3 Harf 3 Rakam yeni plakalar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
İstanbulda ABZ 666 tarzı plakaları bırakın BFC 815 gibi saçma plakalar bile cikiyor hatta B seriler bile bitiyor. 2016'da 34 MLC XX plaka almak istemiştik tam 8.000 tl istemişlerdi. Bu özel plaka işi iyice cıvıdı keşke İngilteredeki gibi açık arttırma usulü yapılsa bu olay.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Buna yeni yeni denk gelmiştim. İspartada okuduğum için 32AAB737 gibi plakalar vardı ve o kadar eğrelti duruyordu ki.. Şimdi ufak bir araştırma yaptım geyik basliginda da muhabbeti geçti plakalar artık tek merkezde toplanacak, ilçe plakaları olmayacakmış. Yani yeni plaka alırken 2 harf 3 rakam, 3 harf 2 rakam plaka artık alınamıyor.
Benim taunusun plakası 32 MDP 74. Ben bunu 07 LX XXX yapmak istiyordum ve artık imkansız olmuş. Siz ne düşünüyorsunuz?

34 BJK, 34 GS, 34 FB, 34 CHP, 34 AKP, 34 MHP vb. bir plaka, (karşıtlarının dikkatini çekebilecek, arabayı dengesizlerin hedefi yapabilecek plakalar)
34 GAY vb. bir plaka, (olumsuz şekilde dikkat çekebilecek plakalar)

olmadıktan sonra plakanın ne olduğu umurumda değil.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
34 BJK, 34 GS, 34 FB, 34 CHP, 34 AKP, 34 MHP vb. bir plaka, (karşıtlarının dikkatini çekebilecek, arabayı dengesizlerin hedefi yapabilecek plakalar)
34 GAY vb. bir plaka, (olumsuz şekilde dikkat çekebilecek plakalar)

olmadıktan sonra plakanın ne olduğu umurumda değil.

Ayni fikirdeyim
Ayrica plakayi sosyal statu olarak gostermeye karsiyim..Trafik kurallari belli, trafikte gecis ustunlugu olan araclar da belli. Doktor olunca DR, avukat olunca AV. plaka nedir yani ? Ozelliginiz ne ?
Bir siyasi partiyi simgeleyen, spor kulubunu simgeleyen plakalar icin de aynisini dusunuyorum..

Son düzenleme:

cnkakyz

Panpa
9 Eyl 2016
566
1,110
2,520
Ankara
Marka
Renault
İstanbulda ABZ 666 tarzı plakaları bırakın BFC 815 gibi saçma plakalar bile cikiyor hatta B seriler bile bitiyor. 2016'da 34 MLC XX plaka almak istemiştik tam 8.000 tl istemişlerdi. Bu özel plaka işi iyice cıvıdı keşke İngilteredeki gibi açık arttırma usulü yapılsa bu olay.
İşin içine plaka mafyası girerdi o zamanda. Açık arttırmalarda neler döndüğü ortada.

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Anlamını bilmediğim bir sebepten plakalar bana özel bir anlam ifade ediyor. Şuan kullandığım aracım 67 ET 510 ve bu plaka bana samimi hissettiriyor. Aynı aracımın plakasını değiştirsem garip hissederdim. Sanki plakalar araç ile özdeşleşiyor gibi bir hissiyata sahibim.

Artan araç alımından, nüfus artışından dolayı doğal olarak plaka sistemi bu şekilde şişiyor.

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
690
1,845
Marka
Renault
plakalarda eski model araçların orjinal kalmış plakalarını severim.95te ilk alındığından beri üzerindeki 06 TMP 76 gibi yada 80lerde 06 L 7641 gibi.

birde 06 NAN 06 güzel olurdu :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım