aaygen

Profesör
Beta Programı
7 Eyl 2016
332
758
1,895
İstanbul
Marka
Ford
Herkese iyi dilekleri için teşekkürler :)
Pistteki süresini ben de merak ediyorum, @Mt.Akina pist,yazılım vs. konusunda haksız değilsin ama en azından pist için konuşursak otomobilin tüm mühendisliği pist kullanımına göre yapılmış, hatta "sadece pist üzerinde kullanın" uyarılı bir sürüş modu bile olan bir otomobili pistte kullanmanın harcamak olduğuna çok katılmıyorum.

@sinan abi senin test iyice gaza getirmişti beni :D hakikaten videoda senin hissettiğin ne varsa ekranda ne görüdysek yaşatıyor makina

Hayırlı olsun Ata, yeni nesil en keyifli arabalardan biri
Genelde bu tip arabaların fiyatı mantıksız gibi düşünülür ama söylediğiniz gibi beygiri fiyatına denkse şu piyasada gerçekten bedava denebilir. Dizeli bile 150 liralardayken hele. 4

Hayırlı olsun. Sayenizde farklı araçlar görebileceğiz.
Hayırlı olsun, tekerine taş değmesin(jant yamulursa üzülürüz :( ), pist günlerinde güzel süre gelir umarım.
Hayırlı uğurlu olsun tüm petrolhead lerin rüyasını süsleyebilecek bir otomobil almışsınız.Arabadan Anlayan tayfa için üstünüzde ciddi bir göz var bazı ortamlara girdiğinizde felak ve nas suresini okuyun ben rahatsız hissettiğimde hep okurum.
Maşallah. 🧿

Allah kaza bela vermesin, rengini çok beğendim nevi şahsına münhasır ben buradayım diyen bir rengi var.

Pist ve proje konusuna zamanla illaki söz gelecektir ama ben şimdiden düşüncemi söyleyim hazır rodajdayken.Uzun süre kullanacaksam böyle bir güzelliği ne pistte ne de saçma sapan yazılımlarla harcayamazdım zannımca.
Sinan ustanın testinde izlemiş sesine gidişine hayran kalmıştım. Allah ağız tadıyla kullanmak nasip etsin.
Son dönemde bayıldığım tek araba. Hayırlı olsun. Enfes bir araç.

aaygen

Profesör
Beta Programı
7 Eyl 2016
332
758
1,895
İstanbul
Marka
Ford
Ufak bir 1500 km özeti geçeyim, bu aralar çok yoğundum bir de biraz ne yazacağımı bilemediğimden buraya bir güncelleme geçmemiştim;

-Yakıt hala beni mutlu edecek düzeyde, annem de günlük yakın mesafe işleri için kullanıyor arabayı ve çıtır gazlamalarla birlikte 8-8.2 arası gidip geliyor.
-Rodaj bittikten sonra biraz daha limitlere yakın kullanmaya başladım, motor aşırı esnek ve otomobili çok güzel yürütüyor. Yol tutuş limitleri de çok yukarıda ve baya hisli bir sürüşü var. And abi ile ufak bir gazlamaya çıkmıştık, o da yol tutuşunu ve sürüş karakterini aşırı beğendi.
-İç mekan vs. bildiğiniz gibi; koltuklar ve ses sistemi sakin sakin giderken bile keyif veriyor.
-Konforu lastik basınçlarını son ayarlamamdan sonra, kmnin de biraz ilerlemesiyle birlikte sanki ufak bir tık iyileşti gibi. Psikolojik olarak böyle de hissediyor olabilirim :D
-Henüz frenleri test etme şansım hala olmadı, ne zaman vaktim olsa hava yağışlı oluyor. Yakın zamanda Poyrazköy ya da Şile taraflarına kuru havada gidip hem adam akıllı limitlerini görüp (tutuş ve fren anlamında) ufaktan bir video da çekmeyi düşünüyorum.
-Pilot Sport 4'ler ıslak havada beklediğimden daha iyi çıktı.

Gelelim yapılacaklar ve yapılanlara;

-Paddock Detailing'de seramik koruma yapıldı birkaç hafta önce, buradan İlbey'e selamlar :)
-Arabanın anteni aşırı uzun duruyordu, aşağıya fotoğraflarını ekleyeceğim, Ford'un aksesuar kataloğundaki ACV anteni aldım servisten. Bence ufak ama güzel bir değişim oldu. Çekim kuvvetinde de çok bir fark gözlemlemedim ama zaten radyo pek dinlemiyorum.
-15mm spacer almayı planlıyorum, yurtdışında kullananlar var, otomobilin görüntüsünü epey iyileştiriyor.
-Araba asfaltına göre değişmekle birlikte hızlı kalkışlarda ve bazen 2. viteste çok fazla wheel hop yapıyor, bazen bir şeylere zarar vereceğimden korkuyorum o derece bir vurma var. Bunu çözmek için Powerflex'in alt motor takozunu getirmeyi planlıyorum.

