KAPALI 2015-2017 Golf, 2017 Leon Otomobil Seçimi

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Arkadaşlar çok özür diliyorum 2 kez araç seçimi konusunu açtım ama para kolay kazanılmıyor,hele ki şu piyasada araç aldığınız zaman satmak da bi hayli yoruyor..
Neyse 3 araç var;
-Leon 1.6 TDI DSG 2018 (Full+Full)
Hayalet göstergeden Led farlara kadar)
-Golf 1.6 TDI DSG 2015 25bin km’de.
-Golf 1.6 TDI DSG Comfortline 2017 13bin Km’de.

Hepsinin fiyatları birbirine yakın,2015i alsam DSG sizce üzer mi ? Yıpranmadığını nasıl anlarız,tecrübeli bilenler aydınlatırsa süper olur.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Biz dün sattık 318i'yi gerçekten çok fazla başımızı ağrıttı,dedim ben defalarca 1.0 falan var düşünürmüsün hem az yakıyor hem daha ucuz diye ben daha benzinli araba almam diyor sürekli o algı oluştu artık babamda yapıcak birşey yok maalesef.
Benzinli turbolarda gaza bastığınız zaman direk tüketim uçuyor dizellerde öyle birşey yok işte o çok güzel.
Al dizel gitsin. En güzel otomobil istediğin otomobildir :)

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,285
16,187
5,720
çanakkale
Marka
Renault
2012 golf 7 ye bindim hala çok güzel.2016 leona bindim trimden sahibi artık kafayı yemek üzereydi kapıları söktürüp söktürüp silikon yada köpük sıktırıyordu.bi önceki soruya yetişemedim sıfır polo sahibiyim ezici bir çoğunlukla(bütünlükle )yerin dibine sokuldu ama sorulucak sorunuz varsa cevaplarım.boyut farkı çok az golfle.abimdede sıfır seat ibiza var onunla ilgili bir soru olursada cevaplarım.1.0 tsi her ne kadar şehir içi 9 litreleri bulsada yıllık masraf nezdinde düşünmek lazım.sonuçta dizelin bakımı vergisi alırkenki parası daha fazla.benim istanbulda ortalamam 7.2 idi malatya 4.9.gerçi şimdi kışın 5.6 lardayım

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
2012 golf 7 ye bindim hala çok güzel.2016 leona bindim trimden sahibi artık kafayı yemek üzereydi kapıları söktürüp söktürüp silikon yada köpük sıktırıyordu.bi önceki soruya yetişemedim sıfır polo sahibiyim ezici bir çoğunlukla(bütünlükle )yerin dibine sokuldu ama sorulucak sorunuz varsa cevaplarım.boyut farkı çok az golfle.abimdede sıfır seat ibiza var onunla ilgili bir soru olursada cevaplarım.1.0 tsi her ne kadar şehir içi 9 litreleri bulsada yıllık masraf nezdinde düşünmek lazım.sonuçta dizelin bakımı vergisi alırkenki parası daha fazla.benim istanbulda ortalamam 7.2 idi malatya 4.9.gerçi şimdi kışın 5.6 lardayım
İşte mesele bu,ben üniversiteye gitsem sakin kullansam 5.5la falan giderim dizelle,birde dediğim gibi kendim alsam benzinli alırım ama işte babam yanaşmıyor bile.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Yanlış anlaşılmalar olmuş. Elbette cebimde 5 kuruş olmadığı zamanlar da oluyor. Aylık, sadece ilçe bazlı gezerek, 700-800 TL benzin attığım zamanlar da oluyor. Ama hiçbir zaman, “ben öğrenciyim” demedim Param yokken de ben, benim - param varken de ben, benim. Takıntılı olduğumdandır belki de, bir de benzinli arabanın tadı başka.
Para icin kimseye aciklama yapmak zorunda degilsin :)

MiaKaiser

Profesör
8 Eyl 2016
73
149
1,060
Marka
BMW
Öncelikle hayırlı olsun. Aracınız 2017 aralık çıkışlı muhtemelen. Moral bozmak gibi olmasın ilk sahibinin drd, leaseplan, hedef filo ya da centraltr olması yüksek ihtimal. Kaça aldınız acaba?

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Öncelikle hayırlı olsun. Aracınız 2017 aralık çıkışlı muhtemelen. Moral bozmak gibi olmasın ilk sahibinin drd, leaseplan, hedef filo ya da centraltr olması yüksek ihtimal. Kaça aldınız acaba?
Bende öyle düşünüyorum ama adam bayandan diyor,115’e aldık galiba babam daha iyi biliyor habersiz alıp getirmiş.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford

Bende öyle düşünüyorum ama adam bayandan diyor,115’e aldık galiba babam daha iyi biliyor habersiz alıp getirmiş.

Öyle olsa bile çok da önemli değil bence, hem km düşük hem de alıp pazarlama departmanında ki çalışanlara verileceğini düşünmüyorum. En azından herhangi bir departmanın müdürü vs kullanmıştır. En azından bizim şirkette kimse kimseye golf vermiyor. Müdürler fln d veya c sınıfı oluyor gerisi hep b veya c ama o da genellikle en boş veya üstünde bir iki donanım ile..

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Öyle olsa bile çok da önemli değil bence, hem km düşük hem de alıp pazarlama departmanında ki çalışanlara verileceğini düşünmüyorum. En azından herhangi bir departmanın müdürü vs kullanmıştır. En azından bizim şirkette kimse kimseye golf vermiyor. Müdürler fln d veya c sınıfı oluyor gerisi hep b veya c ama o da genellikle en boş veya üstünde bir iki donanım ile..
Kimin kullandığı değil de nasıl kullandığı önemli benim için,sizinde dediğiniz gibi..

MiaKaiser

Profesör
8 Eyl 2016
73
149
1,060
Marka
BMW
Hor kullanılmışada gözükmüyor yani,dediğim gibi çiziği bile yok,filodan olsa bile demek ki iyi kullanılmış.
13 bin kilometrede araca zarar vermek çok zor, güle güle kullanın. 115'e aldıysanız çok iyi fiyat, tam rakamı öğrenip özel mesaj atarsanız sevinirim.

Hor kullanılmışada gözükmüyor yani,dediğim gibi çiziği bile yok,filodan olsa bile demek ki iyi kullanılmış.

En düşük şirket arabası CLA olan firmalar da var. Fakat dediğim gibi 13 bin kmde araca zarar vermek çok. Garantisi devam ediyordur zaten.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım