hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
vag grubunda giderek artan fakat sabit bir ses varken thp de devir arttıkça yırtınma sesi almaya başlıyorsunuz. vites atışları konusunda da dsg nin prrrt pırrrrt sesini hiç sevmiyorum. thp de tam tersi her vites arasında çat pat arkada kıyamet kopuyor..

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Bence pek objektif bir yorum olmamış egzoz konusunda. Daha çok vag funı gibi yorumlamışsınız (bende vag 1.8tfsi kullanıcısıyım bu arada) belki r56 mcs kullandığım için öyle gelmiştir bana (mini cooperlarda egzos yazılımı var fabrikasyon) ama bence mininin egzosu polonunkinden çok daha başarılıdır. Gerek hacim farkından oluşan tokluk, gerekse yüke bindirip gaz kestiğimizdeki yaptığı homurdanma konusunda polodan daha başarılıdır. Tabi bunlar benim düşüncelerim tıpkı sizinkiler gibi. Thpler yağ yakımına bağlı kurum, yüksek basınç pompası arızası konusunda nam salmış arabalardır arkadaşınızın sorun yaşamamış olması onun şanslı olduğunu gösteriyor. İllaki yüksek basınç pompası bozar ve üst kapak kurum bağlar thpde.
Yazdıklarımı lütfen muhalefet olarak algılamayın sadece yaşadıklarımdan aldığım dersleri paylaştım okadar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Muhalefet olarak algılamıyorum, hatta bir sorununu daha söyleleyim thp nin, zincir problemi de var. Ama bütün THP lerde değil.
Yani thplerin hepsi aynıdır diye genelleme yapmak doğru değil. Ben kurum yapma sorununu eski nesil thplerde oluyor, 2013 sonrası çözüldü diye duydum ve cidden hiç şikayet duymadım. Sayısız bmw egzozu dinledim(bmw sahibiydim de zaten), bir sürü 208 gti sesi dinledim, arkadaşım da yaptırdı. Yani sesi gerçekten benim polomun egzozlu haline yaklaşabilecek güzellikte değildi. Ha sessizken hepsi aynı gözümde. Genel kanı da bu yönde zaten. He tabi, renkler ve zevkler tartışılamaz, ben sadece duyduğum ve genelin yorumu olarak yazdım buraya. Kurum bağlama konusuna bakarsak, mesela vag gen1 ve gen2 2.0 tsi larında olan bir sorundu ama gen3 ile tamamen çözdüler. Kurum meselesi basit occ tank ile de çözülüyor zaten.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Anlaşılan video lazım, hemen atayım sorun değil. Yani o fortlama sesini sevmeyeni de ilk defa duyuyorum. Millet o ses için kafayı yiyor, beyine müdahele ettiriyor, bir sürü iş yapıyor:

Benim arabanın egzozlu sesi(baştan sona 70 lik krom düz boru, koç egzoz)
https://instagram.com/p/BrFL3zYgRe9/

208 gti egzozlu ses(baştan sonra 70 lik sonda varex var sadece, çopur egzoz)
https://instagram.com/p/BZtTKS7HteN/

Yani beğeniyosanız bişey diyemicem. Sizin zevkiniz yani...

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,809
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
gti'daki ses dsg'den kaynaklanıyor. 208 gti manuel.
Ben cooper s'lere egzoz yapınca çok beğeniyorum. Aynı motor ama manifold farkından vs olabilir. Gazdan ayağı çekince gelen ufak tefek patırdamalar çok daha keyifli.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
gti'daki ses dsg'den kaynaklanıyor. 208 gti manuel.
Ben cooper s'lere egzoz yapınca çok beğeniyorum. Aynı motor ama manifold farkından vs olabilir. Gazdan ayağı çekince gelen ufak tefek patırdamalar çok daha keyifli.
Gti da dsg olmasa da güzel ya sesi, arkadaşta 160 lık golf var egzozlu, yani dsg elbette güzelleştiriyor ama tsi ların sesi güzel olmuştur hep.

Minilerin sesi güzel oluyo evet, neden bu kadar farklı kardeşlerinden bilmiyorum.

OguzhanC

Panpa
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
766
1,619
2,520
26
Kocaeli-Ordu
Marka
Peugeot
Kimse üzerine alınmasın ama objektif olarak yaklaşmak gerekirse benim yorumum şu şekilde olacak. Pistte gözetmenlik yaparken bir çok organizasyonda iki motor tipini de bol bol dinleme fırsatım oldu. Haliyle piste gelen araçlar %90 egzozlu oluyor zaten. Bana kalırsa tsi'lardan gelen ses biraz daha zorlama ve keyifsiz hissettiriyor. Ama thp'ler hep bi çatara patara alev peşinde,ciğerli ve dolu dolu sese sahip.

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Kimse üzerine alınmasın ama objektif olarak yaklaşmak gerekirse benim yorumum şu şekilde olacak. Pistte gözetmenlik yaparken bir çok organizasyonda iki motor tipini de bol bol dinleme fırsatım oldu. Haliyle piste gelen araçlar %90 egzozlu oluyor zaten. Bana kalırsa tsi'lardan gelen ses biraz daha zorlama ve keyifsiz hissettiriyor. Ama thp'ler hep bi çatara patara alev peşinde,ciğerli ve dolu dolu sese sahip.
bende bundan bahsediyordum katılıyorum

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım