KAPALI 2017/0km Honda CİVİC' LPG Alınır mı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

anilsss.23

Asfalt Kurutucu
35
Merhaba arkadaşlar 0 km Honda civic almayı düşünüyoruz var mı aranızda kullanan ? değerli yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim ...
honda-civic-sedan.png

Civic e 1500-2000 tl arası standart obd li kitler çok rahat uyum sağlar.
Direk enjeksiyon & turbo kombinasyonuna sahip araçlarda sıvılaştırılmış kit olayından dolayı çok acayip rakamlar söz konusu olabiliyor.

yok ya 6 yıl garanti yine iyi ben yine fabrikasyon alırdım sanırım :)

Ama örneğin ben, 6 yıl boyunca periyodik bakım için devamlı servise gitmezdim heralde.
Servise gidilmediğinde, garanti otomatik yanar. O sebeple fabrika çıkışı lpg nin esprisi kalmaz.
Farklı bakış açıları yani.

Tabi ki, bu noktada aslında aracın sorunları bakım masrafları vs devreye giriyor, mesela vw gibi dsg problemleri yaşayan bi marka olsa aman garanti bozulmasın dsgye bişi olursa garanti kapsamından yaptırayım düşüncesinde olurdum. Şu an o kadar param yok, olunca tekrar düşünmem gerekecek sanırım :D

Tabi ki, bu noktada aslında aracın sorunları bakım masrafları vs devreye giriyor, mesela vw gibi dsg problemleri yaşayan bi marka olsa aman garanti bozulmasın dsgye bişi olursa garanti kapsamından yaptırayım düşüncesinde olurdum. Şu an o kadar param yok, olunca tekrar düşünmem gerekecek sanırım :D
Aynı durum bende de var:)
Çok km yapmış olmasam da dsg&tsi kombinasyonunu deneyimleyip resmen hayran kaldım.
Eğer bir gün şirketten devamlı benzin desteği alacak konuma gelirsem ben de sırf bu yüzden vag cı olabilirim.
Ama sırf dsg yüzünden, devamlı yetkili servise giderim. Çünkü patlamayan dsg yok gibi bir şey.

Aynı durum bende de var:)
Çok km yapmış olmasam da dsg&tsi kombinasyonunu deneyimleyip resmen hayran kaldım.
Eğer bir gün şirketten devamlı benzin desteği alacak konuma gelirsem ben de sırf bu yüzden vag cı olabilirim.
Ama sırf dsg yüzünden, devamlı yetkili servise giderim. Çünkü patlamayan dsg yok gibi bir şey.

Aynen öyle, honda candır ama. tercihim honda'dan yana olur direk :)

FD6'yı 60.000 km lpg'li kullanmıştım. Tık demedi, demezdi de!!!

Burada fabrika çıkışı lpg konusunda 25 parça gerçekten değişmiştir ama, biraz da reklam olsun diye değişmiştir.

Yani, garanti konusunda "ben 6 yıl serviste bakımlarımı yaptırırım" diyorsanız,o zaman fabrika çıkışı lpg'yi alın. Ama bugün en kral lpg kiti bile 6.000TL yapmaz (fabrika çıkış lpg için talep edilen fark bu diye hatırlıyorum)

Daha dün durduk yerde FD6'm aklıma geldi.

Hep güzel anılarım vardı o arabamda, çok keyifliydi.

Hey gidi günler diyor insan:)

Bu arada, konu sahibi arkadaş, yeni aracınız hayırlı olsun...
Teşekkür ederim . Henüz almadık aracı bayii bize mayıs ortalarında gelecek dedi bizde gidip sipariş etmedik biraz daha düşünme fırsatımız oldu aslında ama halen fikrimiz değişmedi alacağız gibi Civic :)

Bu konu ile alakalı sanayide bir duyum aldım ama ne kadar doğrudur bilemiyorum. Civic fb7 kasanın tüplüsü için sıfırken arabayı getirip sanayide tüp taktırıp müşteriye fabrikasyon tüplü diye satıyorlar diyorlardı ama doğru mudur bilemiyorum. Doğrusunu bilen varsa yazsın, fabrikada montaj hattında yapılıyor gibisinden falan.

Teşekkür ederim . Henüz almadık aracı bayii bize mayıs ortalarında gelecek dedi bizde gidip sipariş etmedik biraz daha düşünme fırsatımız oldu aslında ama halen fikrimiz değişmedi alacağız gibi Civic :)

Anladığım kadarı ile taksi olarak alıp sonra kendiniz kullanacaksınız. peki taksi olarak kalma süresi nedir. 3 yıl sonra arabayı satabiliyormusunuz.

Bu konu ile alakalı sanayide bir duyum aldım ama ne kadar doğrudur bilemiyorum. Civic fb7 kasanın tüplüsü için sıfırken arabayı getirip sanayide tüp taktırıp müşteriye fabrikasyon tüplü diye satıyorlar diyorlardı ama doğru mudur bilemiyorum. Doğrusunu bilen varsa yazsın, fabrikada montaj hattında yapılıyor gibisinden falan.
böyle bi şeye yelteneceklerini hiç sanmıyorum. Marka imajı yerle bir olur. Ama araştırmak lazım tabi

böyle bi şeye yelteneceklerini hiç sanmıyorum. Marka imajı yerle bir olur. Ama araştırmak lazım tabi
Neler neler görüyoruz ülkede, ben duyduğumda hiç şaşırmadım ondan dolayı :D İyi araştırmak lazım tabii sonuçta ciddi miktarda para veriliyor ve ekstradan para veriliyor bunun üstüne normalden daha fazla para veriliyor sırf garantili olsun sağlam olsun diye :)

Fc 6 için bilemiyorum ama FC5 lerde gösterge paneline işlem yapılabilir mi ve dolum yer benzin dolum yerinin hemen yanında o şekilde sanayide işlem yapılabilirse neden olmasın bu devirde kimseye güvenemezsin ben aracı aldıktan sonra expertiz'e de götürmeyi düşünüyorum :)

Anladığım kadarı ile taksi olarak alıp sonra kendiniz kullanacaksınız. peki taksi olarak kalma süresi nedir. 3 yıl sonra arabayı satabiliyormusunuz.
evet 3 yıl ticaride kalma zorunluluğu var daha sonrasında ise ticariden çıkartabiliyorsunuz bizde 3 yılın sonunda kullanmak için alıyoruz satmayı şuan düşünmüyoruz tabi Allah kaza bela vermezse . Diğer arabalara da baktık astra olsun focus olsun ama bize lpg li araç lazım olduğundan dolayı ve honda direk lpg li geldiğinden dolayı şuan civic alınacak gibi duruyor.

Ticari konusunda beni düşündürecek tek şey parça fiyatları olurdu. Günün genelinde trafikte, sürtmedir odur budur olabiliyor. Civic'de parçalar ucuz olmaz herhalde, önceki Honda'larımızdan bildiğim kadarıyla fiyatlar yüksekti.
CVT konusu klişe oldu. CVT şanzımanlı araba sürmemiş kişiler bile "cvt olmasa..." diye cümleler kuruyor. Günlük kullanım için çok rahat olduğunu düşünüyorum.

Ticari konusunda beni düşündürecek tek şey parça fiyatları olurdu. Günün genelinde trafikte, sürtmedir odur budur olabiliyor. Civic'de parçalar ucuz olmaz herhalde, önceki Honda'larımızdan bildiğim kadarıyla fiyatlar yüksekti.
CVT konusu klişe oldu. CVT şanzımanlı araba sürmemiş kişiler bile "cvt olmasa..." diye cümleler kuruyor. Günlük kullanım için çok rahat olduğunu düşünüyorum.
CVT Şanzımanı hiç deneme fırsatım olmadı sadece kısa bir test sürüşü yapmıştım ondada anlamadım. bundan önceki arabalarımız ya da kullandığım arabalar genellikle düz vites arabalardı ben yine düz istiyordum ama çevremdeki herkes ve internet yorumlarından sonra bende otomatik vites almaya karar verdim . Bakalım ne olacak henüz sonuçlanmadı.

cvt şanzımanlı 1.2 mitsubishi space star kullanıyorum araba 2500 devirde 100 km yapıyor daha ne olsun sakin kullanım için cvt baya iyi hatta çift kavramaların varlığını sorgulatıyor baya akıcı ama iş performanslı kullanıma gelince bozuluyor maalesef.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...