Şimdilik güncellemeler bunlar, yine sorularınız olursa cevaplayabilirim :)

IMG_4032.jpgasd.JPG

Bonus: dün gece kara yakalandık :D

IMG_4048.jpgasd.JPG

aaygen

Profesör
Beta Programı
7 Eyl 2016
332
758
1,895
İstanbul
Marka
Ford

Almayı planladığım parçayla ilgili bir video. Videodaki araba benden yaklaşık 25 HP güçlü, ona rağmen benzer asfaltta benim bu şekilde kalkıp bu kadar temiz gidebilmem mümkün değil.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,187
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ufak bir 1500 km özeti geçeyim, bu aralar çok yoğundum bir de biraz ne yazacağımı bilemediğimden buraya bir güncelleme geçmemiştim;

-Yakıt hala beni mutlu edecek düzeyde, annem de günlük yakın mesafe işleri için kullanıyor arabayı ve çıtır gazlamalarla birlikte 8-8.2 arası gidip geliyor.
-Rodaj bittikten sonra biraz daha limitlere yakın kullanmaya başladım, motor aşırı esnek ve otomobili çok güzel yürütüyor. Yol tutuş limitleri de çok yukarıda ve baya hisli bir sürüşü var. And abi ile ufak bir gazlamaya çıkmıştık, o da yol tutuşunu ve sürüş karakterini aşırı beğendi.
-İç mekan vs. bildiğiniz gibi; koltuklar ve ses sistemi sakin sakin giderken bile keyif veriyor.
-Konforu lastik basınçlarını son ayarlamamdan sonra, kmnin de biraz ilerlemesiyle birlikte sanki ufak bir tık iyileşti gibi. Psikolojik olarak böyle de hissediyor olabilirim :D
-Henüz frenleri test etme şansım hala olmadı, ne zaman vaktim olsa hava yağışlı oluyor. Yakın zamanda Poyrazköy ya da Şile taraflarına kuru havada gidip hem adam akıllı limitlerini görüp (tutuş ve fren anlamında) ufaktan bir video da çekmeyi düşünüyorum.
-Pilot Sport 4'ler ıslak havada beklediğimden daha iyi çıktı.

Gelelim yapılacaklar ve yapılanlara;

-Paddock Detailing'de seramik koruma yapıldı birkaç hafta önce, buradan İlbey'e selamlar :)
-Arabanın anteni aşırı uzun duruyordu, aşağıya fotoğraflarını ekleyeceğim, Ford'un aksesuar kataloğundaki ACV anteni aldım servisten. Bence ufak ama güzel bir değişim oldu. Çekim kuvvetinde de çok bir fark gözlemlemedim ama zaten radyo pek dinlemiyorum.
-15mm spacer almayı planlıyorum, yurtdışında kullananlar var, otomobilin görüntüsünü epey iyileştiriyor.
-Araba asfaltına göre değişmekle birlikte hızlı kalkışlarda ve bazen 2. viteste çok fazla wheel hop yapıyor, bazen bir şeylere zarar vereceğimden korkuyorum o derece bir vurma var. Bunu çözmek için Powerflex'in alt motor takozunu getirmeyi planlıyorum.

Şimdilik güncellemeler bunlar, yine sorularınız olursa cevaplayabilirim :)

Ekli dosyayı görüntüle 23690Ekli dosyayı görüntüle 23691

Bonus: dün gece kara yakalandık :D

Ekli dosyayı görüntüle 23692Ekli dosyayı görüntüle 23693
spacer işine girmeni önermem. Ford'ların çok ince ayarlanmış bir süspansiyon geometrisi var. Spacer en iyi ihtimalle parçaların ömründe ciddi kısalmaya yol açabilir.

quattroportem90

Asfalt Kurutucu
21 Kas 2019
124
97
560
34
İzmir
Marka
Aixam

Almayı planladığım parçayla ilgili bir video. Videodaki araba benden yaklaşık 25 HP güçlü, ona rağmen benzer asfaltta benim bu şekilde kalkıp bu kadar temiz gidebilmem mümkün değil.
Araban böyle güzel boşver. Tüm bunları yapınca arabanın orijinalliği bozulacak. İstanbul park gibi bir Pistte de taş çatlasa bir saniye kazanırsın. Onun yerine sürüşünü geliştirecek eğitimler almaya bak bence

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW
Araban böyle güzel boşver. Tüm bunları yapınca arabanın orijinalliği bozulacak. İstanbul park gibi bir Pistte de taş çatlasa bir saniye kazanırsın. Onun yerine sürüşünü geliştirecek eğitimler almaya bak bence
Bahsettiği parça motor takozu yazılım veya superşarj gibi motoru veya diğer parçaların stresini arttıracak bir parça değil. Orjinal parçadan daha kabiliyetli bir parça bahsi geçen ürün bunu orjinalliği bozma ile nitelemek doğru değil bence

Son düzenleme:

aaygen

Profesör
Beta Programı
7 Eyl 2016
332
758
1,895
İstanbul
Marka
Ford
Aracın üstüne baktınız mı hocam ? Bu araçta Pilot sport 4 ve 4s'in üst modeli olan Pilot super sport lastikler olması lazım.
2018'de PSS ile geliyordu ST'ler, Pilot Supersport'un üretimi bittikten sonra 2019'lar (ve belki 2018'in sonları) PS4'e geçildi.

Böyle kaliteli konuya böyle kaliteli video yakışır. Otomobilin arkasını tatlı tatlı bırakmasını hayranlıkla izledim
Arabaya ilk bakmaya gitmemden almama kadar belki 20 kere izlemişimdir bunu, harika video

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hocam led farlarin aydinlatma performansindan memnun musunuz ? Kisa farlarin aydinlatma mesafesi falan yeterli duzeyde mi ? Ford cephesinde mondeo ile baslamisti led far macerasi. Malum o da cidden yetersizdi.

aaygen

Profesör
Beta Programı
7 Eyl 2016
332
758
1,895
İstanbul
Marka
Ford
Hocam led farlarin aydinlatma performansindan memnun musunuz ? Kisa farlarin aydinlatma mesafesi falan yeterli duzeyde mi ? Ford cephesinde mondeo ile baslamisti led far macerasi. Malum o da cidden yetersizdi.

Eski aracım full led farlı makyajlı F20'ydi. Açıkçası kısa farlarda ona göre bir eksiklik hissetmedim. Uzunlar da gayet yeterli aydınlatıyor bence, videoda belirgin bir şekilde gösterebilirsem onunla ilgili bir video da çekerim yakın zamanda.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım