5.5-6 civarlarında dolaşıyor fakat hızına göre de değişiyor tabii ki :) Gazlayınca da ucu açık tabii 12 13 litreler hayal değil, her benzinlide olduğu gibi...

Kaptanmami

Muammer ÖZOĞLU
Asfalt Kurutucu
20 May 2020
52
6
520
35
Konya
Marka
Toyota
2 yıldır Skoda Superb kullanıcıyım 1.6 Tdı yakış olarak, uzun yolda 5-6 arası yakıyor şehir içi 7-8 arası yakışı var sorunuz olursa yardımcı olmak isterim.
Bu arada 2009 model 1,4 tsı 122Hp DSG Passat sahibi olduk uzun bir süre onun yakıt tüketimi uzun yolda 6-6,5 arasıydı şehir içi de 8-9 arası yakıyordu fikir verebilir size.
Güzel değerler gibi geldi bana, sakin kullanımda sanırım. Sizce hem Passat hem Superb için sizce 1.6 TDI mı 1.4 TSI mı? Şehir içi yılda 15.000 km kullanıyorum. Donanım olarak Superb ön planda gibi. Bagaj olarak ikiside güzel.
Passat için B7 kasa önerirmisiniz?

Kaptanmami

Muammer ÖZOĞLU
Asfalt Kurutucu
20 May 2020
52
6
520
35
Konya
Marka
Toyota
1.2 TSI DSG 2017 Jetta bir yakınımda mevcut, Tokat'ta kullanıyor, şehir içi trafiksiz hafif trafikte sakin kullanımda (60-70 üstüne çıkamadan) çoğunlukla 8 litre civarı dolaşıyor. Uzun Yolda da 5-6 bantlarına indirmek mümkün. Çoğunlukla 110-120 sabit giderek 5.5-6 civarlarında dolaşıyor fakat hızına göre de değişiyor tabii ki :) Gazlayınca da ucu açık tabii 12 13 litreler hayal değil, her benzinlide olduğu gibi...
Uzun yolda eskisi gibi hız yapamıyoruz artık, özellikle otobanda radardan. İçinde bulunduğum şehirde de her taraf TEDES, radar o yüzden 65'i geçemiyoruz. Benzinli motorun sessizliği de güzeldir🙂

Levent Bursalioglu

Levent Bursalıoğlu
Profesör
22 Eyl 2016
86
324
1,260
26
Alanya
Marka
Ford
Güzel değerler gibi geldi bana, sakin kullanımda sanırım. Sizce hem Passat hem Superb için sizce 1.6 TDI mı 1.4 TSI mı? Şehir içi yılda 15.000 km kullanıyorum. Donanım olarak Superb ön planda gibi. Bagaj olarak ikiside güzel.
Passat için B7 kasa önerirmisiniz?
Şahsen ben benzinli aracı tercih ederim 1.6 Tdı oldukça gürültülü geldi 1.4 Tsı dan sonra dizel sesine 2 yıldır bir türlü alışamıyorum, eğer çok yoğun trafiğe sık sık girmiyorsanız sizi üzeceğini sanmıyorum yakıt tüketiminin. Ayrıca aynı paraya daha temiz benzinli araçlar bulacaksınızdır dizele göre.

Kaptanmami

Muammer ÖZOĞLU
Asfalt Kurutucu
20 May 2020
52
6
520
35
Konya
Marka
Toyota
Şahsen ben benzinli aracı tercih ederim 1.6 Tdı oldukça gürültülü geldi 1.4 Tsı dan sonra dizel sesine 2 yıldır bir türlü alışamıyorum, eğer çok yoğun trafiğe sık sık girmiyorsanız sizi üzeceğini sanmıyorum yakıt tüketiminin. Ayrıca aynı paraya daha temiz benzinli araçlar bulacaksınızdır dizele göre.
Teşekkürler. DSG de sıkıntı yaşadınız mı?

Levent Bursalioglu

Levent Bursalıoğlu
Profesör
22 Eyl 2016
86
324
1,260
26
Alanya
Marka
Ford
Şöyle anlatayım 4 farklı dsg kullanan araca sahip olduk şimdiye kadar bunlardan 3' ü 0 km alıp kullandık 2009 Passat la 25 bin kilometre 10 yıl kullanıp sattık hiç sorun çıkmadı, 2019 yılında superb aldık şuan 20 bin kilometrede hiç sorun yaşamadık, 2020 yılında seat arona aldık şuan 5 bin km ye geldi hiç sorun yok, hepsinin kilometresi oldukça düşük sayılır bu kilometrelerde sorun yaşamak zaten pek beklenilen bir şey değil. Bir de 2011 model polo dsg li aracı 2. el almıştık onu da yaklaşık 40 bin km 7 yıl kadar kullanıp sattık açıkçası onun şanzumanından hiç memnun olamamıştım. İlk gaz tepkisi oldukça kötüydü vites seçmede çok kararsız kalıyordu arada titreme sorunu oluyordu, motor şanzıman uyumundan da kaynaklanan bir şeyde olabilir o araçta olanlar, ama hiç bir zaman dsg yüzünden servise gitmedik .

Kaptanmami

Muammer ÖZOĞLU
Asfalt Kurutucu
20 May 2020
52
6
520
35
Konya
Marka
Toyota
Mantıklı ve yerinde yorumlarınız için teşekkürler. Peki B8 kasa A4 ler için bir yorumunuz var mı? Örneğin; 2012 A4 mü daha yeni model Superb mi?

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,363
2
2,945
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Teşekkürler. DSG de sıkıntı yaşadınız mı?

DSG kuru kavrama ise şahane geçişleri olan bir şanzıman ancak sorun çıkartması da bakımı da maliyetli. Islak kavrama olanları ki sizin baktığınız aralıkta böylesi pek yok bir tık yavaş geçiş yapar (bu gecikmeyi kolay kolay anlamazsınız) ancak ısınmadan dolayı sorun yaşatma riski az. Kuruda ısıtmamaya dikkat etmekte fayda var. Kuzenin sıfır aldığı Q2 14bin km’de DSG arızası verdi ve komple değişti mesela. Ancak yıllarca kullanıp sıkıntı yaşamayan da çok tanıdığım var.

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,363
2
2,945
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Mantıklı ve yerinde yorumlarınız için teşekkürler. Peki B8 kasa A4 ler için bir yorumunuz var mı? Örneğin; 2012 A4 mü daha yeni model Superb mi?

2012 A4 her ne kadar çok güzel araba olsa da baktığınız bütçede muhtemelen dizel ve yüksek km’de bir araç olacak. Bakım, yakıt, yürütme maliyetleri Superb, Octavia gibi araçlardan yüksek olacaktır. En az onlar kadar konforlu ve güncel hissettirecektir ama. Hatta onlardan daha konforlu ve yalıtımı iyi olacaktır diye düşünüyorum. Toyota’ya göre hele yalıtım ve konfor bakımından çok tatmin edici olacaktır.

Sinistra

Elit Apaçi
16 May 2019
69
36
970
43
Marka
Volkswagen
1.2 TSI yada varsa 1.4 TSI Octavia ve 1.4 TSI Superb yakıtı nasıldır bilgisi olan arkadaşlar var mı? Teşekkürler.
Bende 20 aydır superb 2018 model 1.4 tsi 125 bg active mauel en boș donanım var.
Denizlide yaşıyorum, çok sakin kullandığımda cruisela 100 e sabitlediğimde 3 kişi bagaj boş şehirler arası 5.2lt 5.3.lt yakıyo ama 100 e 110 sabitlediğimde bagaj dolu olduğunda 6.0 lt falan yakıyor.
Şehir içi 7,5 bazen 8.0lt bulabiliyor.
Performansı orta düzey ama beni.tatmin ediyor sayılır ama bana kalırsa 1.5 tsi 150bg bu araç için biçilmiş kaftan performansı çoğu kişiyi tatmin eder. yada 1.4 tsi act ama yanlış anlaşılmasın 1.4 tsi 125 bg yürümüyor değil 0.100 ü 9.9 saniye çoğu 1.6 1.5 atmosferikden iyidir rampada felan yığılma yaşamıyorum.

chesteren

Profesör
19 Eyl 2016
125
247
1,385
Elazığ
Marka
Toyota

Bu forumda eski aracıma dair açmış olduğum başlık.. Burada bütün bilgilerine elimden geldiğince değinmeye çalışmıştım. Ben halen ısrar ediyorum ayrıca, yeni corollayı en azından bir test etmenizde fayda var. Corolla veya civic alın, her türlü işinizi görür. Boşverin d sınıfını..

Kaptanmami

Muammer ÖZOĞLU
Asfalt Kurutucu
20 May 2020
52
6
520
35
Konya
Marka
Toyota

Bu forumda eski aracıma dair açmış olduğum başlık.. Burada bütün bilgilerine elimden geldiğince değinmeye çalışmıştım. Ben halen ısrar ediyorum ayrıca, yeni corollayı en azından bir test etmenizde fayda var. Corolla veya civic alın, her türlü işinizi görür. Boşverin d sınıfını..
Geçmiş yazınızı okudum, gerçekten güzel açıklamışsınız. Tebrikler. Yakıt tüketimine inanamadım gerçekten, genelde o şekilde mi yakıyor merak ettim. Corolla test edebilirim tabi, ancak hala önyargım var nedense🙂

Kaptanmami

Muammer ÖZOĞLU
Asfalt Kurutucu
20 May 2020
52
6
520
35
Konya
Marka
Toyota
Gerçekten profesyonel yorumlarınız için teşekkür ederim, çok faydalı ve yol gösterici oluyor benim için. Otomobil almak çokta kolay değil aslında. Birçok faktör,kriter değerlendirmek gerekir. Benzin fiyatlarınada baktığımızda gerçekten benzinli arabaya binmekte kolay değil.30-40 kuruşlara (LPG) alışmışken🙂. Dizellerde az yakmıyor baktığınızda ancak dizel mi benzinli mi derseniz sanki benzinli daha iyi bir seçenek gibi.

LPG den benzinli araca geçenler bu konuda ne düşünüyor,yorumlarınızı merak ediyorum 🙂

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
514
923
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
Gerçekten profesyonel yorumlarınız için teşekkür ederim, çok faydalı ve yol gösterici oluyor benim için. Otomobil almak çokta kolay değil aslında. Birçok faktör,kriter değerlendirmek gerekir. Benzin fiyatlarınada baktığımızda gerçekten benzinli arabaya binmekte kolay değil.30-40 kuruşlara (LPG) alışmışken🙂. Dizellerde az yakmıyor baktığınızda ancak dizel mi benzinli mi derseniz sanki benzinli daha iyi bir seçenek gibi.

LPG den benzinli araca geçenler bu konuda ne düşünüyor,yorumlarınızı merak ediyorum 🙂
İllaki fark olacaktır. Aynı yakıtı yaksalar bile, örneğin Bursa'daki Shell fiyatları ile(Benzin 7.11/Motorin 6.47) iki araç da 100 kilometrede 7 litre yaksa dizel olan yuvarlak hesapla 6.47*7=45 kuruş, benzinli olan 7,11*7= 49 kuruş gibi bir değer olacak. Kaldı ki iki aracın litre bazında aynı yakması imkansız gibi. En azından yarım litre bile fark olsa aradaki fark kilometrede 8 9 kuruşa denk geliyor. Şimdi Reelistik bir düşünceye geçelim; yine aynı grubun araçlarından gideceğim, kuzenimde 1.6 TDI DSG Jetta, Amcamda 1.2 TSI DSG jetta var. İkisini de aynı güzergahta farklı zamanlarda aynı kullanım şekliyle kullandım. Dizel olan araçla 6.2LT/100km gibi bir değer elde ederken benzinli araçta 7.7 LT/100km gibi bir değer vardı. Kuruş hesabına dökersek; dizel olan 40 kuruş, benzinli olan 54 kuruş yakıyor. Aradaki farka değip değmeyeceği size kalmış. Bakım masrafları, alırken ödediğiniz fark, benzinlinin daha sessiz olması, verdiği hissiyat ele alınırsa ben bir dizel araç kullanıcısı olarak benzinliyi tercih ederdim. Tabi bunda biraz artık 8 yılın sonunda dizelin geç ısınmasından, tork kandırmacasından, traktör gibi sesinden,(gerçi 1.6 TDI CAY motorun sesi dizeller içinde gayet güzel bence, en azından normal kullanımda benzinli gibi neredeyse) benzinin lineer hızlanmasını, sessizliğini vs deneyimleyince sıkılan, duygusal olarak da ihtiyaç olarak da dizeli gerekli görmeyen biri olarak yaklaşıyorum olaya. Yakıt olarak da LPG kadar ikisi de az yakmıyor tabii ki fakat yılda 20 25 bin kilometre yapmadıkça da kesinlikle dizele fark verecek kadar korkutucu bir yakıt maliyeti çıkmıyor bence. ama tabii ki tercih sizin 🙃

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım