2016'nın En Çok Satılan 10 Arabası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Veri odaklı açtığım ikinci konu, dünya genelinde en çok satılan 10 model.

10) Toyota Camry: 660,868 adet
42_World_Best_Sellers_2016.jpg

9) Honda Civic: 668,707 adet
43_World_Best_Sellers_2016.jpg

8) Volkswagen Polo: 704,062 adet
44_World_Best_Sellers_2016.jpg

7) Toyota Rav4: 724,198 adet
45_World_Best_Sellers_2016.jpg

6) Ford Focus: 734,935 adet
46_World_Best_Sellers_2016.jpg

5) Honda CR-V: 752,463 adet
47_World_Best_Sellers_2016.jpg

4) Hyundai Elantra: 788,081 adet
48_World_Best_Sellers_2016.jpg

3) Volkswagen Golf: 991,414 adet
49_World_Best_Sellers_2016.jpg

2) Ford F serisi: 993,779 adet
50_World_Best_Sellers_2016.jpg

1) Toyota Corolla: 1,316,383 adet
51_World_Best_Sellers_2016.jpg

Kaynak: Motoringresearch.com

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,787
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
listenin tek sebebi ABD
Aynen ABD'deki satislar cok etkiliyor. 182'lik focus otomatik buraya gelmiyor mesela ama yurt disinda satisi fena degil. Simdi yeni kasanin 200'luk 8 ileri tam otomatik sanzimanli versiyonu Turkiye'ye de gelecek ama fiyatlar boyle artmisken de ise yaramayacaktir pek. Yine Avrupa ve ABD'de satar ancak.

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,528
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Bu listede yanlışlık var.
Artık bu satış rakamlarına da inanmamak lazım. Bugun yapılan habere göre vw,seat,skoda,audi fransa da satılmadığı halde satılmış olarak neredeyse 800000 araç fazla göstermiş.
http://www.carscoops.com/2017/07/vws-french-division-fudged-delivery.html
http://www.otohaber.com.tr/haberler/piyasa/2014/01/22/adactan-buyuk-skandal Bu da VW'nin eski skandallarından. Ben bu olaylara şaşırmıyorum artık hangi marka olursa olsun.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,787
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bu listede yanlışlık var.

http://www.otohaber.com.tr/haberler/piyasa/2014/01/22/adactan-buyuk-skandal Bu da VW'nin eski skandallarından. Ben bu olaylara şaşırmıyorum artık hangi marka olursa olsun.
Adac'in yapmis oldugu hileden daha talihsiz bir durum varsa o da hileye karsi yapmis olduklari aciklamadir. 3 bin kusur kisilik antek sonucunda birinci cikmak baska, 34 bin kusur kisilik anket sonucunda baska yani. Ikisi hic bir olur mu resmen sivamislar.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,914
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Acikcasi corolla da Turkiye'de dusunecegim son c segment modellerden biri yani. Sorunsuzluksa konu gider Auris alirim, hacim yetmiyorsa sedan civic alirim. Ustelik f/p orani yuksek bir model de degil. Yurt disi versiyon, donanim ve fiyatlarindan bagimsiz olarak Turkiye'de tercih edecegim bir model degil. Hatta otomobil alirken bir gidip bakayim diyecegim bir model bile degil.
Corolla kendi segmentinde doluluk fiyat olarak en dipte model olabilir.Dizel dersen eski dizel motor şanzıman dersen mmt.Benzinli dersen turbo seçenek yok atmosferik-cvt seçenek var.Yalnız bu Türkiye şartlarında geçerli.Yurtdışında envai kombinasyonda corolla alabiliyorsun.Araba bukalemun gibi.Arabistanda 2,0 atmosferik üniteyken japonya da hibrit oluyor.
Türkiye de neden satıyor dersek servis ağı-sorunsuzluk-uzun ömürlülük-güvenlik sağlıyorlar.Haa Türk kullanıcısı bence yine de cezalandırıyor aslında Türkiye distribitörünü.Dünya da en çok satan modelin Türkiye'de fabrikası olmasına rağmen satış rakamlarında bir hayli gerideler.Lider olmalıydı

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Corolla kendi segmentinde doluluk fiyat olarak en dipte model olabilir.Dizel dersen eski dizel motor şanzıman dersen mmt.Benzinli dersen turbo seçenek yok atmosferik-cvt seçenek var.Yalnız bu Türkiye şartlarında geçerli.Yurtdışında envai kombinasyonda corolla alabiliyorsun.Araba bukalemun gibi.Arabistanda 2,0 atmosferik üniteyken japonya da hibrit oluyor.
Türkiye de neden satıyor dersek servis ağı-sorunsuzluk-uzun ömürlülük-güvenlik sağlıyorlar.Haa Türk kullanıcısı bence yine de cezalandırıyor aslında Türkiye distribitörünü.Dünya da en çok satan modelin Türkiye'de fabrikası olmasına rağmen satış rakamlarında bir hayli gerideler.Lider olmalıydı

Abi hem kendin diyorsun dizel-şanzıman kötü hem turbo motor yok diye hemde cezalandırıyor diyorsun. Bence toyota bizi cezalandırıyor. 113k ya 1.4 90 bglik dizel mi olur bide kampanyalı hali.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,787
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Cezalandirmayi gectim zarar etmeyecek kadar satilmasi bile buyuk basari. Turk kullanicisinin hacim ve sorunsuzluk kriterleri disinda hic bir alanda rakiplerinden ileri degiller. Hatta gerideler bile diyebilirim. Bu haliyle zarar etmeden satiliyorsa yine yatsin kalksin dua etsin distributor firma

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,914
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Abi hem kendin diyorsun dizel-şanzıman kötü hem turbo motor yok diye hemde cezalandırıyor diyorsun. Bence toyota bizi cezalandırıyor. 113k ya 1.4 90 bglik dizel mi olur bide kampanyalı hali.
Okuduğunu anladığından emin misin:D Cezalandırıyor diyorum çünkü en çok satan model olma potansiyeli var.Hem Türkiye üretimi hem de sınırsız kombinasyon yapabiliyorsun.Burda ki distribütör kimse artık piyasanın gerektirdiği kombinasyonları tutturamıyor ve potansiyelinin altında satıyor.İşte bu tüketici tarafında cezalandırılma oluyor.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,787
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Okuduğunu anladığından emin misin:D Cezalandırıyor diyorum çünkü en çok satan model olma potansiyeli var.Hem Trükiye üretimi hem de sınırsız kombinasyon yapabiliyorsun.Burda ki distribütör kimse artık piyasanın gerektirdiği kombinasyonları tutturamıyor ve potansiyelinin altında satıyor.İşte bu tüketici tarafında cezalandırılma oluyor.
Simdi oldu :) Cezalandirmaya bakarsak Ford'un distributorunun bize ettigini kimse edemez. Mondeo'nun Turkiye satislari yerlerde. Oysa kafaya oynama potansiyeli yuksekken yerlerde surunuyor.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,914
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Cezalandirmayi gectim zarar etmeyecek kadar satilmasi bile buyuk basari. Turk kullanicisinin hacim ve sorunsuzluk kriterleri disinda hic bir alanda rakiplerinden ileri degiller. Hatta gerideler bile diyebilirim. Bu haliyle zarar etmeden satiliyorsa yine yatsin kalksin dua etsin distributor firma
Araba aslında başarısız değil işte anlatmaya çalıştığım o.Bu kombinasyonlar ve istenilen fiyatlar öldürüyor güzelim arabayı.O kadar kötü kombinleyip satıyorlar ki elimizde hacim ve sorunsuzluk kalıyor

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,787
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Araba aslında başarısız değil işte anlatmaya çalıştığım o.Bu kombinasyonlar ve istenilen fiyatlar öldürüyor güzelim arabayı.O kadar kötü kombinleyip satıyorlar ki elimizde hacim ve sorunsuzluk kalıyor
Aynen okuyunca fark ettim anlatmak istediğimi anlatamamışım cümle düşmüş
Yok yok sıkıntı yok anlastik simdi. Vag grubunun en buyuk basarilarindan biri de bu zaten. Insanlar plazalarin kapisinda ölüp bitiyor. Adamlar pazarlamayi oyle guzel yapiyor ki digerleri sonuk kaliyor.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Okuduğunu anladığından emin misin:D Cezalandırıyor diyorum çünkü en çok satan model olma potansiyeli var.Hem Türkiye üretimi hem de sınırsız kombinasyon yapabiliyorsun.Burda ki distribütör kimse artık piyasanın gerektirdiği kombinasyonları tutturamıyor ve potansiyelinin altında satıyor.İşte bu tüketici tarafında cezalandırılma oluyor.
Sen Türk alıcılar cezalandırılıyor diyorsun bende az bile yaptığımızı söylüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım